Skip to main content

Topic: Odabir recievera (Read 4579 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odabir recievera

Pozdrav,

nikako ne uspijevam izguglati neki članak koji upućuje u odabir recievera. Ako me možete uputiti u neke glavne smjernice na što valja obratiti pozornost.
Ja za sada kužim samo da ne kupim ciglu od neznam koliko grama i da nije previše range ograničen. Ok, što više kanala..to bolje.

Recimo, pokušavam usporediti ova dva:
http://www.banggood.com/Frsky-XM-Micro-D16-SBUS-Full-Range-Receiver-Up-to-16CH-p-1110020.html?rmmds=search
1.6g
za range je napomenuto da je "full range" , tj. da je isti range kao za sljedeći reciever:
http://www.banggood.com/FrSky-X4RSB-316-Channel-Telemetry-Receiver-p-955643.html?rmmds=search

E sada, ovaj drugi je pak duplo skuplji i tri puta teži....reko, mora onda da se nešto opako dobro u njemu krije. Što bi to bilo??

Ovaj prvi kaže: With RSSI output on board: Analog 0~3.3V
Drugi pak ima:RSSI (PWM) output
Zguglao sam što je RSSI, ali ne razumijem koja je razlika u gornja dvije varijante?

Ovaj prvi nužno nema failsafe opciju ukoliko nije napomenuta ili?? Mislim, nije napomenuto ni da ima "bakrenu" pločicu (a ja znam da je ima)...a za failsafe se prešuti ponekada, ili se uvijek napominje ako postoji??

Ovaj drugi se hvali da je "telemetry reciever", ako može pojašnjenje toga, bio bih zahvalan.

Koje bi još bile bitne razlike između gornja dva recievera?

Fala!

Odg: Odabir recievera

Reply #1
najbitnije je u kakav model ide prijemnik,kada to napišeš dobićeš  puno odgovora. Koliko kanala? Domet?


Odg: Odabir recievera

Reply #2
najbitnije je u kakav model ide prijemnik,kada to napišeš dobićeš  puno odgovora. Koliko kanala? Domet?


Pa kako ću znati koje su mi mogućnosti otvorene s reciverom ako tako postavim gledište??


I za domet i za broj kanala sam dao do znanja da su mi jasni ti pojmovi. Za domet je navedeno da je jednak kod gornja dva prijemnika...no drugi prijemnik je duplo skuplji i tri puta teži, ne kužim čime je to opravdano?

Konkretne stvari me zanimaju...i postavio sam upitnikiće iza tih rečenica.
Znači:


-praktična (i teorijska) razlika RSSI sa PWM outputom i onboard output analog 0-3.3V
-failsafe postoji samo ako je izrazito naveden u specifikacijama?
-telemetry reciever, to ne kužim baš..i oko toga bih molio koju riječ uvoda/pojašnjenja.
-ako postoji bilo što bitno što ja nevidim što daleko teži reciever postavlja i duplo skupljim...to bi volio znati u čemu je fora. Pogotovo što su ovo FLIGHT controleri, i manja težina bi svakako trebala biti bitan attribut.


Odg: Odabir recievera

Reply #3
telemetry receiver znači da je to telemetrijski prijemnik,znači on još dodatno šalje podatke o stanju batt npr,visini modela,temperaturi i sl,zato je duplo skuplji. Ako ti je vrijedan i veći model dobro je staviti telemetrijski,ali moraš imati i display na odašiljaću koji prima te podatke....Koji imaš odašiljać? Izvini ako nisam pročitao više o tvojoj temi,ali onaj prvi link mi se čini jako mali prijemnik,a kinezi ne napišu uvijek točne podatke,a onaj drugi imaš i na hobbykingu i u kompletu sa modulom telemetrijskim ili bez njega.

 

Odg: Odabir recievera

Reply #4
Hvala na pojašnjenju.

Stanicu sam naručio frysky taranis x9D, koliko sam shvatio dosta toga pokriva i jeftini su prijemnici za nju.

E sada, ovo za telemetriju ...tko govori te podatke prijemniku? Flight controler?

Što ako ja imam neki dodatni senzor sa kojega bi htio slušati stanje...mogu li ja customizirati koji podaci idu u telemetriju? Mislim, bum guglao tu temu..ali ako se nekome da reći pokoju na tu temu, slobodno :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.