Skip to main content

Topic: FMS Mustang P-51D Gunfighter (Read 14730 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FMS Mustang P-51D Gunfighter

FMSov Mustang lurkam već godinama.
Budući da je kriza sve veća, a jednom se živi, konačno sam se odlučio kupiti navedenoga.
Njuškajući po shopovima u Austriji, cijena je dosta velika, no onda sam naletio na http://www.trade4me.de/ koji su FMSov distributer u Njemačkoj i dosta jeftiniji od Lindigera i Švagija.
Poštarina je prihvatljivih 7 eurića.

Model je stigao za 6 dana. Kutija opet ogromna :)
I , budući da sam na godišnjem i pod gripom, slaganje je moglo početi.
Prvo što me zadivilo je količina detalja, cockpit sa instrumentima, gotovo cijeli pilot koji se može i odšarafiti, kokpit je naravno na otvaranje (ručno).
Druga stvar je što su sve dijelove za sastavljanje (rogove, šarafe...) podebljali...dakle ima dosta rezerve ako se šta dogodi ili izgubi.
Stvarno pohvalno.
Lijepljenaj ima jako malo i sve se uglavnom šarafi-
Svi šarafi su u označenim vrećicama i ne može se dogoditi da koristite krive vijke, ako pratite upite.

No zato je kablova ajme puno. Imaju oni rješenje (ipak se u krilima nalazi 6 serva, retrakti i LEDice) da se sve ubode u jedan distribution board, pa je tu naravno i sekvencer za vrata na točkovima...uglavnom, hrpa i hrpa kablova.
No kad se sve spoji, ima predviđena rupetina u krilu gdje to sve lijepo stoji da ne smeta.
Krilo je iz 2 komada, ali se učvršćuje i lijepi, tako da je na kraju iz jednog komada, no to je cijena ovih gadgeta sa točkovima, vratima i ostalim.

Samo krilo, inače raspona od 1450mm,se šarafi sa 4 vijka u trup.

Još jedna sitnica koja mi se sviđa je ladica za bateriju. Baterija se namjesti na podlogu, učvrsti i samo ugura u za to predviđene šine u trupu. Klick i gotovo :)
Model koristi 4S baterije, idealno 3600mAh

Sad opet dočekati proljeće, a nisam još no onog Sea Fury-a isprobao :(















Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #1
Super je! Ako se nitko ne nudi da ga uzima, mogu ga i ja uzeti  :D

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #2
Ovo je jedan zaista predivan poklon, čestitam!!!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #3
Dragi Varadero ,kod nas se kaže da Ti ga nitko ne može  i.....ti  kao Ti sam sebi.Čestitam Ti na poklonu i dobrom ukusu...reci gdje planiraš kameru montirat ,jer očekujem demo let na proljeće... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #4
Heh, budući da je pilot na šarafe i da se lako izvaditi, bit će garant i snimak iz cockpita. Sad do proljeća treba nakupovati baterija.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #6
Lurkam i to već neko vrijeme,  ali mi je još preskupo.
Inače, iako je Mustang veći, u Sea Fury-u ima više mjesta za ovakve sprave.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #7
E moj Varadero ...nisi još ni maiden napravio ,a ja za Tebe već pripremio novi projekt  ;D
Moraš priznat da je impresivan i da bi mu baš odgovarala pista u tvom gradu:

http://www.youtube.com/watch?v=984tPA7k3yg
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #8
Jedan prijedlog pošto sam i maketar i sklapam makete.Ja bi panele istaknuo crnom bojom da dobije još realističniji izgled ,mada i ovako izgleda opako.Samo mali savjet ;) .

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #9
Mario ,hvala na tvom vremenu ,ali ovo je clip sa YT-ba i nemam nikakve ovlasti za izmjene :D
Ovaj video služi za podstrek i motivaciju našem dragom Varaderu.... 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #10
Mario ,hvala na tvom vremenu ,ali ovo je clip sa YT-ba i nemam nikakve ovlasti za izmjene :D
Ovaj video služi za podstrek i motivaciju našem dragom Varaderu.... 8) LP
Ma samo sam reko da na svom modelu napravi "weathering " sa panelima,ništa drugo :) .BTW:Video je brutalno dobar,like it  8)

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #11
Uf Remote ovaj zadnji video me je malo zainteresirao za nešto slično ali u samogradnji.....ovo s head pratnjom fpv kamere mi je odlična simulacija i podsjeća me na neka stara vremena....to je to......krećem..... ;)


Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #12
@Mario i Mario(4tm)  , i želio sam da Vam se svidi.....slažem se sa Tvojim ukusom Mario ,jer i sam bi tako dizajnirao....još da se Varadero javi da vidim jel' mu se dopada..... :) ....Dečki Živjeli mi.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FMS Mustang P-51D Gunfighter

Reply #13
Eh, kad bih ovako nešto složio... i elektro modeli imaju zvuk i to odličan :)
Dakle ovaj model leti bez ikakvih zvučnih efekata

https://www.youtube.com/watch?v=jAS-YEwq3DI
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.