Skip to main content

Topic: Spektrum receiver ne radi (Read 12185 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #15
Dečki ja sam iz Dubrave i tko god da ima volje potrošiti na mene par minuta da to isprobamo, bio bih mu zahvalan.[size=78%] [/size] :)

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #16
ajde netko sa Spektrumom... za friškog kolegu ... Ja se ne kužim u debugiranje takvih i sličnih problema,
jer imam Graupnera..  ;D




Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #18
Evo friški update.
faldomak mi je danas donio 4pack NiMh  kako bi sve mogli testirati bez ESC-a.
Sa pravilno spojenim bind plug-om i sa 4pack NiMh baterijom, oba prijemnika su mrtva i ne ulaze u bind mode (nema znakova života i ništa ne žmiga).
Pošto su prijemnici bili spojeni do sada samo na taj ESC i nigdje više, jedini zaključak je neispravan ESC koji je spržio oba prijemnika.
ESC se zagrije kada je na njega spojena samo baterija Lipo 3s 1000mah i receiver (koji ne radi) što po mojem mišljenju ukazuje da postoji problem na samom ESC-u.

Nažalost su cijenu mojeg (ne)znanja platila dva spektrum prijemnika i kolega faldomak koji je potrošio svoje vrijeme i kojem se ovim putem još jednom zahvaljujem na svom uloženom trudu.






Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #19
To bi se dogodilo svakome koji bi kupio taj Esc, jer svatko bi probavao zasto ne radi tako da ne krivi sebe previše.Na Esc se ne isplati štedjeti bolje dati malo više i kupiti od dobrog brenda mada i tamo nema garancije da je sve ok.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20



Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #22
uu.. j*.. 2 komada spržena.. jeste skužili kaj ESC baca ?

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #23
To bi se dogodilo svakome koji bi kupio taj Esc, jer svatko bi probavao zasto ne radi tako da ne krivi sebe previše.Na Esc se ne isplati štedjeti bolje dati malo više i kupiti od dobrog brenda mada i tamo nema garancije da je sve ok.
Franc, za nas u CRO , Turnigy PLUSH je dobar brand. Ja sam ih 10-ak komada kupio i nikad problema..
Koliko košta Graupnerov od 25A ?

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #24
Mislim da košta cca 40 €, ali radije dam tih 40 nego da mi model završi kao Katani,ma da ni kod tih nema garancije da če raditi ok ali dosta manja je vjerovatnost.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #25
Ja koristim sad samo DUALSKY motore i reg. Nisu nesto ni skupi a uredu su.

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #26
I zapravo opet koristiš Plush. Ništa loše u tome, Dualsky ima malo bolju "selekciju" tj kontrolu kvalitete i sve ok. Zapravo postotak ispada kineskih Escova je vrlo mali naročito obzirom na cijenu.
Sve firme proizvode u kini bez obzira tko su i što su i svi esc se proizvode u samo 5 firmi.
Jedina mala iznimka u EU je ostao MGM Compro, vrhunska roba ali i cijena (oni rade i top modele za Jeti). Izvan EU tu i tamo koja butik manufaktura.


http://www.mgm-controllers.com/airplanes



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #27
Ovo me podsjetilo kada smo sat vremena ja i Novizagi pokušavali bindati jedan prijemnik; kada smo odustali i probali sa tri druga - isto nije išlo!
I onda sam uzeo pack 4NiMh i svi su bindali od prve. Regler je bio neki BlueSeries sa HK.


@Faldomak: a Kontronik?


Damir





Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #29
Feder, po meni nama smisla kupovati orginal receivere kad možeš kupiti
orange: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__1119__1117__Radios_Receivers-OrangeRx_Receivers.html
Prvi ti je ako imas dsmx ili dsm2 stanicu a predzadnji samo za dsm2.
Predlažem da uzmeš ovaj prvi ako pa mozes obadvoje odmah.
Ja osobno koristim te receivere oko 3 godine i rade bez problema
i nikad nisam čuo pritužbu na njih od kad letim.
Također ako ga spržiš nije ti tolko žao.
Postoje i lemoni ali njih neznam di ima za kupit.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.