Skip to main content

Poll

Hobbyking Dynamic S treba dobiti

  • Ax-man
    33 (38.4%)
  • Toki
    36 (41.9%)
  • Marko-Posavina
    8 (9.3%)
  • meflycopter
    1 (1.2%)
  • KPatrik
    8 (9.3%)

Total Members Voted: 79

Voting closed: September 01, 2013, 02:21:05 am

Topic: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S (Read 24658 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

FlyFreak i HobbyKing nagraduju najbolju pricu sa

RTF setom Durafly Dynamic S i HobbyKing stanicom i prijemnikom
(naci ce se tu i koja baterija i jos ponesto)



HobbyKing Dynamic S je napredna jedrilica, idealna kako za pocetnike, tako i kao sljedeci korak u modelarstvu.

Flite Test - Dynamic-S - REVIEW

Recenzija je ovdje http://www.flyfreak.net/jedrilice/durafly-dynamic-s-recenzija/

Natjecaj je otvoren do 15.08.2013 nakon cega top 3 price odabire FlyFreak i Hobbyking, a pobjednika ce odrediti anketa clanova foruma otvorena do 01.09.2013.

Prijava na natjecaj je odgovor na ovu temu s pricom zasto bas tebe treba odabrati  kao dobitnika.
Zelis sina / unuka ukljuciti u hobby, razbio si Bixlera i zena ti ne da za novi model? S dzeparcem ti treba 10 godina da skupis za model? Sve price su zabavne i zanimljive.
Price mogu ukljucivati slike i video.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #1
Ajde da razbijem led napisat cu 1. pricu,znaci ja sam Mario iz Bih sam i imam 15 godina.Naravno kao i svako drugi mojih godina sve bi radili a love nitko nema,barem je kod vecine tako  ::) .Poslije Krizme sam kupio prvi set up nakon 2 godine modelarstva (d2826 motor,50A red brick esc,prop 6x4,batka 2.2Ah 25c 3s tgy i 3 mg90s serva btw sa servima sam se gadno za**bo).Stanicu sam dobio na poklon od kolege bacasb a punjac je bio poklon od susjeda,deprona sam imo od prije.Letim i pravim depronce,barem sam pravio jer letim isti f16 vec mjesec i pol slupan 20 puta a jos toliko lijepljen.Razlog zasto se ne pravi novi je nedostatak materijala i mogucnosti. Ukratko to je moja prica i smatram da bi trebao model dobit netko ozbiljan tko je vec poceo s modelarstvom i ne zeli odustat nakon prvog pada,takva osoba bi po mojem bio ja a sad dalje vi odlucite lp .  :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #2
Evo ja cu poslje kolege Maria.
Ja sa Matej dolazim is Slavonskog Broda ovim hobijem sam se poceo baviti jos prije 4 godine kada sam kupio mali helikopter nakon godinu dana dosadio mi je i poceo sam skupljati pare za avion i od kolege sa foruma uzeo sam multiplex Easy Cub po povoljnoj cijeni nakon nekog vremena dosadio mi je i prodao sam ga onda sam napravio stanku od jedn 6 mjseci i sad ponovno sam nabavio stanicu i kupio si miustanga od balze sto je bila najveca pogreska koju sam mogao napraviti i naravno razbio sam ga  u biti prijemnik mi je izgorio i sad cekam novi da stigne nesta radim od stiropora ali od toga nece biti nista volio bih da dobijem ovaj model da se imam s čime igrati iza kuce.Eto ukratko sam opisao svoje doživljaje i mišljenje naravno najbolje bi bilo da svi dobijemo taj model ali jebiga nismo takve srece pozdrav do daljnjeg. :)

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #3
Bok, ja sam Zed, ovisan sam o...  ne, krivi forum.

Iskreno ću. Imam par aviona za letit, kao i većina nas. Ovakav ili onakav, fiks se dobije. Review ove prekrasnoće pogledah jedno tridesetak puta...i FliteTest, i domaću verziju.
Bixler GTI je sad oprema za prenisko letenje, spreman sam za sljedeću štengicu. Ovo se mora pošteno izletit, nikakvo suzdržavanje i cile-mile.
Znam da ima modelara koji su u puno većoj gabuli nego ja (nedostatak modela), tako ću samo zamolit da mi pobjednik ove predobre, prezabavne i zanimljive nagradne da đir do dva. Obećajem da ću napraviti super video!! Nudim se i kao predstavljač modela...ako treba i hostese ćemo sredit, a stanicu i prijemnik treba pokloniti našem Edi! :)

Jedva čekam ostale kolege da se pridruže laganom i veselom piskaranju ;D

Do letenja!

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #4
evo kao što piše ja sam totalni početnik kao što piše u mojem korisničkom imenu .Zovem se Ivan iz požeško slavonske županije tjst. iz jedne ulice bliže gradu .Mene zanima modelarstvo točnije grana modelarstva aviomodelarstvo .Ali za početnika koj nema ama baš nikakve opreme od stanice , prijemnika ,ni ostalih djelova.Potrebno mi je oko 1000 mozda malo i više kuna da kupim početnički avion a te novce nemogu skupiti još barem 5,6 godina.Pa tako da ja dobijem taj avion tj.jedrilicu RTF pala bi mi kašika u med kako se kaže.puka sreča.

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #5
Bok, ja sam Patrik imam 16 godina,kad letim nemam mira u zraku hehehe
Pocelo je sve prije godinu dana kad sam kupio prvog koaksijalca,nakon sto sam ga dobrano izlupao u letu,poslao sam ga u mirovinu.Za to sto koaksijalac stoji u prasini me otac cesto podsjeti da bi i on poceo nesto letjeti,bas kao sto sam i ja poceo,to bi mu naravno bio prvi susret sa modelom  ;)
Prije svoga prvog leta sam nakupio +2000h simulatora (phoenix,realflight,aerofly...) naravno onda sam letio samo trenere i jedrilice na simulatoru jer bi na akrobati uredno znao ispuhati brzinu na slijetanju pa ih nisam bas volio... U pocetku sam simulator letio sa Joystickom od Xbox-a,odletio sam svih tih 2000h na tom jadnom Joysticku.Slijedila je kupovina prvoga "modela",gledao sam dosta dugo sto da uzmem,i uzeo sam budala neku cessnicu iz pluramaksa,prije prvog leta sam iscupao svu brushed elektroniku i stavio brushless,takodjer sam uzeo Turnigy 9x (neki mi govore da nisam normalan sto letim akrobate stom stanicom jer joj je centriranje uzasno,ali treba $ za novu stanicu  ;D ) i snjom prvi puta poletio.Prvi let sve savrseno,slijetanje pored mene u travu... Sad je cesto znam okrenuti u zraku naopako i spustiti je toliko nisko da brusim repom o pod...
No da ne duljim evo kako je izgledao moj prvi let ikada
Patrikov prvi let
Nedugo nakon sam kupio easy glidera,dosao bi na livadu,poletio i doslovno se vise nebi spustao kad bi bilo termike.

Easy glidera sam ubrzo prodao,bilo mi ga se cak malo i zao rjesiti al krenla je izrada veceg modela
(a to me dosta kostalo,pogotovo jer nisam zaposlen...)
Ubrzo nakon toga sam kupio Sebartov model od kolege iz kluba,a da se uvjerite kako je dobro izgledao prvi let i moje prvo slijetanje sa akrobatskim modelom pogledajte video  ;)
Patrik Fly Sebart Angel s50evo
Osjecaj je bio neopisiv,nisam mogao skinuti osmjeh sa lica cijeli tjedan  :D
Sebarta sam letio mozda 5x nakon cega sam probao prvi put natjecati se u F3M kategoriji.
Prije prvog natjecanja sam vidio program kod kolege na livadi,i isti dan sam ga odletio 2 puta,i to je bilo sve od moje pripreme za prvo natjecanje...
Osvojiom sam 2. mjesto u osnovnom programu,slijedila su jos 2x 3. mjesto nakon ovoga.
A moja ovisnost o letenju je pocela ove godine kad sam slupao prvi put model i to ravno u stablo,tj da budemo tocniji ostavio sam lijevo krilo od Sebartovog modela na prvom stablu a trup je ostao u drugom. :D
Kad sam vidio da i to nije tako strasan osjecaj kad razbijem model,odma sam zapoceo, sa lovom koju sam dobio jer sam prodao svoje prijevozno sredstvo (biciklu,onda sam dobrano zagrizao za letenje bio), jedan 56cc projekt  ;D
Tocnije jednog malo veceg akrobatu.U medjuvremenu sam nabavio NPM Yak 54,kao i sebart,ovaj je isto imao turnigy opremu.Sebartov Angel s50e mi je donio 3 pehara po F3M natjecanjima,a NPM Yak 54 mi je donio 2 ali ovog jednog neracunam jer sam jedini letio osnovni program  :D
Yak-u je jedina uloga bila da zavrsim natjecateljsku sezonu snjim.a to sto sam ga razbio na natjecanju u 2. turnusu nije bitno,osim sto sam razvalio motor,prop i probuzao 6 s bateriju xD

Tako sam zapecatio ovu natjecateljsku sezonu...
Sad kad ste procitali pricu mislitekako sam sve polomio  :D
ali to pak nije istina jer je cessna citava,je da sam joj malo vertikalac pobrusio od suljanja po asfaltu,ali jos uvijek leti kao i prvog dana,radi i "rolling harrier" hahahha neki su se u to mogli uvjeriti na natjecanju u busevcu kad sam letio koleginu extru od 2.2m pa sam ponio i cessnu,odletio frestyle i sletio je naopako sebi pred noge ispred publike  :D
Malo am cessnu obnovio i sad je kao nova,dodao sam ove plave crte,ledice,i ojacao na nekim mjestima


Vise manje je to sve od mene,proslo je godinu dana od mog prvog leta sa cessnom i mislim da sam odlicno napredovao,a zasto zelim jedrilicu,pa na to imam jeda jednostavan odgovor,da imam sto letit jer je cessna na izdahu jer je dosta puta sletila naopako pa je motor dosta skrivljen  :D
A tko zna,mozda uspijem i tatu nagovorit da se ukljuci u letenje,jer mi je on velika podrska u ovom hobiju   ;)

lp

Parik
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #6
Evo i mene, zovem se Ivan i imam 13g. Sve je započelo kad sam čačkao po youtubu o avionima i
multijima. Jedan stariji kolega koji mi je bio u posjeti me je vidio i dobacio " pogledaj si FlyFreak
forum, tam imaš sve o tom." Počeo sam čitati forum i štedjeti za prvi model. Prvi model i velika pogreška
je bila art-tech rtf cesna koju sam 3-4 puta zaredom razbio i odustao od nje. Od njenih komponenti sam sagradio piper cuba s kojim sam došao nespreman na livadu i upoznao kolegu Renata koji mi je ponudio da s njim koji put letim na treneru. I tako smo se par puta našli na livadi i letili na treneru. Dok sam letio na treneru
poklonio mi je easy stara. Ja sam usavršio letenje njegovog easy glidera i otišao na aeromiting u
Zlatar bistricu gdje je bilo jako vjetrovito i prvi put sam digao svog easya i kasnije odradio još 25 letova.
Razbio sam pipera i sagradio depronskog zagija v1 koji je letio ali ne dovoljno dobro. Sagradio sam depronca v2 koji bolje leti.
Trenutno letim easya i depronca v2, oba su mi malo spori pa bi želio nešto brže. S druge strane privlači me 3d i to bih si želio kupiti neki 3d avion i izvježbati hover, knife edge i tako to.
Napisao sam svoju priču ovdje zato što vidim da je dynamic s nešto poput hotlinera i ide brže od easya i depronca v2. Naravno dao bi i drugima da ga voze.
Pozdrav ekipi
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #7
Moj je prijedlog da se Dynamic pokloni vrijednom klubu modelara iz Ivanić grada koji svojom aktivnošću oko educiranja mladih nadilaze slične sredine u Hrvatskoj.

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #8
Pozz ja sam Mihael, iz okolice sam Vukovara, pa da i ja napisem zašto bi meni trebao ovaj model. Naime do sada sam tri kolege "članove ovoga foruma" (draženvu, flyfreakuser, i karas) naučio letiti,tj imamo još stvari za savladati, ali dečki su večinu savladali, pa več i samostalno uz mene lete, mene je jedan stari modelar naučio sve od gradnje do letanja, mislim da ga vecina isto zna PZdesign, i sada ja njegovo znanje prenosim dalje!  letimo uvijek sa nekim domače izrađenim modelima,i to je uvjek ono, sve znate drzi nedaj maži ljepi! Tako da sad nebi bilo loše imamo takav model za daljnje vježbanje i obučavanje novih članova! I kada  netko novi dođe i vidi ovakav ljep model, dobije želju za ovim hobijem i letenjem! HVALA I SRETNO SVIMA!

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #9
nesto se slabo pise. morat cu se i ja okusati ovih dana, cekam da mi dodje inspiracija. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #10
Pozdrav svima,
ja sam Marko te dolazim iz BiH,iz manjeg sela Donja Mahala.

Ovim hobijem sam se poceo baviti prije nekih godinu dana,malo jace.
Prvo sto sam letio jesu bili oni mali tvornicki 2 CH Avioncici koji su me naravno u pocetku impresionirali.
Imao sam tih malih aviona i helikoptera mali milion,ali naravno,skuzio sam da se novci samo djabe trose te da je vrijeme da sebi kupim/napravim pravi model.

Tada sam prvo otisao na dobre prijatelje Google i YouTube te kucao malo homemade rc planes odakle sam naisao na fine modele te na fine nacine izrada.
Nasao sam takodjer dosta nacrta,planova za razne avione.
Prvo sto me spopalo jest da odmah nesto sklopim a tada je to bio avion od stiropora s elektronikom od onih malih kineskih autica.
To naravno,nije letilo odakle sam i dalje i dalje pokusavao,ali avioni su bili preteski te motori nisu imali dovoljno potiska.Tada sam pravio propove od starih tiskarskih limova odakle su na izgled bili dobri,ali u potisku nula.

Daljnim i daljnim istrazivanjem preko Googleda i YTa sam naisao na razne trgovine u HR i u ostalim dijelovma svijeta.
Naravno u BiH nije bilo takvih trgovina sto mi je bilo veoma razocaravajuce.
U tom sam periodu malo malo isao u Austriju i posjecivao razne trgovine igracaka odakle su tamo bili samo "Igracke",nije bilo modela i naravno kupovao sam i to prije...
Imao sam mali milion tih malih 2CH Avioncica i 3,5 CH Helikoptercica s kojim sam se malo uprakso i letjeti.
Za to vrijeme je to meni bilo cudo letjeti nesto tako.


Kasnije,kad sam nabavio depron i razne materijale za izradu aviona odlucio sam ustedjeti novaca i kupiti sebi set up.
Prvi set up mi je bio svakakav,esc od 25 ampera,mhz 4ch stanica,1500kv motor od nekih 120ak w te micro serva s plasticnim getribama...
Naravno,za pocetnika to je bilo meni super ono,ali kasnije je ispalo veoma lose.
U pocetku sam vec imao lose iskustvo s LiPo baterijama sto je jako frustriralo.

Tada sam vec i nabavio polovu jedrilicu ThunderBird odakle je ona bilo u stanju kao da ju je vec masina provarila ali naravno,probao sam s njome letjeti.
Letjela je punih 15ak sekundi sto je mene jos vise razocaravalo.
Tada sam odlucio nabaviti LiPo 3s batku kapaciteta 1000mAh od mog imenjaka kolege Marka Srepflera...

Tada sam vec bio pravio svoju Cessnu koja je isto imala mali vremenski period te sam imao Piper Cuba za kojeg bolje da ne pricam.Uz sve svoje pokusaje,padove,male letove i dalje cu pokusavati sklapati avionceke i probavati letjeti te se nadam da cu uskoro uspjeti.
Trenutno je jedan Zagi u planu koji ce nadam se poletjeli za koji mjesec.


Zasto bih zelio sada ovu jedrilicu.
Naravno,prvo pitanje,tko ne bi zelio?
Razlog mi je to da se nadam da bi  sada prvi put poletio s nekim pravim avionom i da me to i dalje uvuce u ovaj RC Svijet te da svima dokazem da ovo sto pravim i ovo cime se bavim da nije uzaludno nista :) .
Inspiracija me jos vuce da pisem o svojim malim postupcima,ali to ce ostati za kasnije.

Pozdravljam vas sve srdacno te se cujemo!
LP,
Marko.

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #11
Priča o tome kako sam ušao (odnosno još uvijek ulazim) u svijet modelarstva krenula je prije šest mjeseci. Tada sam sasvim slučajno na eBay-u pronašao 3-kanalni helikopter na infracrveno daljinsko upravljanje Avatar F103. Odlučio sam potrošiti dvadesetak dolara i nabaviti to čudo. Igrajući se s tim helikopter vrlo brzo sam shvatio sva njegova ograničenja, odnosno da se zapravo radi o igrački. Uskoro sam ga gotovo u potpunosti uništio pokušavajući letjeti s njim vani na "velikim" visinama od 8 i više metera. Infracrveni signal često se gubio i propeler na repu jednostavno je bio preslab za borbu i s najslabijim povjetarcem.

Kako mi je letenje s tim helićem bilo izrazito zabavno, odlučio sam otići korak dalje i nabaviti napredniji helikopter. Nakon dosta istraživanja i učenja o FP, CP, flybar i flybarless helićima zaključio sam da je sljedeći korak 4-kanalni FP helić WlToys 911. Zamjenjiva baterija, 2.4 Ghz radio stanica i mogućnost da se leti vani s umjerenim vjetrom za manje od 300kn. Iako će neki i za njega reći da se radi o igrački, to je za moj ograničeni studentski budžet bilo najbliže hobby grade 4 kanalnom heliću i više nego dovoljno za sljedeći korak nakon Avatara.

Zabava s v911 nije dugo trajala. Nepuna dva tjedna nakon dolaska helića iz Kine isti je zbog moje krive procijene jakosti vjetra završio pod kotačima automobila koji su se kretali 50ak metara udaljenom cestom. Iz te nezgode naučio sam dvije stvari, paziti se vjetra i ne letjeti u blizini prometne ceste.

Nakon par dana žalosti odlučio sam nastaviti s modelarstvo, odnosno početi se ozbiljnije baviti ovim hobijem i nabaviti svoj prvi punokrvni model i ostalu opremu. Nakon dosta čitanja odluka je pala na polovni Bixler te stanicu Turnigy 9x s HobbyKinga. Naravno, tek tad sam shvatio koliko je zapravo novca potrebno za uspješan start u modelarskim vodama. Osim modela i stanice potrebno su mi još i baterije i punjač te ostala elektronika. Nadam se da će sve biti kompletirano do 15.8. kako bih tijekom zadnjih dana ljeta već obavio prvi let. Prilično sam uvjeren da ću Bixlera brzo prerasti (ili polomiti) i zato bih volio osvojiti ovaj model iz HobbyKinga.

Modelarstvo je jako zanimljiv ali i skup hobi. Dosad sam žrtvovao odlazak na more s ekipom te hrpu elektronike i drugih stvari koje sam prodao na njuškalu kako bi nabavio sve potrebno za prvi let s avio modelom, a još ga nisam niti odradio. No nije mi žao.

Vjerujem da je čitanje i učenje o modelarstvu, raznim modelima i svoj popratnoj opremi jednako zanimljivo i zarazno kao i samo letenje. Da ne govorim o iščekivanju paketića iz Hobbykinga i molitvama raznim bogovima za "mirnu i neopaženu" plovidbu kroz carinu.

Na kraju, ako osvojim Durafly Dynamic S, stanicu, prijamnik  i ostale dijelove koji mi ne trebaju jer su već na putu iz Kine, poklonit ću drugoplasiranom. Također, kad se jesenas vratim u Zagreb, obećavam da ću se s modelom pojaviti na mjestima gdje se leti u metropoli i dati "krug" svim zainteresiranim forumašima. Hvala na čitanju i sretno svima.

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #12
Jedna sasvim drugacija prica  8)


Jedno davno u jednom kraljevstvu modelara zivi jedan majstor modelar [attachimg=1] . On ima svoja dva mala vrijedna pomagaca [attachimg=2] i radionu [attachimg=3] poznatu po njihovim remek djelima. U toj radioni moze se naci nesto za svakoga. Od gebisa za baku do lopate za lozenje parne lokomotive. Ima tamo i nesto dijelova za avione . A nade se i pokoji model kojim majstor modelar uveseljava djecu na livadi. Ali zato je njegova radiona uvijek ispunjena radoznalim ocima jer svi znaju za projekte majstora modelara a njegova radiona uvijek mirise na neki svjezi projekt [attachimg=4] od kojeg se miris siri cijelim flyfreak forumom i kraljevstvom modelara.


I tako jednog dana majstoru modelaru doleti golub pismonosa [attachimg=5] s vijesti da je organizirano natjecanje u lovu na opasnog zmaja Dynamic Esa [attachimg=6] te da ce pobjednik moci preparirati opasnog zmaja i od njega napraviti najbolji hotliner u cijelom kraljevstvu modelara. Osjetio je hladan znoj na ledima i trnce koji su mu prosli kroz mali prst desne ruke i zamislivsi sebe kako ubija tog opasnog Dynamic Es zmaja [attachimg=7] odmah je osjetio slatki pobjedonosni miris svojeg novog projekta kojim ce zamirisati cijeli flyfreak forum i kraljevstvo modelara.
I tako majstor modelar odluci krenuti u ovu uzbudljivu i nimalo bezopasnu avanturu . Pripremio je svoju borbenu uniformu [attachimg=8] i oruzje [attachimg=9] a mali vrijedni pomagaci su mu dali njihov magicni alat [attachimg=10]. Istu vecer uz suze i pjesmu oprostio se od svojih vjernih navijacica [attachimg=11]. Ujutro s prvim kokodakom kraljevskog pijevca, oran i cio poput svakog pravog heroja, oprostio se od svojih malih pomagaca i slusajuci savjete guru-mame o tome da ne spava bos te da popije sav magicni caj koji mu je pripremila i pojede sve fine sendvice i jabuku koju mu je pripremila [attachimg=12] krenuo je u ovu zanimljivu i opasnu avanturu.

Prvo je morao otici na savjetovanje mudraca o tome kakvo ga vrijeme ceka na putu. Nakon trodnevnog proucavanja neba [attachimg=13] staklenu  tisinu razbio je glas guru majstora Damiropedija: kreni majstore modelare, ovo je znak, nebo je reklo svoje [attachimg=14] , idi polako da ne stignes brzo a vrijeme ce ti biti naklonjeno [attachimg=15]. Tako ohrabren rijecima guru majstora Damiropedija koje nije nista razumio krenuo je dalje.

A sto se dalje dogodilo  ??? sa hrabrim majstorom modelarom, citajte u sljedecem postu...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Napisi pricu i osvoji Hobbyking Dynamic S

Reply #13
Slijedi nastavak avanture majstora modelara....

I dok je razmisljao o rijecima guru majstora sreo je svojeg prijatelja majstora modelara od jezera koji je upravo gradio svoj novi hangar skriven daleko od zeninih ociju. kao i uvijek rado je pomogao svojem dragom prijatelju a nakon mukotrpnog i zahtjevnog umno iscrpljujuceg posla zablistao je novi skriveni od ociju zene hangar majstora od jezera [attachimg=2] koji mu je za hrabrost u ovoj avanturi dao magicni setup koji ce ga cuvati od nezgoda na ovoj opasnoj avanturi.

Tako ohrabren i pun mudrih savjeta gurua modelarstva krenuo je u ovu nezaboravnu avanturu. No valjalo je jos izabrati prijevoz kojim ce lako i pouzdano stici do svojega cilja. Stoga je prije pocetka avanture svratio do guru majstora od kose koji je pazljivo pregledao svu opremu [attachimg=4]. Uz savjet „tko leti pada“ stigao je do svojeg hangara. Mudro se zamislivsi u svojem hangaru, odlucio je u avanturu krenuti svojom provjerenom cessnom [attachimg=5]. No trebalo je prije puta isprobati dali je sve u redu kako to radi svaki iole ozbiljni majstor modelar prije svojega puta u novu avanturu. I tako, taman zagrijavsi motor svoje vjerne cessne uhvatio ga je grc u palcu od sinocnjeg podizanja krigli i shvatio je da cessnom nece u ovu avanturu [attachimg=6]. Mudro se osmjehnuvsi zapravo duboko u sebi je znao da ona nece biti ta koja ce ga odvesti do njegovog cilja. Ipak on treba miran i pouzdan prijevoz kojim ce opusteno i sigurno stici do svojega cilja. Da, nakon dugog cetiri sekundnog razmisljanja uzjahao je svojeg leptira [attachimg=7] i krenuo u krug zagrijavanja. Krug dva tri cet….osjecaj ga ni ovaj puta nije prevario. Leptir ce ostati cekati neku novu avanturu [attachimg=8]. Mozda ipak treba nesto brzo. Dinamicno. Nesto sto dolikuje pravom heroju. Nesto cega se nebi posramio ni jedan imalo ozbiljni majstor modelar. Da, njemu treba on.

ALPHAJET [attachimg=9]. Njegov nadaleko poznati tutnjajuci urnebes na nebu. Od kojeg bjeze ne samo vrapci vec i golubovi. Strah i trepet preljevnice i king krossa. i tako dok se nasladuje mislju kako ce u tren oka stici do zmaja, srediti ga i dobiti svoju nagradu jedna misao ga vraca u stvarnost. Alphajet nije taj koji ce ga odvesti do cilja [attachimg=10].

Shvativsi da treba dobro razmisliti o svojem prijevozu, on pada u trans i savjetuje se sa svojim malim vrijednim pomagacima [attachimg=11]. Sto kako cime…pitanja su koja ispunjavaju eter. No odgovor je jasan. Kreni sigurno. Kreni titanikom [attachimg=12] i stici ces do svojega cilja. I tako, ohrabren savjetima svojih malih pomagaca, krenuo je valovima putem slave…a guru mora i neba galeb [attachimg=13] mu je mahnuo uz savjet „hvali more drz' se kraja“.

Osvanulo je novo jutro. Novi dan. Dan za heroje. Sjetivsi se svojega cilja, majstor modelar se uputio do gurua rent-a-rc-modela Binga  kojem je ispricao svoju avanturu. "Ajde"  kaze Bing, onda za takvog heroja, a cijena prava sitnica, imam jedan pouzdani model koji ce te sigurno dovesti do cilja. I tako, pozdravivsi gurua Binga heroj majstor modelar odlazi zajahati svojeg rent-a-ljubimca [attachimg=14] i krece prema svojem cilju.

Zavaljen u svojem rent-a-ljubimcu razmislja dali je dobro napunio baterije jer mu se cinila nekako napuhnuta no kako je i sam bio podosta napuhnut od proslave odlaska u avanturu nije tome pridodavao narocitu paznju. Zapita se otkuda mu je dosla ta misao u glavu…ima li on nadnaravne sposobnosti zbog kojih je upravo on heroj koji ce pobijediti opasnog zmaja…ima li on tu sposobnost da vidi ono sto drugi ne vide…ili je misao dosla iz spoznaje da se vec pet minuta iz setupa nesto dimi…shvaca da njegovo trece oko ovaj puta spava i spoznaje cinjenicu da je morao ozbiljnije razmisliti o savjetu gurua od kose „tko leti pada“…a on je letio…i sada valja pasti. Prihvativsi tu cinjenicu, meko slece na obliznje parkiraliste. Srecom, parkiraliste je prazno pa je nasao odlicno mjesto [attachimg=15]. Parkiravsi, pregledava model i uocava gdje je doslo do problema. Izgleda da nije trebalo puniti bateriju s 10A [attachimg=3]. Uzalud je sada plakati. Uzeo je svoje stvari i krenuo je dalje. Stigavsi do izlaza iz garaze krajickom oka ugleda nesto crno i veliko kako mu se priblizava….sve je bilo gotovo u tren…naisao je vlasnik garaze [attachimg=1]…privatne..…..

Dali je to kraj ove zanimljive i opasne avanture za naseg heroja majstora modelara?  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Moja drugačija priča

Reply #14
Bok ja sam Damian Bonda dolazim iz Zagreba i imam 13 god.Sa avionima sam počeo prije jednu godinu.
Letio sam avione sa dvije stanice , vukao sam  ajedinicu .Ja sada radim na a1 avionu za natjecanje u devetom mjesecu. 
Ja nemam niti jedan avion a bome nemam novca za avion. Sa avionima me upoznao Marin Veličkov on me uči o avionima i letenjeu.Ja jako puno znam o avionima i rc hobby“u.Da osovjim Dyanamic S bio bih presretan ali to če i dalje ostati san.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.