Skip to main content

Topic: Zagi od deprona ? (Read 12068 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #45
uff... koje čerupanje.... ::)
htio sam reći da imam zagijanera od Climapora već 2 godine i da mi je to prvi model
od kojeg su mi se digle dlake na šiji i koji mi je na facu izmamio onaj zadovoljni svinjski osmjeh..
ne treba biti isključiv u stavovima.... za početnika je bitno da pročita i shvati osnove i da poleti neki polagani model na kojem će shvatiti feedback svojih komandi prije nego li se model ukopa u zemlju..
Još jedna stvar koja pozitivno utječe na tremu i strah, a samim time i na krivulju učenja, je da ne učiš na modelu kojeg si gradio 3 mjeseca, nego na fosni od nekog jeftinog pjenastog materijala koja na sebi ima
samo nužno za let i služi samo tome da te nauči letjeti.. sa takvim modelom usuditi ćeš se eksperimentirati i brzo češ napredovati, naučit kako zalijepiti, pokrpati.. itd..
trebaš šteku Climapora, par letvica 5x5mm, jedan široki selotejp, motor sa propsaverom, 6 propelera, 2 serva, esc, bateriju, prijemnik i stanicu.. sve ostalo su nepotrebne điđamiđe..


Odg: Zagi od deprona ?

Reply #46
Nekako mi se čini da je vrijeme da u ovoj temi malo 'spustimo loptu'.
Mišljenja se razlikuju, ali neke činjenice malo iskaču:

nekadašnji treneri teški oko 2 kg danas nemaju smisla. Pojava umjetnih pjenastih materijala i jeftinog elektropogona
poboljšavaju početnički model i čine ga jeftinijim i izdržljivijim na greške.
Pojava simulatora daje šansu početniku da se malo uvježba u osnovnoj reakciji modela, ali ne može se tako savladati letenje modela.

Dvije stanice, povezane kablom ili bezžično, dakle dvojac učenik-učitelj uvijek je bio i biti će najbolji i najbrži način učenja.

I moje osobno iskustvo: onaj tko tvrdi da ne oštećuje modele - tu nešto nije u redu ! Ne mislim na totalne štete, nego na sva ona mala oštećenja
koja se nakupe letenjem; od folije koju ošteti friško košena deblja travka, kotača koji negdje zapne, kabine koja otpadne, servo koji stripa
getribu.....ima mnogo sitnih detalja koji se stalno ponavljaju bez greške modelara, to je jednostavno cijena letanja modela.

Da sada ne ispadne da ja kritiziram iMana: nakon ponovljenih zahtjeva ponudio sam Frikovima da ću cjelo popodne biti na letanju sa dvije stanice, kablom i dva jednostavna
modela za učenje. Otišao sam, ali nitko nije došao: http://www.flyfreak.net/pocetnici/da-ispunim-obecanje-magnum-i-guppy-za-pocetnike/msg163889/#msg163889
Dakle ispada da je iMan u pravu: imati želju i model je dovoljno, tako misli većina noobova i završava nakon par sekudi. Tu negdje završava i njihovo
bavljenje ovim hobijem. Možda se još jave u oglasniku da prodaju neki model, onako naivno skrpan jer ni popravljati ne znaju...

Čića-mića..
Damir


Odg: Zagi od deprona ?

Reply #48
Sigurno da malih oštečenja ima, ja sam napisao "nisam srušio ili razbio "modela, logično da sitnih kvarova lomova ima uvijek ali zabiti model je nešto drugo.

Još uvijek stojim iza svega šta sam napisao ali to da mi netko napiše da uključim mozak to je malo  previše.
Svatko ima pravo na mišljenje, ako toga nebi bilo svi bi mislili isto,a to nebi bilo dobro.
Što se tiče ovoga pisanja htio sam samo dobro početnicima ništa loše jer su me tako učili ali ok ako svoje membere učite drukčije neču se više mješati u to.

Lp
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #49
Gledaj ti imas jedno misljenje, oni drugo, a pocetnik ce napraviti nesto trece :)

Moram priznati da je daleko najtocnija informacija da se najbrze uci preko kabla, i ovim putem se zahvaljujem Diogenu koji me naucio letjeti prvih 3 minute. Poslije toga je sve mutno :D

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #50
Gledaj ti imas jedno misljenje, oni drugo, a pocetnik ce napraviti nesto trece :)
istina.. ali to ne znači da i taj treći pristup nije za nekoga najbolji u datom momentu, uz određene okolnosti, mogućnosti, nemogućnosti.... itd..itd.....  8)

Moram priznati da je daleko najtocnija informacija da se najbrze uci preko kabla, i ovim putem se zahvaljujem Diogenu koji me naucio letjeti prvih 3 minute. to je opet tvoje iskustvo, ja imam svoje, iMan svoje, a Đuro svoje i bespredmetno je raspravu vrtiti u krug tko je u pravu....ima nas koji lijepimo depron, a ima nas koji preziru depron i opet dobro...
Za razliku od Tebe, ja mogu reći da sam samostalno bez ičije pomoći naučio letjeti.. i to nosi neku satisfakciju.. nebitno je to što Ti sad za doručak jedeš 3d modele kad spavaš sa Adictionom..  :D :D

Poslije toga je sve mutno :D

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #51
Hahaha...odličan odgovor :)
Eto, sve smo rekli manje više!

Odg: Zagi od deprona ?

Reply #52
Ja bih se zahvalio kolegi Faldomaku koji je mene naučio u par navrata letjeti isto sa 2 stanice na easy staru. 
E sad,  kad kažemo da me "naučio letjeti"  .. to je više model letio mene nego ja njega, a desi se to i danas, al to je neka druga priča :D



 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.