Skip to main content

Topic: Zagi od deprona ? (Read 12064 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #30
Renato kao i uvijek, isprve u "sridu".
Covjece pa da imam tvoje sposobnosti izrazavanja bio bi predsjednik a ne ova Kolinda jadna :D
Kaze: "Da volim pite bila bi Pitarović" :D

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #31
 :D omiljena izreka zadnjih dana -- "Da volim pite bila bi Pitarović"

isto kao i "bez računa se ne računa" - ali nekak komadi ne padaju na to.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #32
@faldomak

Reči ču ti ovako kao sto sam več jednom i iza toga stojim.

-Početnik nemože učiti na delta kriluni
-Trenažni modeli su najbolji visokokrilci ili hibridi
-Početi letjeti nemožeš po principuu kupim i letim nego trebaš predznanje i pripreme(kod tebe toga nije bilo vjerovatno zato si letio 12 sekundi)

Kroz moje ruke prošlo je niz modelara neznam ni broja više svi koji hobija niso opustili uspješno lete i danas.

Neču se više  zamarati sa tim jer u mojoj 32 godisnjoj karieri razbio sam jedan model, letio sam njih 50 različitih i to uspješno.
Ako malo više pročita svako literature odmah če ti biti jasno zašto stojim iza svega.Nije kriva komerciala svako ima svoj novac i kupi ili izgradi ono šta mu paše a izračuni modela, njihove sposobnosti i kojim modelom ili modelima se uči to govori sve. Malo je potrebno i pročitati tuđu literaturu onih koji su pioniri tog hobija, i ja još nisam nigdje u svijetu naletio na literaturu gdje je preporuka učiti sa delta krilom ili jetom prve korake modelarstva.

A ako smo več kod toga kad vidim redosled aktiviranja sendera i modela u suprotnom smijeru od pravilnog, jasno mi je odmah koliko puno ima znanja i iskustva modelar...!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #33
Samo jedan model razbijen??!
Eeee sad sam i ja vec lagano razocaran.

Tko nije razbijao modele se jednostavno ne trudi dovoljno.

Ako razmislis dublje, gorenavedena recenica je BIBLIJA! :D

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #34
Ja sam prvi puta poletio RC-model prije točno 38 godina (još koji dan, bilo je oko Uskrsa 1977).
Od tada pa do danas krešao sam nebrojeno puta.. jer kreš je neizbježna posljedica letenja.
Tko ne leti - nema kreša, tko leti mora biti svjestan rizika.

iMan, ako tvrdiš da imaš 32 godine modelarskog letačkog iskustva i još da si samo jednom razbio model zbog pokvarenog serva, onda je to jako neozbiljno i jednostavno "vrijeđa inteligenciju ovdje prisutnih modelara"

Uostalom, još prije dva mjeseca  pitao si kako se na modelu određuje težište:

--> [attach=1]
dakle nakon 32 godine letačkog iskustva ti pitaš kako se odredi težište:D :D

Ajde budi iskren... početnik si i tek češ razbijati modele kao i svi ostali..

Damir

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #35
Da samo jedan i još taj  zbog zablokiranog servo motora.Zašto jih nisam razbio više? Zato jer su me učili pravi modelari,dali mi prave savjete a prije svega jer su mi prije rekli kao sto kazem ja sada drugima - Za letjeti potrebno ti je predznanje nekih stvari a ne samo ŽELJA I MODEL!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #36
To mi je stvarno više smiješno mislim da sam zaključio sa tim a vjerovatno i sa članstvom na tom forumu.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #37
iMan, uz dužno poštovanje, ne bih se složio s tobom. Jer da su stvari tako jednostavne i ovise o nekoliko dobrih savjeta, ne bi smo nikad pali sa skija, bicikla, lojtre, nastavi niz po volji... Ne bi bilo nesreća ikoje vrste i bilo bi baš super. A nije, zbog čega!?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #38
Eto, sada znam da sam pogriješio! Znam i zašto, moram se vratiti u prošlost i krenuti učiti sa trenerom !

Imam dva trenera, Cessnu i Pipera i jedan u izradi (Resmanov) , sa kojim da ponovo počnem učiti letiti?
Damir

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #39
iMan drago mi je zbog tebe što si razbio tako malo modela, još mi je draže da pomažeš početnicima učiti letjeti. Nema potrebe za fatalnim izjavama i potezima. Zašto napustiti forum ako postoji neslaganje u mišljenjima?

A što se tiče predznanja - kada sam se konačno dočepao RC modela (onog slavnog od 12 sek) imao sam višegodišnje predzanje u FF - A1, A3, sobni itd. - ako se potrudim mogu negdje isčeprkati "Pionirsku svjedodžbu o osvojenom prvenstvu ne znam čega na Lučkom u A1 godine 70 i lijeve".

Mogao bi reči da sam prije RC leta znao kako/zašto modeli lete, reglirati model a isto tako i izraditi - u doba balze i japan papira, pogona na gumu i timera.

Niakakvo čitanje i predznanje ni maštanje itd neće nikome niti trunka pomoći kada prvi puta uzme stanicu u ruke i sam poleti. Trema nervoza panika -nepobjedivo.


_________________________________

A ako smo več kod toga kad vidim redosled aktiviranja sendera i modela u suprotnom smijeru od pravilnog, jasno mi je odmah koliko puno ima znanja i iskustva modelar...!
__________________________________

Sa današnjom tehnologijom - potpuno nevažno (čak i kod najjeftinijih kineza) - potroši malo vremena i nauči kako i zašto radi 2,4 ffst i sl.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #40
Svaki modelar mislim da bi trebao znati sta se aktivira prvo kod polijetanja a sta se deaktivira zadnje kod slijetanja, i nije važno je to 2.4 Ghz,27Mhz,35 Mhz...

Zašto?

To barem mislim da znaš sa tvojim opisanim iskustvom!

Nema veze vi dalje ucite svoje učenike na deltama a ja ču  svoje na trenažnim modelima i to je to.   ;)
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #41
Prije polijetanja aktiviraš mozak - isto je i kod pisanja po forumima.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #42
Bilo bi dobro da probaš odabirati riječi! Za sada jos imam dovoljno mozga, ja ne razpravljam o stvarima na koja neznam ni sam odgovor.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #43
Predlazem limbo natjecanje kao duel!

AJMOOOOOO!!!

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #44
http://www.youtube.com/watch?v=ca1wPt1lyJk#t=76
Jedno od prvih letenja ... model je bio fenmenalno pitm za letenje, velike povrsne krila, jeftin i jednostavan za popravit ... zaslugom susjeda sismisa koji je stavio na yt ... a mene potpisao sa 'susjed oli' ...i veselje koje ide uz pocetke ... http://www.youtube.com/watch?v=NmgZSTFAMo4



Kasnije je dosao twin-boom pusher (da ne polupam motor), brz ali predvidljiv ... sa prilicnom kolicinom selotejpa i stiropora u nosu, neunistiv i bolji od svakog simulatora za isprobavanje granica ... neunistiv ... i nakon dvije godine


I da ne bude skroz off-topic mislim da mi je treci model bio depronski zagi sa kf profilom ... zakon od modela ... jos uvjek ziv i zdrav nakon dvije godine

Od ova dva mislim da ce se prije selotejp raspast nego sto ce se modeli potrosit

I svi modeli napravljen iz glave

Klasicni trener bi mi nekako bio dosadan za letit, cak i za ucenj ... sad su tu klasicni depronci, ploca sim, ploca  tam, malo selotejpa i letiiii, zatim neki s malo vise ulozenog truda ... svasta ...

A za ucenje bitno da je jeftino i lako popravljivo

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.