Skip to main content

Topic: Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...) (Read 3672 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...)

Pozdrav svima!
Kao totalni početnik, izrezao sam si FT Spear i polijepio ga. Štoviše, dok sam čekao elektroniku napravio sam odmah i drugog, pošto će prvi vjerojatno stradati.
Ugl., stiglo mi je sve, a među ostalim i ovaj regler:
http://www.ebay.com/itm/112241785722
Išao sam ga kalibrirati i prije toga sam čitao upute i gledao tutoriale. Trebalo ga je spojiti na motor i reciever, uključiti stanicu, gurnuti "gas" do kraja i spojiti bateriju. Tada bi motor ispustio tri kratka tona i onda nakon sekunde još jedan. Nakon toga bi trebalo "spustiti gas" do kraja i motor bi pustio još tri tona. Time bi postupak trebao biti završen.
http://www.youtube.com/watch?v=c55DrR-vngE

Meni je problem što mi motor ne pusti taj četvrti ton na početku. Nakon što je tako spojeno cca minutu, začuje se još jedan ton i motor se odmah počne okretati. Na brzinu ili njegovo zaustavljanje ne mogu nikako utjecati, pa čak ni ako isključim stanicu.

Inače stanica je frysky fs-i6. reciever je FS-iA6B, motor je neki kineski s e-baya. Stanica is reciever su povezani (probao sam spojiti servo i radi).

Da li je itko imao takva iskustva iskustva i naravno, kako to riješiti?
Ako je regler uništen ili ima "falingu", nije problem novac, pošto sam ga platio cca 3-4-$. Problem je čekati opet preko mjesec dana da dođe iz PRC.

 

Odg: Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...)

Reply #1
Smanji ilinpovecaj trim na stanici. Nedobiva signal za min trothel.


Odg: Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...)

Reply #3
Probat ću, pa javim jel radi. Na žalost, ne vjerujem prije idućeg vikenda. Hvala puno!

Poslano sa mog MI MAX koristeći Tapatalk


Odg: Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...)

Reply #4
Ako ništa ne pomogne onda je moguće da je potenciometar na palici otišao. Meni je to bilo sa Turnigy 9X. Pokušavao danima kalibrirati ESC dok nisam skužio da gas ne ide preko 25%. Probaj prebaciti gas na desnu palicu i napravit kalibriranje.

Odg: Kalibriranje reglera (ne ide, pa ne ide...)

Reply #5
Hm, eto koliko početnik treba učiti. Sve radi super. Spojio sam na ch1, umjesto na ch3.
Hvala na odgovorima svejedno!

Poslano sa mog MI MAX koristeći Tapatalk


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.