Skip to main content

Topic: Dilema oko stanica molim pomoc (Read 15477 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #15
Cijena je svakako važan, često i odlučujući činilac pri odabiru. U ovoj top listi MPX CockpitSX smjestio bi se po cijeni između dva Spektruma. Mađutim, za jedan DX7 dobiješ MPX SX sa dva prijemnika(!), i naravno, softverski superioran stroj. Inače, devetkanalni MPX prijemnici sa telemetrijom i duplim prijemnim sklopovima su u prodaji!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #16
Mislim da sam to već napisao negdje na ovom forumu.....ali gdje.... glavna prednost MPX stanica je statistički nekoliko puta veća pouzdanost veze u odnosu na konkurenciju.
Ova činjenica uočena je od instituta Fraunhofer u projektu RC letjelice za spašavanja i nadzor u kriznim situacijama. na slici se jasno vidi koja stanica je u upotrebi, a detalji se mogu pronači     ovdje


..a na slici je sve jasno:







Damir


Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #17
Mislim da sam to već napisao negdje na ovom forumu.....ali gdje.... glavna prednost MPX stanica je statistički nekoliko puta veća pouzdanost veze u odnosu na konkurenciju.
Ova činjenica uočena je od instituta Fraunhofer u projektu RC letjelice za spašavanja i nadzor u kriznim situacijama. na slici se jasno vidi koja stanica je u upotrebi, a detalji se mogu pronači     ovdje


..a na slici je sve jasno:







Damir

svaki Cigan svoga Konja hvali !
sve je to kao i sve elektronicko, MACAK u Vreci !
i kako za koga,vise stvar Ukusa nego kvalitete a dobre su sve tu negdje,
znam da MULTI boluje od uvijek,pa to je u njemackoj veoma dobro poznato, u Kroatiji uziva bolji glas nego u zemlji rodjenja,a tih para ne vrijedi,
moje licno misljenje

p.s.
ukupno na tekmama u prosloj godini u klasi F3J prevladavala je nadmocno Futaba a i na svim drugima,
upravo pratim anketu na njemackom modelarskom forumu koja se stanica najradije  i u najvecem broju upotrebljava,
do sada Futaba je daleko najbrojnija i to 2,4

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #18
kod nas se ne kaze cigan ,nego rom !!! >:( >:( >:(




Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #22
Ivane, opet izvodite pogrešne zaključke. Klimava je korelacija između brojnosti i kvalitete. Uzgred, u zemlji škrtaca koji bi svoje gov.. pojeli na rate, kompromis tipa: "jest malo lošije, ali puno jeftinije", uvijek prolazi!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #23
Eto vidiš 3xp3rt kako ti nismo uklonili dilemu, nego je samo... umnožili ! I.Iowa će reči - Futaba, Davor21 - Aurora, Wespen - Spektrum , a Sdespot  i ja - Multiplex ! A ima i još mišljenja.... svako ima svoje argumente.


Na kraju ti se sve svodi na to da je najbolja ona koju znaš najbolje koristiti, a to će nažalost koštati i novca i truda.


Damir

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #24
No, kolega 3xp3rt, ne odustaj! Da malo ublažimo muku i neizvjesnost predlažem ti slijedeće: pogledaj kakve stanice koriste modelari u tvojoj blizini. Odaberi onu za koju ćeš uvijek moći dobiti pomoć i koja može upravljati modelima koje želiš imati. Ako i dalje neznaš, MPX je tvoj spas!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #25
Ivane, opet izvodite pogrešne zaključke. Klimava je korelacija između brojnosti i kvalitete. Uzgred, u zemlji škrtaca koji bi svoje gov.. pojeli na rate, kompromis tipa: "jest malo lošije, ali puno jeftinije", uvijek prolazi!

Despot,ja sam napisao da je to MOJE misljenje a Diogen je dobro rekao i to je tako,
meni je moja najmilija Futabica,
poz.

Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #26
Ma moji Spektrumi DX6i i DX7 su zakon.Rade na 2,4GHz, jako su kvalitetni sa dometom do granica vidljivosti ( testirano sa jednom plavušom koja ima prekrasne oći) :P
Futabe su ko igračke (nitendo), MPX-i su preskupi a Aurora ima svinjski repić. :D

Vidim da neki izjednačuju dolare i eure. :-\

Daj se ti sused dekonzerviraj pa da malo letimo (SD).


Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #27
Je sused, zakon su dok ne probaš bolje. I Žuja je zakon dok ne probaš Erdinger! I MPX nije preskup, DX7 košta koliko i SX sa dva prijemnika!
P.S. Stiže mi prijemnik i kablovinje sutra ili preksutra, a od subote sam na GO. Vidimo se i letimo.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: Dilema oko stanica molim pomoc

Reply #29
Uh, jeste se raspisali...svaka cast... :) , sada vise nisam u dilemi, nego trilemi :D ,znao bi ja sta cu da je para, bit ce jednom, ali inace u zivotu volim polako napredovati a ne odmah kupiti ono najbolje, onda mi nije vise zanimljivo...
Hvala svima na savjetima...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.