Skip to main content

Topic: 3D printanje  (Read 2898 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3D printanje

Bok ekipa, u fazi sam nabavljanja 3D printera i dok sam malo to proucavao, naisao sam na video koji mi je malo zapeo u glavi :D
http://www.youtube.com/watch?v=-e-3kbXzwzk ovdje vidimo kako to izgleda a ovdje kako leti http://www.youtube.com/watch?v=BU2Z-EG56js .
Sad, pošto nisam u quad vodama, da li bi se moglo na bazi ovoga napraviti nekakav drugačiji okvir, drugačijih dimenzija, ali naravno i ovaj navedeni quad bi bilo moguće napraviti i koliko je to isplativo?
Materijal za 3D printer nije pretjerano skup, tako da mislim da bi se neke dijelove dalo jeftijinije isprintati nego kupovati. Što mislite o 3D printanju dijelova za modele? Zanima me vaše mišljenje


Lijep pozdrav

Odg: 3D printanje

Reply #1
Pozz
3D printer je dobra stvar,koliko je to isplativo neznam.Puno lipih stvari se moze napraviti.I meni bi bila želja da kupim jedan u skoroj budućnosti,Čisto radi zabave.Jedan moj prijatelj je kupijo 3D printer radi posla i mogu rec da je prava stvar. Prvi test je bija da napravi Čašu visine nekih 13 cm i širine 6 cm za to mu je trebalo nekih 2,5 sata. Završna obrada je bila super (super glatko) i čvrstoća je super. Slijedeći test je robot. Prvo je išla glava u izradu za to mu je trebalo oko 6 sati. Ostalo jos nije gotovo( stavim slike poslje).Sve u svemu dobra stvar, dobra čvrstoća , dobra završna obrada( nema se nista da brusi kod ovoga modela printera) al opet vridi ono pravilo koliko para toliko muzike.Ako uvati vrimena reci mu da mi napravi neki Frame za Quad pa ce mo da vidimo!
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: 3D printanje

Reply #2


Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!



Odg: 3D printanje

Reply #5
3d printer ima "learning curve", da bi sve ispalo kako treba i kako zelis, treba kemijati s postavkama, temperaturama ekstrudera i heatbeda, filamentima, slicerima, naravno i programima za 3d modeliranje - prava mala znanost oko toga... i to je drugacije od printera do printera. Vrlo zabavno, ali zahtjeva izvjesnu kolicinu vremena, i pogresaka kojih bude vise na pocetku, pa sve manje kako budes upoznavao masinu. Dakle, zaboraviti na to da ces ga sloziti, upaliti i odmah radit kako treba, kao konvencionalni printer, jelte. Jednom kad to usvojis, mozes s njime napravit cuda (naravno uz pretpostavku da imas gorenavedenog vremena i ako ti radionica nije u podrumu zgrade, a stan na trecem katu, kao sto je kod mene slucaj :( ).
Sto se cvrstoce tice, naravno da to nije cnc rezanje karbona ili vitroplasta. Zbog slojevite prirode gradnje uvijek ce biti lomnjivije i fleksibilnije, ali uz dobre postavke infilla i debljinu recimo 8mm pa navise moze bit cvrsto ko vrag, a jos uvijek vrlo lagano.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.