Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25145 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #15
Srijela plastična, ne karbonska jer je predebela, samo ju kupi.
I odreži na dužinu koliko ti treba za krilo.


Boja, traži lak na bazi vode onako u kantici-konzervi, ne u spreju, preskupo je. Ja sam koristio neku slovensku boju , piše na njoj 2u1 na bazi vode (ima i na bazi smole i ta ne valja nikako).
Uzmeš mali spužveni mačak (valjak - oko 17 kn u Pevecu i sličnima) i s tim bojaš.


I da, slike ti se ne vide za one koji nemaju M$ account, stavi ih na neki javni servis, photobucket ili nešto slično.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #16
Samo usput, koliki je promjer te strijele? Idem tražit neki lovački dućan u rijeci :)


Stavim slike negdje drugdje pa ih postam ponovno, Tnx!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #17
Umjesto strijele možeš staviti lipovu ili jelovu letvicu 5x5 mm.
Ima ih u pevcu, bauhausu...

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #18
uploadaj slike direktno s kompa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #19
kupio sam boju i ofarbao jedan komad. Kada se dobro osušilo stavio sam krep traku preko nje i naravno sva se ogulila :)


Je mogu cijeli avion obljepit u krep traku pa onda farbat? Hoće to jako poremetit težinu aviona? Vremena imam dok dođu djelovi.


P.S. Učvrstio sam krila sa drvenom letvicom fi5 koju sam nasao u pevecu! - zadovoljan :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #20
majstore... jel možeš meni poslati nacrt ako ti nije problem?

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #21
Sorry, nisam se prije javio, bio sam na poslu danas. Nacrt čega, tray-a? Nažalost nemam nacrt klasičan, ali daj mi adresu na pm pa pošaljem ocrtan nacrt poštom. Evo i par novih slika, fino napreduje.

Je se može nekako dinamički smanjit slika kod postanja?

[attach=1][attach=2]
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #22
ne tray-a nego depronca

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #23

@mdragićević: Je se može nekako dinamički smanjit slika kod postanja?

Može se kod postanja odabrati opcija 'Inline expandable thumbnail', pa se slika pojavi kao mali 'gumb', kada se klikne na njega otvori se slika u punoj veličini.
Drugi je način da se slika nabrzaka preformatira nekim jednostavnim picture-editorom i onda pošalje na Frik, što je dodatni posao.
Damir

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #24
@rubaZG


ja sam koristio nacrt koji je varadero postao pod Modelarstvo - kako početi (http://www.parkjets.com/nac-f-16-falcon/). Al kako sad imam to sve isprintano, laminirano selotejpom i izrezano, rado pošaljem ako želiš gotove nacrte. Šogi iz ZG mi dolazi idući vikend pa mogu po njemu poslati ako želiš.


@svi ostali
Mučim se, istražujem, kako "osnovno" ofarbati avion. Kupio sam boje na vodenoj bazi, valjak i sl. al jednostavno ako stavim krep traku preko ofarbanog dijela, potpuno se oguli. Što da radim, guglam već danima :)[size=78%] [/size]
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #25
a da ga trakom obljepiš?

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #26
Pa teoretski može i to :) čitao sam o tome, to su nekakve trake za pakiranje ali u boji. Kamo/kako to kupiti kod nas?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #27
ja sam u metrou kupio plavu i crvenu, i njima ljepim zagije, 15 kn jedna, tražim žutu i nemogu naletiti na nju, a ima i na hobby kingu pa bi trebalo pratiti skupne naruđbe zbog poštarine, tam ima svakakvih

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #28
Hvala na info, potražiti ću trake malo, i u međuvremenu pokušat pronaći neki primer za climapor :) javi ako želiš nacrte!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #29
budem ti javio

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.