Skip to main content

Topic: JET model aviona  (Read 12516 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JET model aviona

Pozz,
Kako sam napisao u temi predstavljanja,
jako me zanimaju Turbo modeli aviona,
oni bez propelera vani!!
 vec s ventilatorom unutra

E sad je imam sto pitanja naravno! Tko nema hahaha

Imam jedan takav motoric i ne puse bas jako kada ga spojim da vrti. Kao da trza
Imate li neki trik, pomoc?

Mogu posnimiti pa postam ako treba.
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Turbo model aviona

Reply #1
Poslikaj, napiši specifikacije pa da vidimo o čemu se radi....
Napiši sa kojim naponom ga tjeraš
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Turbo model aviona

Reply #2
Hvala

Snimka u prilogu(MP3, video mi previše zauzme za prilog).
To je neki brushed motor, 400 valjda jer je plastika preko njega pa se vidi samo osovina i ventilator iza!
Spajam ga na Turnigy 5.0 bateriju, 7.4V, imam ju od prije.
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Turbo model aviona

Reply #3
Može koja sličica?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Turbo model aviona

Reply #4
motor vrti čim se spoji batka na njega, ali ne puše baš jako.  :'( :-\ :(
provjero sam, vrti u dobru stranu, puše prema iza naravno, mlak je dok radi.
ali ako spojim + i - drugačije samo se grije,  ???
tj prvi puta se grijao više, jer nemam takav konektor nego spajam žice za prvu ruku dok testiram, pa sam slučajno krivo spojio dok nisam skužio.


evo i slikica, motor nema oznaka nikakvih, kupio sam ga preko oglasnika ( u paketu s ventilatorom)
a avion tek moram napraviti, nabavio sam stiropor već za to, neki mirage i slično mi se čini ok za taj turbo pogon,
samo  da se ne vidi propeler!  8)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Turbo model aviona

Reply #5
Ne vidim koji ESC imaš, ovako mi se čini kao da si motor spojio direkt na batku??? ??? ??? ???
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Turbo model aviona

Reply #6
Zašto ne, pa nije brushless :)

To je nešto iz davnina?
Koliko se sjećam, ovakvi setupi s impelerima ne daju jak statični potisak, ali zato mogu razviti veliku brzinu.

Odg: Turbo model aviona

Reply #7
Vjerojatno ti i sam motor radi na 12V, ali tesko je reci kad se ne zna koji je :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: JET model aviona

Reply #8
Dosta sam istrazivao (da sam bar prije kupnje!)

I to je turbo za auto!!!!
A ne za letenje. Zato radi drito na bateriju. Pa se spoji na prekidac u auto na akunulator. Neki spoje na maglenke pa kada ih upale imaju vise konja za trku navodno.

http://www.zeppy.io/discover/us/electric-super-charger

Tako da mi to sad nije to. Trebao bi i vecu bateriju od 12volti koja je oko 200kn
 i neki prekidac da palim motor u zraku.
Ili kontroler kojim bi regulirao brzinu. A to je bar jos 200kn!
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: JET model aviona

Reply #9
Jako stari motor, i prvo provjeri lagere i četkice, možda je od stajanja malo zapekao. Negdje sam ovdje na forumu pročitao da na motoru makneš propelu, i staviš ga u destiliranu vodu i spojiš na batku i tako ga oćistiš od prljavštine. Naravno odmag ga ispušeš i podmažeš...

edit;
Pisao post i vidim sad o ćemu se radi
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!


Odg: JET model aviona

Reply #11
Dosta sam istrazivao (da sam bar prije kupnje!)

I to je turbo za auto!!!!
A ne za letenje. Zato radi drito na bateriju. Pa se spoji na prekidac u auto na akunulator. Neki spoje na maglenke pa kada ih upale imaju vise konja za trku navodno.

http://www.zeppy.io/discover/us/electric-super-charger

Tako da mi to sad nije to. Trebao bi i vecu bateriju od 12volti koja je oko 200kn
 i neki prekidac da palim motor u zraku.
Ili kontroler kojim bi regulirao brzinu. A to je bar jos 200kn!

Radi drito na bateriju zato što je brushed motor.
A taj electric turbo je takva prevara da je to strašno i šokantno je da je netko to uopće i kupio :D

Odg: JET model aviona

Reply #12
Elektricni turbo :D :D :D


Nego daj ti prvo malo procitaj o avionima, EDFovima i svemu skupa sto je potrebno za modelarstvo. Ovako nepotrebno trosis novac a letil nebus!

Odg: JET model aviona

Reply #13
Slusam ja vas, hvala na tome
Ali taj jet mi se cini super jer nemam nista od ostale opreme pa bi trebao dosta tofa kupiti.
A ovo samo stavim na model i u zrak!


http://www.njuskalo.hr/rc-modeli/mlazni-motor-pulsejet-oglas-21365847


https://www.youtube.com/watch?v=t93KmnNtWv8



I naravno nema propeler i to je pravi JET pa mislim da ce mi taj model biti dosta i za kasnije kada naucim vise, nece dosaditi  :)

Znate kako je to kada se krene slagati avion, adrenalin!!
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: JET model aviona

Reply #14
Pricas o prekidacu za motor u zraku i slicno, nisi ni svjestan koliko to smijesno zvuci. Za let trebas puno puno vise.


EDF se spaja na ESC iliti kontroler, koji se zatim spaja na receiver koji sluzi kako bi se povezao sa stanicom (kontroler za davanje komandi).
Jos ti trebaju barem dva servo motora kako bi kontrolirao zakrilca (ukoliko se radi o ovakvom tipu letjelice).


Zato kazem, prije kupovine pitaj ovdje! Stavi link na to sto zelis kupiti a nemoj opet napraviti istu gresku!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.