Skip to main content

Topic: Zagi od deprona ? (Read 12067 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi od deprona ?


Već neko vrijeme razmišljam o gradnji nekakvog aviona, po mogućnosti laganog za napraviti jer iskustvo u tom području mi je ravno nuli.
Dosad sam na forumu viđao zagije rađene od stiropora za koje treba malo ipak više mudrosti i alata, a pošto u bližoj okolici nemam nikoga tko bi mi pomogao s time, pokušao bi sa ovom metodom (link dole) koja mi izgleda prilično jednostavna i relativno brza za napraviti.

Moje pitanje je dali bi se od ovakvog deprona mogao napraviti zagi poput ovog dole, dali da pokušam naći neki depron koji nije rebrast poput ovoga sa slike ili se može i sa ovim?




RC Zephyr foamboard wing build

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #1
Iz rebrastog neide... Zapravo to stvarno nebi letjelo,ili vrlo slabo
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #2
Zašto ne?

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #3
Ako ostavis profil kakav jeste nije dobro jer mora biti ravno sto je i nekako logično.Akoga presvučeš folijommoraš je lijepit ravno na valove ali je problem jer hvata samo vrhove brazda.Jedino ako je jedna strana brazdata druga gladka onda bi mozda nekako islo.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #4
Tako i je, znači samo se okrene na "pravu" stranu...svi u RH radimo sa takvim depronom i svi lete...

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #5
A tako no to nisam znao radim sa depronom samo na njemu su ravne i jedna i druga strana tako da tih ploča ne poznajem.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #6
Ima ih raznih..glatkih, rebrastih sa jedne strane i rebrastih sa obje, ovisi na što naletiš u trgovini.

Ima i drugačiji način izrade za KF-profilom, zove se Divinity i potražiš ga na RC groupsima (nacrt).

Slika mojega: http://tinyurl.com/njq4oh5
Damir

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #7
Da, ja sam ovi dana obilazio sve trgovine po DJ, kad im kažeš da trebaš "depron" svi su samo zjevali, nikad čuli. Svi su mi nudili isto, samo razlika u boji i rebra su na nekima popreko ploče. Na takve poloče gdje je rebro popreko nisam naišao do nekidan. Idući tjedan idem u OS poslom pa ako bude vremena obiđem i tamo koju trgovinu.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #8
Kod nas uglavnom Arbiton (zeleni)-Pevec, Climapor (bijeli, sivi)-Bauhaus, a ima ih još nekoliko brandova ovisi o trgovini.
Preporuka-bijeli Climapor, najslićniji depronu i nešto malo lakši. Uzmeš odmah i odgovarajuća ljepila, Soudal, epoxy, PU-max ili Mitopur.
I još jedna važna stvar: skalpel ! Nevjerojatno kolike su tu razlike, mi smo na kraju rezali sa kirurškim skalpelom (ima izmjenjive vrhove), točno pod 45 st u odnosu na površinu materijal.
Damir

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #9
Bijelog Climapora nisam nigdje našao (u DJ), Pu-max koristim stalno.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #10
Bauhaus i OBI imajo i modelarske skalpele koštaju vrlo malo,a za rezanje točnog kuta možete spravu napraviti sami.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #11
Hvala puno svima na odgovorima! Krećem u potragu ovaj tjedan za climaporom, ljepilom i skalpelom,, foliju i ostale sitnice ću naručiti sa HK.
Neka igre počnu  :)

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #12
Wirevt a na kojem modelu si učio letjeti?
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20


Odg: Zagi od deprona ?

Reply #14
Ili možeš napraviti Zagnutz - zagi od deprona građen sa profilom. Site je nestao, attachirana kopija. Imaš na RCG sve o tome.

Ili pogledaj moderniju varijantu RM1 airfoil - korisiti deblji stirodur - vrlo jednostavno i po svemu uspješno.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2141726&page=56



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.