Skip to main content

Topic: Spektrum receiver ne radi (Read 12315 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #30
I zapravo opet koristiš Plush. Ništa loše u tome, Dualsky ima malo bolju "selekciju" tj kontrolu kvalitete i sve ok. Zapravo postotak ispada kineskih Escova je vrlo mali naročito obzirom na cijenu.
Sve firme proizvode u kini bez obzira tko su i što su i svi esc se proizvode u samo 5 firmi.
Jedina mala iznimka u EU je ostao MGM Compro, vrhunska roba ali i cijena (oni rade i top modele za Jeti). Izvan EU tu i tamo koja butik manufaktura.


http://www.mgm-controllers.com/airplanes





Upravu si zato govorim da nisu nesto ni skupi a u praksi su se pokazali odlicni na osnovu turnigy kvalitete.

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #31
Najvjerojatnije je riknul stabilizator 5V KB31 tj. MIC5205 u prijemniku.
Skuril ga je naravno ESC ili neispravan servo.

http://www.s-manuals.com/pdf/datasheet/m/i/mic5205_micrel.pdf

Pogledaj da li imaš takav element na PCB-u prijemnika ( mali crni sa 5 nožica, tri s jedne i dvije s druge strane ), povečelo obavezno.

@Feder
Provjeri ovo što je Plavi napisao, tih regulatora imaš po par kn/komad pa i popravak dođe puno manje od kupovanja novog.

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #32
Imamo li mi neki zaključak ovdje ?
Feder je napisao:"Na ESC konektoru koji ide u receiver izmjerio sam napon od 5V (između crvene žice u sredini i crne žice) te 3.2V između crne i bijele žice (ljevi i desni konektor)." - znači napon je OK... što je onda sje*alo prijemnike, odnosno kako izbjeći ovu situaciju kada prvi puta štekaš novi ili rabljeni ESC za koji ne znaš da li je ispravan, pošto prijemnici nisu baš jeftini ?


Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #33
Na pamet mi pada još jedna stvar.
Postoji li kakva šansa da je možda krivac za sve ovo nespravni servo?
Bilo bi odlično da točno znamo što se dogodilio i da postavimo pravu dijagnozu.
Pošto nisam elektroničar ( ja sam informatičar  :'( ),  a znam da vas na forumu ima mnogo pravih i izvrsnih elektroničara, pozivam nekog tko je voljan testirati moj problematičan ESC i receiver koji ne radi, kako bi točno znali što se dogodilo.





 

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #34
Pošalji mi taj ESC da ga isprobam sa drugim prijemnicima, servo-motorima itd. Ako si zainteresiran, pikni me u PP da ti dam adresu.
Damir

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #35
hm, nije bas da sam strucnjak, ali da nije neki induktivni peak s motora nasao put preko ESCa do prijemnika? to je jedino sto mi se uklapa u teoriju da je neko vrijeme radio pa onda vise ne

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #36
... hrvoje² daj malo detaljnije razloži svoju teoriju.. postaje mi zanimljiva s medicinskog stajališta.. :-)

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #37
nije to ni blizu teorije, takve stvari su prije u sferi magije i bijelog dima, slicno ko i medicina ;) nekima pomogne a nekima nema pomoci

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #38
nije to ni blizu teorije, takve stvari su prije u sferi magije i bijelog dima, slicno ko i medicina ;) nekima pomogne a nekima nema pomoci

Sad si me podsjetio na onog manijaka - vidovitog Milana. Možda na on može pomoći ako je tu na forumu ili da ga nazovemo ;D

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #39
@Feder:
ajde ak Ti nije problem izmjeri izlaz prema stanici od ESCA... napone...još jednom
mjeriš li digitalnim ili analognim instrumentom ?

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #40
@šišmiš
ESC sam poslao Diogenu. Siguran sam da ćemo uskoro imati odgovor na otvoreno pitanje "Što se zapravo dogodilo".

Glede napona sa ESC-a sve sam mjerio par puta svojim digitalnim instumentom starim 5-6 godina.
Postoji mogućnost da instrument baš nije najtočniji ali mislim da nemože odstupati mnogo.

 

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #41
jel Prof. Diogen nešto zaključio ?

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #42
Diogen je testirao ESC i potpuno je ispravan.
Ja sam u međuvremenu testirao oba serva i motor, I sve radi bez greške.
Izgleda da sam imao stvarno totalni baksuz i kupio dva različita Spektrum prijemnika sa greškom.
Prijemnike sam vratio i čekam odgovor. U međuvremenu sam nabavio Orange 615 koji radi bez problema sa istim motorom i servima.
Nadam se da sam barem potrošio baksuz za ovu godinu.



Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #43
I ja vozim spektruma ( dx9). I jako me iznenadio taj orange jer imam par prijemnika od njih i jako sam zadovoljan još mi nijedan nije imao nikakve greške (nije ni spektrum ) ali pošto je ovaj orange  sa hk ja zadovoljan njihovom kvalitetom

Odg: Spektrum receiver ne radi

Reply #44
Sad i mene ovo zanima.
Jesi ti to kupio 2 original Spektrum prijemnika pa su crkli ?

Prije sam i ja kupovao "original" Spektruma za nekig 10ak dolara , pa se na kraju ispostavilo da je to neka loša kopija i nisu se baš pokazali dobri.

Orange su ok, no Lemon je još bolji, prvenstveno što se tiče dometa.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.