Skip to main content

Topic: akcija u LIDL-u ! ! ! (Read 29380 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #15
Po dimenzijama to ti je Speed 400

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #16
daj nam neki link  ;)

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #17
Motor prikazan na slici nije onaj koji se kolokvijalno naziva 'Speed 400', jer je za 12 V.
400-stotke koji se koriste u modelariji su najčešće klase RSH-380 i imaju radne napone 4,8 ...6 ili 7 V te bi na 12 ispustili dušu.
12 V verzije mogu se pronači u fenu za kosu, pa čak i u onima za skidanje farbe i spojeni su u seriju sa spiralama radi osiguranja ispravnog napona, a u modelarskim trgovinama ih skoro pa nema !

Sve verzije imaju približno istu snagu.

@Elav: mogu ti poslati takav motor za 6 V, ali u tom slućaju nebi smio preči napon 2S ( ovo znamo iz iskustva): snaga i RPM biti će ti vrlo slićni, ali ti izvor napajanja mora osigurati nešto više 'A' kako bi 'P' bila ista !  ;)

Za sve ostalo, ovdje:  http://www.windrider.com.hk/product.asp?id=137

Damir


Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #19
Hvala narode na linkovima. Diogen, uzet ću onaj što je Coljo stavio ( košta samo 36 kn ) . Znam i od prije da ima sličnih motorića, a čak i kad se potrefe iste dimenzije i napon, ne valja osovina kao što je na svim ovim predloženim. Ta osovina na dremelovom motoru nema okrugli presjek na kraju, nego je zaglodana i ima presjek u obliku polukruga. Zato sam mislio kupit baš isti takav motor, da ne moram brusit osovinu ( pitanje koliko bi bio precizan ( previše rpm )) , ali ću morati tako, a nije mi ni hitno.


Inače, kad imaš dremel, svjestan si da ga imaš, pa sve radiš s njim, a to je vrlo sporo. Primjer : Za odrezati vijak s njim treba 3 min, a kutnom brusilicom 10 s (bubam). Kod bušenja isto, dok promijeniš nastavak u glavi dremela, zategneš svrdlo, već si mogao ručno probušit balzu sa svrdlom....dobro dođe za neke sitnice, ali onome tko ga nema, ne savjetujem da ga kupi, iako lijepo izgleda sve ono u koferu, ne dajte se navuć.

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #20
nedajte se navuć ljudi, čuj njega... kaj ti znaš za što to može nekome koristiti...

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #21
Čekaj, ti modelarima predlažeš da ne kupuju Dremel?!  :D :D :D
Ti si puko, prijatelju....

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #22
Kupljena jučer, radili smo jedno sat i pol, brusili i bušili, radi ko vurica. Preporučam kome treba za hobi namjene.

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #23

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #24
Ja isto kupio! Zasad je ok. Baš mi je žao kaj su prošle godine sve rasprodali prije neg kaj sam došao.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #25
dobra je, ja sam zadovoljan, a kolko vidim i dosta vas isto, jbg, kupit dok ima jer to je jednom godišnje

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #26
planuli su dok si reko keks

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #27
Ima ih u Samoboru jos 10-tak kom, vidio ja pred sat vremena

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #28
zanima me, dal netko od vas imam prop adapter za osovinu motora od 2mm, i jel bi htio prodati da ne naručujem

Odg: akcija u LIDL-u ! ! !

Reply #29
Mislim da ti Lidl nema :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.