Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 52971 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #30
Hvala ti puno na odgovoru.
Eto uzeo sam u obzir sve sto si napisao.
U pluramaksu imaju Vortexa 370 za 600 zivotinjica i mogu mi naruciti Big Lamu.

Preporucaju mi cak i Nine Eagles. Oni su mi nekako premali. Sutra najvjerojatnije idem tamo malo bacit oko.

E sad Vortex 370 odmah za 600 ili Big Lama za 920 + cekanje tjedan dana?
Za sta se odluciti?
--- Dobar grah, daleko se cuje ---


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #32
Imam i Vortexa i LAMA-u, to su u biti isti modeli ali ipak preporučam BIG LAMA-u.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #33
:(
da se pohvalim. prati me peh i tocka.
Jucer uzeo Vortexa. BigLama nije bila dostupna.
Malo se igro sa simulatorom jucer i danas. i reko idem malo probat. Nakacim na njega starter kit i ispregledam da li je izbalansiran.
Izadjem van upalim daljinac smanjim gas na najmanje. Prikljucim bateriju i cekam. Pocele reagirati komande i dajem lagano gas i helikopter krene u dizanje fino polako ali ne u smjeru kako ja zelim . itd itd. spustim ga. probam lagano opet i pocne se dizat brzo i bez kontrolei ide visoko prema susjedovoj garazi. U panici gasim daljinac i pocinje pad u cemprese. Nije jako grunuo. ali prijemnik sada stano svijetli crveno/zeleno. Nikako da pozeleni.
Bojim se da je to to od mog letenja.
--- Dobar grah, daleko se cuje ---

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #34
Pogledaj dal se slučajno nije nešto iskopčalo, i dal je trimer gasa na nuli.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #35
Gas sam probavao. Pregledao prijemnik i nista nije istekano. Bilo me je strah da ne krene opet u vis sam pa sam odspojio motore samo. Napunio bateriju i baterije daljinca, ali i dalje blinka red/green. Provjerio da li kristal dobro stoji i sve je ok, ali i dalje nema zelenog.
--- Dobar grah, daleko se cuje ---

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #36
A rekli smo da ne kupujete te igracke!!!

I kak da sada ti pomognemo?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #37
ja sam jos na koaksialcima i imam ih tri..dva mala i jednog od 650 cm.i moram priznat da mi je žao love koju sam utuko u tog veceg (700 kn ) jer su spori i dosadni, a vjetar ih tako nosi da je skoro pa nemoguce vozit na otvorenom.ova dva mala sam narucio na ebayu svakog za po 150 kuna i to mi je bila super investicija jer su puno bolji od ovog veceg.
dosta sam ih vozio po sobi i isprakso sam se tako da na proljece kupujem esky cp belt v2..u pluramaksu mu je cijena 1399 kn i mislim da je to najbolji helic za prelazak s 3kanalnog na 6kanalni.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #38
na proljece kupujem esky cp belt v2..u pluramaksu mu je cijena 1399 kn i mislim da je to najbolji helic za prelazak s 3kanalnog na 6kanalni.
...misliš.. :-\
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #39
ja sam počeo sa alloy max3 moj prvi helikopter koji je imao tri kanala pa sam uzeo vortexa370 četri kanala to sam sve savlado bilo je padova i svega ostaloga sad bi prešo na nesta bolje ali neznam sta ako ima ko kaku prporuku 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #40
Trex 550, Trex600, Trex 500 ili za silu Trex 450
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #41
na proljece kupujem esky cp belt v2..u pluramaksu mu je cijena 1399 kn i mislim da je to najbolji helic za prelazak s 3kanalnog na 6kanalni.
...misliš.. :-\


pa da, mislim...ne isplati mi se kupovat  fixed pitch helicopter jer se u hrvatskoj nemoze nabavit neki koj je kvalitetan(nesto kao npr. honey bee v2 ili air hawk od blitzrcworksa)a kad bi isao narucivat s interneta cijena bi mi bila skoro pa jednaka ko od belt cpa tako da cu ic ravno na njega.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #42
jedino me muci to sto neznam kako prirediti helikopter za let - cp belt je RTF ali treba ravnat elise,poravnat sto šerafa,namjestit sve kak treba..vidio sam tutorial na internetu za to, ali izgleda dosta komplicirano.
 :-[


http://www.myrcguides.com/BeltCPV2.html

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #43
Razumijem da se ljudi ispočetka plaše helikoptera, da ne žele riskirati i ulagati mnogo novca u prvi model. Onda kupe neki koaksijalac malo probaju ne razbiju izdovolje se i odluče kupiti nešto žešće koji mnogo više pruža. Pobogu, belt CP je dno 450 klase. Ne kažem da se s njim ne može letiti ali kvaliteta je LOŠA. 1400kn ti je oko 250$ zašto onda ne kupiti bar kvalitetniji 450 kao npr: http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=180&products_id=6590 . Mora vam biti jasno da dalje ne možete letiti kvalitetne modele sa stanicom koje ste dobili uz neki jeftini koaksijalac, jer jednostavno nemaju opcije koje zahtijevaju takvi modeli. Jedna kvalitetna stanica od cca 200$ vam može biti za sve vrste modela od autića do helikoptera.
Odluka je vaša, ne želim da ispadne da nekoga na nešto nagovaram zato jer nešto prodajem, bavim se modelarstvom 30 godina i mislim da znam o čemu pričam. Želiš li nešto više od helikoptera kojeg već imaš onda napravi malo veći korak prema naprijed ili ga nemoj uopće napraviti i vozi ono što imaš. Ne treba ti brdo sličnih modela od kojih svaki ima svoju stanicu za upravljanje s kojom opet možeš upravljati samo taj model
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #44
anto..trex 450 se u pluramaksu moze nabavit za 1700 kn,i to RTF...sad on valjda nema taj FBL koj imas ti( mozes li pojasniti taj FBL, ja sam početnik) ali meni se cp belt čini brutalan,gledao sam videe na youtube kako ga ljudi voze i frajer na ovom linku prica o njemu i kaze da mu je to predobar helikopter,a on je profesionalac i to se vidi...a ionako neznam dal cu ga uopce znati vozit jer nikad jos nisam vozio 6 kanalne helikoptere..

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.