Skip to main content

Topic: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a? (Read 23273 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #15
no, Diogenova primjedba o malom rasponu i živčanosti i dalje stoji..gledao sam i jedan i drugi model...s cesnom se moraš boriti s easyem ipak ne...ovdje govorimo Ivane o potpunom početniku..
 
 
lp
 
Toni

ipak je to TONI kako tko i koliko se moze financijski,
moj sin je poceo upravo sa ovom cessnom i kupio je jos jednu toliko je bio odusevljen,ne sumnjam da je Easy dobar za pocetak ali je velika razlika u penezima,
a i to je kod mnogih odlucujuce,
raspon je manje bitan,veci modeli lete mirnije to se zna ali nakon iskljucenja motora treba da izvjesno vrijeme jedri a to je za pocetak vazno,istina cessna to ne moze,dok se propeler vrti ona leti,

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #16
Ivane apsolutno, zato sam mu i opisao svoj početnički staž koji je u tome smislu bio vrlo jeftin i poučan...

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #17
ti si Toni jedan od veoma rijetkih koji je tako poceo,
ali i zahvaljujuci tome sto imas vjeste Prste i mogao si sam da napravis avion i da leti,
i moj pocetak je bio takav,tada nije bilo moguce drugacije ali danas bi svi htjeli odmah gore

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #18
PoslušJ SAVJET NAS STARIH I MANI SE TOGA ..Cijena je primamljiva ali to nikako nije nešto što bi ti bilo tko od nas preporučio za početak.. jedan mladić kod nas mislim da je imao baš to ali sa drugom stanico i sada ima samo stanicu obzirom da je cesna negdje u minskom polju...

 :D :D :D :D :D :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #19
Jel se to neko prepoznao možebiti u navedenom događaju???? ;D :D
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #20
Jel se to neko prepoznao možebiti u navedenom događaju? ??? ;D :D

Jel vrijedi jos ona tko prizna pola mu se prasta? :D :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #21
Ma ebo avion al šteta onog unutra...zato ti je bolje da ti padne pored glave- bar nešto ostane čitavo i iskoristivo.....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #22
Ma ebo avion al šteta onog unutra...zato ti je bolje da ti padne pored glave- bar nešto ostane čitavo i iskoristivo.....

Pa to svakako.meni isto zao onog unutra.taman sam uzeo prave stvari i izbacio ono smece iz njega.a jebiga vise srece drugi put.A imam jos jednu cessnu pa nije bed.Uglavnom da ne skrecemo s teme.nije to los avioncic al to da je osjetljiv to je.I znam kad sam stavio onu gljivicu(mislim da je bila 180W) avion je bio lud a to nije bilo dobro za mene koji sam onda bio i koji sam jos uvijek pocetnik.
I to sto je netko spomenuo on leti dok se propeler vrti,nema s njim jedrenja nekog pa ga nesmijes gubit iz vida jer dosta je brz.
I ono sto je mislim Damir rekao da si u grcu dok je gore i jedva cekas samo da sletis je ziva istina.
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #23
Matori a i ti mudra lijo ivane-os ne zabadajte mi šarafciger u leđa.
Taman sam zaboravio na taj avion.............
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #24
Dobro ti ovo MAtori...  ;) ao šrafcigerima se može pričat -jedan manje više ne znači ništa , samo potsjeća na onaj prethodni...a kako sam već rekao mladiću ostavi se toga poslušaj iskusnije i nabavi nešto korisnije i primjerenije prvim koracima ka letenju...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #25
pitanje je koje iskusne da poslusa? ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #26
Ima i toga ;) A moje je mišljenje ove mlađe iskusne, ne nas žive fosile modelarske koji smo počinjali letiti sa kojekakvim starinskim skramama tamo negdje daleko kad je balza bila ko suho zlato a stanice ko ladice a os ervima da ne govorim.....a tek o elaporu , depronu ili stiroduru....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #27
opet ga trkeljate, da splitam ja topic?
Da ovdje ostanu samo pametni odgovori? :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #28
Ma već si, stavi još koju pametnu . početnicima nikad dosta -nekad me "vrat boli" od davljenja al uživam u tome ...dajmo im sve što je u našoj moći da jednog dana budu poput nas .... :-\
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: savjet za početnika - je li ovo dobro za iskusiti čari RC-a?

Reply #29
Da, sada se kolega Tomislav već osjeća polako zbunjeno...poznat mi je taj osjećaj s početka...no, vidim da ima u nazivu_Zg  pa pretpostavljam da je iz Zagreba. Najbolje bi onda bilo da si uzmeš neku stanicu s trener jackom i povežeš s iskusnijim kolegom...tada će biti kao u auto školi...ti grješiš u letu a on ispravlja..model čitav a ti polako učiš..možda je to za tebe najbolja opcija...tada i mala živčana cesna neće biti loš izbor.....
 
lp
 
Toni

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.