Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25126 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #30
Ja sam slozio par komada raptora koje sam objepljivao sa trakom koju sam kupio u narodnim novinama i davala mi je dodatnu cvrstocu modelu .

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #31
na narodne novine sam skroz zaboravio a znam da je netko pisao tu, kakvih boja imaju Ivane?

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #32
U narodnim novinama sam kupio crnu, crvenu, plavu, zelenu, žutu i bijelu.


No da se vratimo na temu, prvi model kad praviš, ne zamaraj se sa bojom. Napravi ga da leti i ništa drugo.
Uči se letiti.
Poslije će doći na red bojanje.


Ja kad napravim model, prvo ga poletim, da vidim uopće da li leti kako spada.
Onda krene bojanje lakom na bazi vode i mačkom (spužvastim).
Ovaj selotejp u boji zna dosta i otežati model.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #33
Evo, rješio sam bojanje i u međuvremenu, stigao je motor, baterija i servači. Od kartice sam izrezao rogove i spremam se montirati servo motore.


Pitanje: Od čega da koristim šipkice između serva (9g) i rogova?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #34
od kišobrana ili kotača od bicikla ili žice za autogeno varenje

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #35
Kod 9g serva sam koristio zicu za varenje na plin kod relativno kratkih sipkica.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #36
Izravnana spajalica za papir i štapić za ražnjiče, povezano s malo ljepila i termobužir preko.


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #37
Bok ekipa,


model fino napreduje, stiglo je hrpu djelova već, još samo simulator čekam :)


Na kraju sam kupio 2mm šipkice za autogeno varenje i koristio lusterkleme za stopere, jedino sam morao širiti rupe svugdje. Ima dolje slika pa me zanima hoće li to biti ok bar onako na prvi pogled?  ::)  Dodao sam i slike elektronike, kako spajam esc A-B-C -> na koje boje na motoru? Mogu koristiti lusterkleme za to isto da ne tražim sad bullet connectore (mislim da se tako zovu ovi na motoru)?


Predloženi motor i prop su bili malo preveliki za nacrt pa sam morao malo širiti prostor sa nacrta.
Slijedeće ide spajanje svega i moje prvo upoznavanje sa stanicom :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #38
inače žice motor-esc možeš spojiti bilokako, nećeš napraviti kratki spoj to ne brini, nego ti je razlika u tome u kojem smjeru želiš da se motor vrti, a tebi se motor mora vrtjeti u desno kad stojiš iza modela i propeler moraš staviti obratno.. znači da puše u tebe kad si iza modela... SRETNO!!!

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #39
znači kad si iza modela ako ti se motor vrti u lijevo zamijeni bilokoje 2 zice i on se nakon toga mora vrtjeti u desno

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #40
i mislim da ti je na slici krivo okrenut propeler

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #41
Opet ja :D


Hvala ruba, okrenuo sam propeler :) greška u koracima :)


Slijedeće di sam zapeo je spajanje recievera sa baterijom, može mala pomoć? slika u prilogu. I btw, di ima za kupiti kod nas ove konektore kao što su na bateriji? Na ESC-u ih nema, a trebat ce mi za skidati i puniti bateriju (tako sam blizu, ne bih čekao sad još 3 tjedna dok dođe neš iz kine). Usput, što vam se pokazalo kao najbolje za montažu baterije? Puno ih kaže na google-u da čičak traka nije dobra :(
Nakon toga slijedi moje prvo uparivanje stanice i recievera :D
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: Početnik traži pomoć

Reply #43
ovog alpha prodavača najbolje ti je nazvati telefonski i dogovoriti se sa njime jer sve preko poruka jako dugo traje ,znam iz iskustva jer sam od njega kupovao maketarske stvari i znam ga osobno

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #44
baterija se spaja na esc, a ova žica tanka ide na reciver, ta tanka žica ima 3 žice, crna mora biti uštekana prema dolje, znači tamo gdje ne pišu kanali, tako je kod mene, i kod mene je to kanal broj 3, na nekim reciverima piše thr (throttle), proguglaj malo o tom svom reciveru

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.