Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53142 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #15
P.S.2) samo da kazem da mi je zao sto sam uzrokovao probleme na relaciji Deamon-Robi ...

Ma nisi ti nista kriv.
Cut ces svakakva oprecna misljenja jer nema uniformnog posto nitko ne misli isto a svak zeli nametnut svoje misljenje.
Pametan si covjek pa ces na kraju ipak sam morat odlucit!
Baci se malo na google i odradi temu kako spada a ja ti zelim sve najbolje.

P.S. Nista ne prodajem ;D
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #16
Instalirao sam par RC simulatora na PC => Deamon mozem mi ovo molim te objasnit ...gdi da nadem to?

i btw kupio sam onog malog za probu (valjda nisam sjebo) ?
evo proof :


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #17
Vidi ti se po odgovorima na postove sta hoces a sta neces a i pristojnosti ti fali pa pretpostavljam da si ipak neki nadobudni balavac kako ti kazes.
I ja uopce nisam cuvao ovce pa ako si coban super ti je profesija.
pozdrav

E a da se mi nađemo na livadi zajedno sa tvojiom i mojim ovcama pa da vidiš da je Robi besmrtan ?
Ajde dosta ovog sranja !

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #18
Ne kuzim, gdje da nadjes sto?
Ne kupuj jos nista. Ne budi brzoplet.
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #19
ono sam citirao tebe...rekao si da si prvo isprobavao s nekim rc simulatorima za pc ...za to sam te pitao gdi ga nadem :)

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #20
ovako , meni treba nesto s cime ja necu izvodit neznam kakve ludorije, cisto ono , da ga lagano podignem, lagano s njim letim, i da ga lagano spustim, nikakve "egzibicije" s njim , jer imam jebenu volju za to ...
A čuj onda si kupiš neki koaksijalac (sa dvije elise) obično dolazi u kompletu sa stanicom za taj model (obično samo za taj model). Takvi modeli obično sami lete, pustiš komande i on stoji u mjestu. Možeš s njim lagano ići naprijed nazad, okrenuti se ako je veći možeš staviti i manju kamericu, ako šta i razbiješ (obično elise i možda osovinu) dijelovi su relativno jeftini. Imam kolegu koji ima takav model i kad shvatiš da ga više ne možeš polupati postane ti dosadan.
 
S druge strane kinezi postali skroz nenormalni sa cijenama i na HK se da svašta nabaviti po vrlo smješnim cijenama, obično su to neki klonovi pa se dijelovi daju zamjeniti sa kvalitetnijima ali sve ima svoju cijenu.
Osobno imam Trexa 450 sa FBL i vrijedi preko 3000kn a znam da ne bih mogao dobiti ni 2000 kn pa ga niti ne nudim (uvaljujem >:( ), možda bi ti najbolje bilo da prvo odeš na livadu vidiš kako to sve funkcionira a onda malo sve skupa probaš na nekom kvalitetnijem simulatoru, u principu za model vrijedi koliko para - toliko muzike. Helikopteri ne trpe šlamperaj (ne previše) i brzopletost tako da se da savladat u suprotnom ga šukneš odmah od prve i onda nevalja avijacija...
Be happy - don't hurry 8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #21
Hehe, pa u biti bi trebao KUPITI neki RC simulator (jer ja nebi smio zagovarati skidanje piratskog software-a sa torrenta pogotovo ne na javnom forumu) a uz software dobijes njihov specijalni usb interfejs i RC transmiter koji ne odasilje ali izgleda ko transmiter za rc modele. E sad to kosta. Ja imam AeroFlyProDeluxe V1.9.4 i clearView 5.14! Nisam ga skinuo sa torrenta majke mi :D
i koristim transmiter od E-sky HoneyBeeKinga. Radi ko doxa 8) a jos bolje radi transmiter od E-sky Big Lame jer neces morat puno prtljat po postavkama za joystick u kontrolnom panelu.
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #22
ovako , meni treba nesto s cime ja necu izvodit neznam kakve ludorije, cisto ono , da ga lagano podignem, lagano s njim letim, i da ga lagano spustim, nikakve "egzibicije" s njim , jer imam jebenu volju za to ...
A čuj onda si kupiš neki koaksijalac (sa dvije elise) obično dolazi u kompletu sa stanicom za taj model (obično samo za taj model). Takvi modeli obično sami lete, pustiš komande i on stoji u mjestu. Možeš s njim lagano ići naprijed nazad, okrenuti se ako je veći možeš staviti i manju kamericu, ako šta i razbiješ (obično elise i možda osovinu) dijelovi su relativno jeftini. Imam kolegu koji ima takav model i kad shvatiš da ga više ne možeš polupati postane ti dosadan.
 
S druge strane kinezi postali skroz nenormalni sa cijenama i na HK se da svašta nabaviti po vrlo smješnim cijenama, obično su to neki klonovi pa se dijelovi daju zamjeniti sa kvalitetnijima ali sve ima svoju cijenu.
Osobno imam Trexa 450 sa FBL i vrijedi preko 3000kn a znam da ne bih mogao dobiti ni 2000 kn pa ga niti ne nudim (uvaljujem >:( ), možda bi ti najbolje bilo da prvo odeš na livadu vidiš kako to sve funkcionira a onda malo sve skupa probaš na nekom kvalitetnijem simulatoru, u principu za model vrijedi koliko para - toliko muzike. Helikopteri ne trpe šlamperaj (ne previše) i brzopletost tako da se da savladat u suprotnom ga šukneš odmah od prve i onda nevalja avijacija...
Be happy - don't hurry 8)

i to po nekoliko puta  :(
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #23
E a da se mi nađemo na livadi zajedno sa tvojiom i mojim ovcama pa da vidiš da je Robi besmrtan ?
Ajde dosta ovog sranja !

E ta ti stoji majstoreee, a znam ja da si ti bolji, gledao sam videa. Al moja livada je daleko od tvoje paaaa...
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #24
ovako , meni treba nesto s cime ja necu izvodit neznam kakve ludorije, cisto ono , da ga lagano podignem, lagano s njim letim, i da ga lagano spustim, nikakve "egzibicije" s njim , jer imam jebenu volju za to ...
A čuj onda si kupiš neki koaksijalac (sa dvije elise) obično dolazi u kompletu sa stanicom za taj model (obično samo za taj model). Takvi modeli obično sami lete, pustiš komande i on stoji u mjestu. Možeš s njim lagano ići naprijed nazad, okrenuti se ako je veći možeš staviti i manju kamericu, ako šta i razbiješ (obično elise i možda osovinu) dijelovi su relativno jeftini. Imam kolegu koji ima takav model i kad shvatiš da ga više ne možeš polupati postane ti dosadan.
 
S druge strane kinezi postali skroz nenormalni sa cijenama i na HK se da svašta nabaviti po vrlo smješnim cijenama, obično su to neki klonovi pa se dijelovi daju zamjeniti sa kvalitetnijima ali sve ima svoju cijenu.
Osobno imam Trexa 450 sa FBL i vrijedi preko 3000kn a znam da ne bih mogao dobiti ni 2000 kn pa ga niti ne nudim (uvaljujem >:( ), možda bi ti najbolje bilo da prvo odeš na livadu vidiš kako to sve funkcionira a onda malo sve skupa probaš na nekom kvalitetnijem simulatoru, u principu za model vrijedi koliko para - toliko muzike. Helikopteri ne trpe šlamperaj (ne previše) i brzopletost tako da se da savladat u suprotnom ga šukneš odmah od prve i onda nevalja avijacija...
Be happy - don't hurry 8)

i to po nekoliko puta  :(

daj mi link neceg takvog sto si naveo u prvom dijelu posta ... hvala ti unaprijed


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #26
Pa moze i bez simulatora, ako ima neki game pad, stavi si realflight G4.5 (ili slicno) i isproba. (sto mislite na ponudu alu klona trexa 450 s kopijom Futabe, 6kanala, poznatog ducana u RH za 1700 kn (da ne reklamiram)?)


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #28
Bok!

eto i mene uhvatili RC helikopteri. Zadnjih mjesec dana intenzivno citam sto, kako i zasto.
Vidio sam na ovom forumu da su misljenja oprecna oko nabavke prvog modela.
Prvo sam mislio naruciti helikopter iz vana pa sam ipak nasao ducan koji nema bas puno vece cijene od cijena vani (ili se mozda varam), radi se o pluramaksu.
E sad zanimljivi su mi (ready to fly) modeli:
Esky Belt cp v2
Esky Honey Bee King 3 2,4 GHz
pa mozda i Esky Big Lama
Kolko sam uspio skuziti oba imaju upravljac sa portom za simulator koji ce mi bit neizbjezan prije prvog pravog leta. Isto tako obavezan mi je trening kit.

Sad me zanima da li su ovi modeli "preteski" za pocetnika?
kao i pdpkativne performase koje bas ne nalazim. Znaci na kojoj max visini ta cuda mogu letiti (ne mislim ga sad odmah dizat na parsto metara), Koji je odprilike domet  (stanica - heli), koji se dijelovi najcesce trgaju?

Dobro bi mi dosao i savjet oko nabavke iz vana. Da li je to isplativo uopce?
Da i ako moze informacija kada se netko od ekipe nalazi kod domovinskog da malo navratim po pokoji savjet. OK vjerujem da vas sada po zimi bas i nema.
Eto to je za sada to.
--- Dobar grah, daleko se cuje ---

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #29
Nisam profi letač niti imam skupocjenu opremu, letim kad stignem i evo kako sam ja počeo, pročitaj do kraja pa ti možda pomogne u odluci. Za početak ako nisi nikad probao RC heli (piccoZ i ostale igračke se ne računaju, ipak su samo igračke) ZABORAVI BELT CP i KING i sve ostale CP helikoptere !! Dakle prije 2 godine sam kupio ESKY BELT Cp i malo gledao videa na youtube-u, čitao po forumima i odlučio probati poletjeti. Naravno da nisam uspio. Probao sam još par puta ali katastofa, stalno pada, trgam dijelove, potrošio hrpu love na dijelove i na kraju odustao. Pitao par ljudi za savjete, dal bi netko pomogao, malo objasnio neke osnove ali su me brzo otkantali jer to je neka šljuka od helikoptera, stanica sranje, oprema na heliu neko kinesko sranje itd itd. Nakon cca. 6 mjeseci vidio na livadi nekog lika sa Big LAMA-om, lijepo poleti, miran u zraku, čisto gušt za gledat i vozikat. Pitam lijepo čovjeka kolko dugo se bavi time, di je kupio model i svašta nešta. Uglavnom nikad nije letio niti avione niti helikoptere, prvi model, četvrti put u zraku. Ostao sam PAF ??? . Drugi dan kupio i ja BIG LAMA-u i oduševio se, konačno nešto kaj ne pada non-stop, ne leti na sve strane, miran u letu i hover-u. Nakon pol godine svakodnevih letova sa Lamom (bilo je i padova ali šteta minimalna, potrošio 200 Kn na dijelove za tih pola godine učenja i treniranja) probam opet Belt-a i konačno uspijem poletiti, nazovi neki hover i spustiti ga, bez štete, bez paničnih situacija. Sad imam doma 3 Lame i 3 helikoptera 450 klase i dalje učim. Da odgovorim na pitanje o dometu i visini: bez problema preko 30m visoko i po mojoj procjeni 100-150m u daljinu bez smetnji, danje nisam išao jer nisam više vidio model (imam 35MHz stanicu na Lami).

Ja ti preporučam za početak neki koaksijalac (BIG LAMA, VORTEX 370, LAMA 400D itd), ja sam na njima naučio osnove (plus malo simulatora) i kad to savladaš da odletiš 3-4 baterija bez problema, da imaš kontrolu nad modelom, onda tek pređeš na nešto ozbiljnije (450, 500, 600 ili 700 ako imaš love).

Nadam se da sam barem malo pomogao oko odluke. Pozdrav i sretno.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.