Skip to main content

Topic: POCETNIK (Read 29045 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: POCETNIK

Reply #15
Znam,pre oko 20min sam kontaktirao ujaka iz Nemacke da pogleda moze li se naci,na HK je 22e,stvarno ne razumem cemu 60e?

Odg: POCETNIK

Reply #16
Upoznaj se s nekim fotografom,snimateljom ili tako nekom osobom u blizini tebe... Takve osobe pretezito imaju pristup pay pal-u i vecinom su voljni i narucit nesto pa makar ti netko i uzme malu naknadu nece te pljackat kao ovi ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: POCETNIK

Reply #17
Objasnicu o cemu se radi,ujak mi dolazi 8/24/2014 i zeli da mi kupi setup,video je da se interesujem za ovaj hobi pa zeli da napravimo avion.Znaci noze da izdvoji 170e,ja moram za taj novac kupiti sve,samo me zeza stanica jer mi se ne daje 60e kad je mogu nabaviti za 30e.Snaci cu se bar nekako i za to,valjda. 
Razmisljao sam da li da kupim motor od 1400KV ili od 2200KV,cena je ista za oba,ovaj sa 2200KV ima snagu oko 340watt,ESC bi morao jaci i bateriju bih ostavio na 2S.Vidim da avione koje bih kasnije radio kao sto su ZAGI,ove borbene kao F-16 i slicne obicno imaju oko 2200kv.

Samo me zanima sta bih sve sa 1400KV mogao praviti,2S i elisa 9x6,gledao sam na HK-u modele da napravim razliku gde se koristi veci a gde manji KV,neki kodeli imaju dosta mali KV ispod 1000 ali vecu snagu,pa tu ide 3S i veca elisa.Dvoumim se izmedju ova dva motora.

Odg: POCETNIK

Reply #18
2S zaboravi, najcesca baterija je 3S 2200mAh. Sto se tice kV-a, to su ti samo okretaji motora po voltu (teoretski naravno)
Dakle jurilice koje idu brze a nije toliko bitan potisak pri manjim brzinama (Zagi i slicno) - 2200kV ili vise naravno, sa manjim elisama - to ti je kao auto u trecoj brzini
3D avioni za trikove, neke jedrilice, itd. gdje je bitan potisak a brzina ne - 1000kV - kao auto u prvoj brzini :)

Odg: POCETNIK

Reply #19
Mislim da je najbolje da uzmem 1400KV,2S 2200mAh i 9x6 kako su mi preporucili modelari sa rcfly4um-a.
@Zed,mislim da ako bih uzeo 3S opteretio bih motor,morao bih da smanjim elisu,i sve dovedem do granice sto i nije bas dobro za jednog pocetnika,ovako bih kao sto si rekao leteo jedrilice,3D letace i kao sto su rekli sa drugog foruma PinkStick i  nesto slicno.

U svakom slucaju hvala.

Odg: POCETNIK

Reply #20
Ja ti preporucajem uzmi si d2826-6 2200kv,6x4 prop,40A esc i 3s 2200 25c batku ... S ovim set up-om ces moci letjeti (bar ja mislim) najvise aviona (zagi i parkjetovi a njih znamo ima mali milion) ... I ne kuzim zasto toliko bjezis od 3s?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: POCETNIK

Reply #21
Voleo bih da napravim jednog SlowFlyera,za njega bi bilo najbolje 1400KV,2S,9x6,to mi preporucju i modelari za pocetak.
Ali sa time ne bih mogao neke brze,izazovnije modele.Ranije sam vozio one avioncice sa 2CH,igrackice,tako da bar malo imam osecaja i mislim da mogu voziti nesto brze.Eto,ne bezim ja od 3S,nego bi mi trebao neku setup gde mogu praviti neke brze modele a i bar nesto onako sporije.

Odg: POCETNIK

Reply #22
Vjeruj mi,neces pogrjesit s ovim set up-om i f16 falcon-om kao prvim modelom. (poletio sam nakon pola sata simuatora s tim modelom )
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: POCETNIK

Reply #23
Mozda je tako i najbolje,dvoumim se jer taj setup koji kupim,koristicu mozda 2-3 godine,necu biti u mogucnosti da menjam delove posle mesec dana.A ako bih uzeo ovaj sa 1400KV,2S,9x6 dosadili bi mi sporo-letaci a ne bih mogao nesto brze.

Tako da pogledacu jos sta se sve moze sa ovim setup-om osim brzis modela pa cu odluciti.  :)

Odg: POCETNIK

Reply #24
Gle,max. Brzina park jeta s ovim djelovima je 85 km/h i to u obaranju pa sad vidi jel ti to puno...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: POCETNIK

Reply #25
Neces nista kupovati 2-3 godine a netko ti savjetuje 2S baterije? Taj neko je lud :D

Odg: POCETNIK

Reply #26
Da,ali opet ti ljudi ne znaju u kakvim sam finansijskim mogucnostima,opet kazem,ta bi od 2S isla na 1400KV,jer mu je snaga 205watt.Ovo je jace i po meni bolje.

Odg: POCETNIK

Reply #27
Mislim da je ovaj forum jaka zajednica. I daj poslusaj ovdje ljude kaj vele....idi na 3s bateriju i to je to. Pogledaj rcgroups forum ak ne vjerujes ovdje.
Lp,
Alex

Odg: POCETNIK

Reply #28
Zasto ne bih verovao ljudima,registrovao sam se i na ostalim forumima,pocetnik sam pa malo vise istrazujem.  ;)

Odg: POCETNIK

Reply #29
I jedna stvar koju je važno napomenuti: zdrobiti ćeš ga, to je neizbježno, nema izuzetka ! Zato se i savjetuje da u početku uzmeš jeftiniji avion, a skuplju stanicu, stanica ti ostane, a avione mijenjaš. Tako je najjeftinije i manje 'boli'.
Damir

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.