Skip to main content

Topic: RiTT odobrenje za uvoz DX6i (Read 11283 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Pozdrav,
Kupio stanicu preko ebaya, mislim is US, i dobio obavijest carine da moram dobiti suglasnost od agencije za telekomunikacije. Na njihovom siteu nema već gotovo odobrenje za ni jedan Spektrumov model. Imam onaj obrazac, ali ga ne znam baš popuniti. Ima li tko popunjen ili ima neki savjet što da radim?

hvala

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #1
ajde kad to sve obaviš postaj kako je prošlo.....
zanima i nas ostale kak to uvesti
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #2
Treba poslati Declaration of conformity (našo neš na webu kad sam googlao za taj model) i treba ispuniti obrazac. Kada g. Tomislav to pregleda :)....hm i nadam se odobri, onda vam javim dalje. Trebat će i uplatiti 200kn pa onda dalje ko zna....

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #3
Isprintas uputstva sa
http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/Files/SPMAR6100.pdf

na kraju sadrze CE "Declaration of Conformity" informacije

uzmes Narodne novine i to isprintas
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/266979.html

članka 23. stavka (6) točke 4. Zakona o telekomunikacijama ("Narodne novine", br. 53/94)
posebno zaokruzis 11. i 12. i to odneses.

Kazes da maksimalna izrazena snaga ovih uredjaja prema CE certifikatu ne prelazi 100mW i da za to netreba niti suglasnost niti dozvola.

Ako to ne prodje morati ces u Agenciju traziti certifikat. :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #4
Ahaaa, znači ovo što si mi napisao bi trebao u carinu slati? Ja sam već poslao i u agenciju što sam našo. Ali će tek sutra dobiti, ako mi prihvate na carini ovo onda neću ni uzimati certifikat. Super! Hvala na savijetu.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #5
Da uzmes sa sobom i pojavis se na carini u Branimirovoj, malo se deres, da je to igracka, kakve sad dozvole, da oces kod sefa smjene, ovo ono.

Uglavnom prodje :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #6
:) al već sam poslao i u agenciju. Uglavnom, ovaj sa carine se javio u vezi članka iz narodnih i kaže da mu svejedno treba odobrenje. Budem nabavio to odobrenje pa sam miran. To mi onda vrijedi i za idući put pretpostavljam.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #7
Ovako...poslao sam uputstva na kojima je Declaration of Conformity u The Agency :) i tip je reko da može da samo uplatim 200kn da mi izda dozvolu. Na carini su rekli da nema carine al ću morat platiti PDV, naravno nakon što im pošaljem dozvolu od agencije.

Ništa strašno sve skupa.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #8
I kako izgleda konačno "Odobrenje za uvoz" i što je sve navedeno na tom komadu papira?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #9
To je odobrenje za osobno korištenje i uvoz. Znači vrijedi samo za mene. Baš sam pitao ako je sad meni odobreno da li će biti dodan taj model na popis da ga mogu svi - neće. Za popis na njihovoj stranici mora proći lab testiranja itd. Ali bar ću ja sad stalno moći koristiti taj papir za uvoz tog modela. Na njemu piše moje ime, ime modela i da mi se odobrava uvoz. To sam faksirao na carinu i isti dan mi je došla stanica.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #10
To je odobrenje za osobno korištenje i uvoz. Znači vrijedi samo za mene. Baš sam pitao ako je sad meni odobreno da li će biti dodan taj model na popis da ga mogu svi - neće. Za popis na njihovoj stranici mora proći lab testiranja itd. Ali bar ću ja sad stalno moći koristiti taj papir za uvoz tog modela. Na njemu piše moje ime, ime modela i da mi se odobrava uvoz. To sam faksirao na carinu i isti dan mi je došla stanica.

znači uz neku proviziju ti nam možeš pokupiti na carini stanicu   :)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #11
Mislim da ti je bolje dati 200 kn i nabaviti dozvolu :) Glasi na ime...pa kad ti počnu "a zašto je dozvola na ovog, a vi uvozite, pa to vam ne može pa kako sad to...." bla bla bla

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #12
Mislim da ti je bolje dati 200 kn i nabaviti dozvolu :) Glasi na ime...pa kad ti počnu "a zašto je dozvola na ovog, a vi uvozite, pa to vam ne može pa kako sad to...." bla bla bla

znaci 200 kn je dozvola....

i na to dalje ide pdv i carina ?
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #13
Ja dobio jučer dozvolu za JR 9303 stanicu i naravno iskeširao 200kn. Sad čekam da mi carina opali svoju tarifu ali i da mi je pošalju i konačno dobijem novu stanicu.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: RiTT odobrenje za uvoz DX6i

Reply #14
Evo stigla JR 9303 nakon što sam dao 200kn agenciji i 478kn carini. Stanica me koštala 360 dolara s dostavom i uzeo sam ASSAN vanjski modul za JR jer je stanica na 72 MHz. Stanica je stvarno dobra i ono najbitnije je to da je kod mene i radi. E sad se netko pita kako sam uspio na ovaj način uvesti 72MHz stanicu ... odgovor je "snađi se druže" kako je "drug Tito" nekad govorio ;D.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.