Skip to main content

Topic: Pomoć oko odabira setupa(Zagi) (Read 17479 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Pozdrav.Kasnije ću se prestavit u rubrici a za sada imam par pitanja :).Ovako ,kroz par dana dobit ću stanicu HobbyKing HK-7X V2(7 kanala) sa 8 kanalnim HobbyKing reciverom,i sada me interesira koje servo motore a da su micro,koja baterija,koji ESC,i koji motor bi bio kompatibilan sa ovim reciverom.Uglavnom radi se o setupu za Zagija.Motor bi stavio 220o KV(nek bude jači) .Dali mi možete staviti linkove sa HobbyKinga ,pošto bi  od njih naručivao te dijelove,baterija ,ESC,servo motori.Hvala i nadam se nekakvim odgovorima. :)
Slika stanice(sorry na dugom linku)(SLIKA sa Googlea):https://www.google.hr/search?q=f-18+picture&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=x3GKUqWELJKg7AbTqYGIDA&ved=0CCQQsAQ&biw=1280&bih=921#q=hobbyking+hk-7x+v2+7+chanell+reciver&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=7fNKrdWio33QgM%3A%3B4HSS6VQSaG5P4M%3Bhttp%253A%252F%252Fi.ebayimg.com%252F00%252Fs%252FMTIwMFgxNjAw%252Fz%252FF1EAAOxyDLZSB4MF%252F%2524%28KGrHqR%252C!r!FHmp6C5PoBSB4MFlwf!~~60_35.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ebay.co.uk%252Fitm%252FHobbyking-HK-7X-V2-Transmitter-2-4GHz-%252F221266606690%3B300%3B225

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #1
oo vid imenjak :D pozz i dobrodoso,ovako prijemnik ti nema veze s snagom set up-a on prihvaca svaki set up.Esc ti treba od 40-50A serva ti odluci ili stedi pa uzmi plasticne hxt 900 9gr pa gledaj dokle ce trajat ili uzmi duplo skuplje 4,80$ hk 929mgg ja ih koristim i bezsmrtni su.Baterija lipo 3s 2200mah bar 25c (sto vise to bolje al 25 je dovoljno) ,propeler 6x4 ili 7x4 posto zagizna ispast tezak te punjac ti odluci kakav ili odmah pravu stvaraccucel 5 ili uzmi sto ce te dobro posluzit obicni balance charger od par dolara pozz i jos jednom dobro doso. :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #2
Pozdrav i tebi imenjače :) .Znači da zaključim ono najbitnije,ESC 40-50A,baterija 2200mah 25c,elisa 6x4 ili 7x4,
ovo drugo ajd recimo mi je jasno ,servaće bi uzeo one micro za par dolara po komadu,potrepštine(hornovi,šipkice itd) isto jasno.
Ostatak ću kasnije kao naprimjer punjač,malo mi je skup za početak ali ima ga prijatelj tako da ću njega jedno vrijeme žicat,dok neskupim
nešto para pa da ubodem još koju bateriju i taj punjač sa balanserom.Hvala i ako netko još ima koji komentar ili prijedlog nek slobodno
kaže.Uglavnom ovo glavno sam saznao a to je ESC :) ,nikako mi nije bio jasan,ali ak ću imat pitanja u vezi njega ponovo,opet ću
tu pitat :) .Pozdrav
 

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #3
nemoj zaboravit da baterija treba bit od 3 celije (3s) ote sitnice za serva sve mos sam napravit push rood-ove od sipki s kisobrana i stapica za raznjice,hornove od nekih plasticnih kartica i to je to,oba predlozena serva su micro samo sto su metalna 4,89 a plasticna oko 2 i pol dollara odakle si uvovste?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #4
Ja sam iz Lučkog kraj Zagreba :).Znači 3S baterija ;).Ovako znam za hornove i šipkice i neke detalje da ih mogu sam izradit ali baš želim i te sitnice
imat tvorničke  ::),kad kupim jednom onda ih imam 10 u pakiranju od svake, tak da ako se nešto strga mogu odmah zamijenit,a to
nije kvarljiva roba a da nemože stajat ;) :) :D

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #5
uredu ti odlucujes,ajde zagrebcanin si,zg je epicentar modelarstva ovih podrucja tako da tu kolega imas hrpu ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #6
Vjeruj mi bolje ti je odma kupit dobar punjać kao acuel 6. nećeš požalit, ovi obićni ti prepune baTeriju i svaki puta je uništavaju kad je pune.
Vidim iz zagreba si, slobodno dođi na okupljanja, možemo se i nać na livadi pa ti pokažemo kak i šta. Ja sam iz Zg i nije mi problem objasnit ti sve vezani za modelarstvo.
Za više info u pp.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #7
Ma ima za svakog stvari ali nikako para za sve to ;D,a što se tiče okupljanja Toki ,meni je aerodrom u Lučkom blizu :),a ako ima kakvo okupljanje negdje
u nekim prostorijama ili neka vaša lokacija rado bi i to vidio i malo se upoznao sa ekipom iz ZG-a,već i jesam u jednom klubu ali maketarskom,jer se bavim i auto-maketarstvom već
7 godina i dobro mi ide,možeš kliknut na link ispod potpisa pa da vidiš slike i radove. :)

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #8
ja ne letim na lućkom, ja sam u klubu najdaljem od tebe. Imaš sad svakakve klubove po zagrebu, ja znam jedan osim mojeg,mak trešnjavka ostale budeš našo u rubrci klubovi.
Svakim vikendom ti se ekipa okuplja oko 12 na jankomiru na Preljevnici pa slobodno dođeš kad hoćeš na druženje.
Piše se i po forumu kad ko ide i gdje.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #9
I taj nasip mi je blizu ,čak mogu i po njemu doć do tamo :),dobro smo povezani tim cestama i poljskim putevima (livadama):D

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #10
Znam, zato sam i rekao za preljevnicu, ja ti javim kad idem ovaj vikend ako idem.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #11
Ok,može poziv onda  na PP  :) .Nadam se da će vrijeme biti ok 8).Pozdrav i vidimo se.

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #12
Ma nema problema, tak i tak bu ekipa tam.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoć oko odabira setupa(Zagi)

Reply #13


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.