Skip to main content

Topic: uvod u let (Read 5119 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

uvod u let

poštovani sobzirom da sam skroz nov u ovome, imam par za iskusnije vjerujem jednostavnih pitanja... 1. kako mogu puniti 4s bateriju od 5000 mah dali moze na punjac od akomulatora mozda? 2. koliko je teško podesiti prijemnik i odasiljac na dronu koji je vec letio... dali mi treba neka profesionalna ruka za podesiti sve, sobzirom da sam preko hobby kinga kupio radio stanicu,.. dali cu dobiti neke upute i to ... ovo je cisto informativno... sutra mi dolaze djelovi pa da budem spreman...tocnije zanima me dali se mapiranje funkcija radi neposredno na dronu ili je sve potrebno spojit na nekakav softvare,,,

Odg: uvod u let

Reply #1
Najbolje da nades nekoga blizu tebe tko ima iskustva sa svime time. Po ovome sta i kako pises vidi se da ti nemas a biti ce ti jako tesko kroz googlanje naci odgovore na gomilu pitanja koja su pred tobom.

Odg: uvod u let

Reply #2
Pročitaj sticky temu ovdje koja se zove Modelarstvo-kako početi. Iako se odnosi na avione, 90% odgovora ćeš naći tamo.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: uvod u let

Reply #3
Bok Vedrane,

Neznam dali si vec postao sta tu jer ne stignem sve pratit al eto zelim.ti dobrodoslicu na forum a tako i u tvoj novi hobi

Da ti odmah u pocetku kazem i potvrdim ovo sta ti je rekao Daglas ako mozes pronadi nekog brze ce ti objasnit par najbitnijih svrari, ovo sta je rekao Varadero tu na forumu imas sve al treba citat, neces sve odgovore nac na jednom postu nit ces naucit sve u jednom danu
Hobi je takav da se pomalo uci i napreduje, da si kupio nekakvu igracku pali vozi to je druga stvar al opet kad ti nesto rikne vracas se na pocetak...da ne duljim idemo na ova tvoja pitanja

Lipo bateriju nemoj punit na nekakve lude nacine posto je to opasno i moze se zapalit, nit je pametno za tebe nit za bateriju...

Sta se tice prijemnika i stanice imas u upitama kako se binda ali sad dolazi na red kontroler koji se nalazi na dronu i kojeg treba spojit sa prijemnikom, tu moras znati koji je kanal za sta, na kontroleru bi ti trebalo posat il pronades manual na netu a tako i na prijemniku
Kad si postekao sve kako treba opet ovisi o kojem se kontroleru radi te dali ti treba kakav softver sa kompom ili npr kk2 kontroler di ti netreba komp...

Dok sve to bides kemijao izbadi propele sa drona, poslusaj prvi savjet i uzmi lipo punjac za baterije i ako ima netko u blizini pitaj tu na forumu nek ti malo pokaze osnove il malo prouci po forumu i onda kreni nemoj brzat..

Naravno javi se kako napredujes

Lp

Poslano sa mog S5 Neo koristeci Tapatalk

Leti samo leti :-)

Odg: uvod u let

Reply #4
Bok i dobrodošao.Moj savjet ti je da prvo ispregledaš cijeli forum pogotovo teme koje će ti pokazati ispravan način.Ako nešto nemožeš naći tu na forumu slobodno postavi konkretno pitanje što ti to nije jasno.Uživaj u ovom hobby-ju. :)

Odg: uvod u let

Reply #5
hvala svima na dobrim zeljama i spremnoscu na pomoc... ugl. eto za termin bind sam jucer prvi put cuo... ugl. uz par tutorijala i nekoliko obiđenih sajtova drone je na trenutak i poletio tako da budem postao uskoro prve letove. prilicno mi je poslo za rukom i sredio sam sve u nekoliko sati tak da sad mi preostaje kalibracija i nabavka jos nekih djelova koji mi trebaju. eto usput bih bio zahvalan ako mi netko moze pomoci da kupim lipo punjac ... budem malo obisao i oglase al eto ak neko zna nekog ili ima koji viska ja bih ga kupio...  eto jos jednom hvala na savjetima ;) p.s. budem napisao specifikacije drona ali ovo cudo ima jako puno potiska i jako sam zadovoljan ulozenim i dobivnim... makar cu to bolje znat kad krenu prvi konkretni letovi ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.