Skip to main content

Topic: Dilema oko stanica molim pomoc (Read 15484 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dilema oko stanica molim pomoc

Ovako ljudi...trenutno imam Futabu ovu: http://www.besthobbysite.com/shop/product_info.php?cPath=195_198&products_id=10526 i zadovoljan sam koliko mogu biti za sad, a imam jednog zainteresiranog za prodaju pa sam mislio da s HK kupim onu na 2.4 Ghz 7 kanalnu http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10186&Product_Name=HK-7X_2.4Ghz_7ch_w/_5_Model_Memory_TX_&_RX_(Mode_2)_ , pa da vidim sta vi mislite koja je bolja, da se drzim futabe ili da skoknem na 2.4, ima mi je prijatelj i on je zadovoljan za sad!?

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #1
Ako ti postojeća stanica odgovara, zadrži ju i leti dalje. Ako ne, prodaj ju i kupi novu. Jednostavno, zar ne? Kada je o izboru stanice riječ, odabrao bih nešto što ne nosi "za sada" u pridjevu. Skucao bih koji euro više i kupio Multiplex Cockpit SX 2,4 GHz. 
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #2
Evo ga opet sa tim Cockpitom :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #3
Daj barem još čoviku reci koliko koštaju Multiplex prijemnici tako da zna do kraja kalkulirat?
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #4
U bespućima weba, taj se podatak može lako doznati. Google je i njegov prijatelj!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #5
Mislim Guraš Multiplexa cijelo vrijeme svaka čast dobre stanice mada ih ja ne volim nikako ali mi objasni kad čovik ima više aviona za vozit pa mu treba najmanje tri prijemnika od kojih svaki košta  91,92 €.To je već skoro jedna nova stanica.Pa da se čovik dobro počeše po glavi i zamisli.
                                      
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #6
Ne guram MPX, jednostavno pišem što bih ja odabrao. Kada je riječ o cijeni, vidi Futabe i Jr (+klonovi). Na kineze ne bih trošio riječi. Programski, japan/koreja/kina zaostaju za MPXom približno 10 godina. Vidio, koristio, programirao, odj...o! Da, u početku je sve može izgledati skupo, no kiseli okus loše kvalitete ostaje duže od slatkog okusa niske cijene.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #7
To je sigurno, ja sam uzeo Hitec Auroru 9 stanice predobra i također cijena prijemnika. :D :D :D
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #8
Eeee, sada će Wespen i Davor21 reči...ćim SDespot hvali MPX, evo ti Diogena !
Tako je... počeo sam sa Graupnerom 76', imao i Hitec-a i Futabu i još neke manje 'važne', a onda sam otkrio Cockpit!
Moj trostruki argument možete vidjeti na donjoj slici, slikano nakon Državnog prvenstva 2009, a sada imam i mogućnost izbora 35MHz/2,4 GHz, naravno opet na Cockpitu. Trostruki argument puta 2 frekvencije = 6 !  Može netko bolje? :D :D
Damir

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #9
Uh, pomislit će da smo MPX freaks, i ja sam donedavno imao dva komada, Cockpit MM i Profi 3030. Profi je ostao, a slijedi Cockpit SX ili RoyalPro za klinca.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #10
Hm...znaci nista od kineza?
A sta je u tome kokpitu je.. ga, zar je tako dobar?

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #11
da mi treba stanica ja bi uzeo auroru
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #12
Ono što karakterizira MPX stanice su programska rješenja. Logičan sustav izbornika, jasno definirane kontrole, funkcije i izvršne komande i cijeli niz opcija koje prilagodbu programa stvarnom modelu čine jednostavnom, a gotov program zaokruženom cjelinom. Tu je i veza na PC i kompatibilnost s prethodnim rješenjima. Koji ti još proizvođač nudi module za stanice kojih u njegovu prodajnom programu nema već dva desetljeća?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #13
Ovo je moj poredak.
Naravno za neku normalnu lovu, po cijeni, od skuplje prema jeftinijoj

Hitec Aurora
Spektrum Dx7
Spektrum Dx6i
HobbyKing 7 kanala (nije tak losa kak izgleda, radi ok, ima domet kao i sve ostale)

za MPX == no comment :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #14

Aurora je cjenovni razred iznad Cockpita, vjerojatno je i takva kvaliteta.

Damir

Damir Damir od kad si ti počeo tak netemeljito ocjenivati robu  :)
 
Kris je kupio Auroru i radili smo range test i mogu samo reći bolje od Spektruma i JR na 2,4 a znamo da su to pouzdane stanice.
 
Dok se Multiplex porađa sa tih 2,4 i još nije sve izrodio, nema prijemnika na 9ch, nema.
 
Aurora čini mi se isto se može povezati sa kompom, ima brdo opcija.
 
Samo bi rekao da je Aurora predobra stanica za te novce i po mom odličan izbor.
 
Ima i ona neke nedostatke u dizajnu za ljude koji lete sa pultom, multiplex je tu bolji a lošiji za one koji lete plačevima, no nije to kod Aurore neki veliki problem dao bi se pult napraviti.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.