Skip to main content

Topic: pomoć kod probema sa motorom (Read 12190 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #15
nemoj molim te to predlagati ja guram sa takvim motorima od 1951 godine,
necu ti reci da ces biti smijesan sa takvim predlozima
ma dobro svako ima po nesto ali to mu nece pomoci

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #16
ja nekažem da me čovjek mora poslušat, samo sam naveo problem koji je bio kod mene, jer znam da dok nisam stvio šelnu vukao mi je zrak direkt kod karburatora jel je kod mene na OS motoru igla odvojena od njega. ako ce mu to bit od pomoći ok ako ne , opet dobro.....
pozdrav

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #17
tak je. treba sve probati jer moze biti stvarno svasta
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #18
bok.  ja ti mogu pomoč oko motora .po onome kako ste se raspisali može biti više vrsti kvarova
     1 pritisak u rezervaru
     2 dolazno crijevo goriva vuče zrak iz rezevara
     3 uteg u rezervaru na dolaznom crijevu za gorivo
     4 stvrdnulo se crijevo na dolazu tako da teg nema funkciju
     5 sviječica također-- kada motor krene u let sviječica se jače hladi i motor gubi snagu
     
     javi se na PP ako trebaš pomoč
Nemam snage da razmišljam.

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #19
Štelanje motora nije zafrkancija
 
I većina misli da je za to potrebna okolo 1min vremena no pravila su malo drukčija
 
Treba tu znanja i vještine, ok gorivo a i vremena i nakon par rezervoara ponovno doštelavanje
 
Zavisno od motora, kubikaže itd no jednom kad se poštela samo su manje korekcije u igri a preko kompa prijatelju neće biti konkretne pomoći.
 
Fino na livadu među pacijente a i to ne garantira 100% uspjeh ali bar budeš blizu rješenja

Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #20
stelam motore!
300,00kn stelanje. ;D
100,00kn konzultacije. ;D



Odg: pomoć kod probema sa motorom

Reply #23
stelam motore!
300,00kn stelanje. ;D
100,00kn konzultacije. ;D

Jeftin si buraz  ;D
 
Kod mene je samo dobar dan 100kn  ;)  isti toliko i doviđenja

pa to radim iz ljubavi prema modelarstvu.
jesi ti zadovaljan kako je nastelan OS i ASP.
"ako si zadovoljan preporuci me drugima
ako nisi ne reci nikome"

Danas sam sa frendom Josipom zakurblal OS-a i mali radi savršeno tak mali ler na nitro motoru stvarno nije lako postići. Malo sam se duril kak mi je H&S možemo reći dao na povjerenje dobar avion i dobar motor.
 
Dakle Saraga Male cijene (za ostalo pitajte uposlenice u njegovoj trafiki), Kvalitetna usluga, Pouzdan rad motora (pogotovo ako je brašlec u pitanju), i na kraju obostrano povjerenje  koje je neprocjenjivo.
 
Čovjek je modelar od formata  ;)

Odg: stelanje rada motora -

Reply #24
početnik sam pa tražim pomoć.
Imam magnuma 7.5 ccm i na zemlji sve radi odlično, vrtim ga na fool gasu, smanjujem na minimum, ponovno sve ispočetka, ostavljam da radi na fool 15 sekundi, smanjujem, sve radi odlično!!!
Idem letit, 10 metara nakon što se odvoji od zemlje motor se ugasi (6 puta zaredom)
Na zemlji sam primjetio da imam dosta zraka u dovodu goriva, možda je to problem , kako da to riješim, zašto mi se to dešava?

Hvala svima koji pomognu
ako radi na zemlji ovako dobro kako si opisao do goriva nije !!!
nepises da li imas sa auspuha buzir na rezervoar time dobijes u rezervoaru pritisak koji moras imati,ti mjehurici su skoro normalna pojava usled vibracija koje se prenose na rezervoar,
pazi,kada nariktas motor da na zemlji radi punim brojem obrtaja tada mu odvrni iglu gasa za 1/4 ,broj obrtaja ce blago opasti jer motor dobija vise goriva(normalno) ali bas to je za let uredu jer gorivo bjezi nazad ,
uzmi model u ruke i okreni ga motorom prema zemlji,on mora da malo poveca turazu,to je u redu,
tada ga okreni motorom prema gore i ako smanji broj obrtaja jos malo mu otvori iglu gasa,
i nece ti se vise gasiti,
u letu gorivo bjezi nazad za to moras uraditi ovako kako je opisano,
pozdrav,

Odg: stelanje rada motora -

Reply #25
početnik sam pa tražim pomoć.
Imam magnuma 7.5 ccm i na zemlji sve radi odlično, vrtim ga na fool gasu, smanjujem na minimum, ponovno sve ispočetka, ostavljam da radi na fool 15 sekundi, smanjujem, sve radi odlično!!!
Idem letit, 10 metara nakon što se odvoji od zemlje motor se ugasi (6 puta zaredom)
Na zemlji sam primjetio da imam dosta zraka u dovodu goriva, možda je to problem , kako da to riješim, zašto mi se to dešava?

Hvala svima koji pomognu
ako radi na zemlji ovako dobro kako si opisao do goriva nije !!!
nepises da li imas sa auspuha buzir na rezervoar time dobijes u rezervoaru pritisak koji moras imati,ti mjehurici su skoro normalna pojava usled vibracija koje se prenose na rezervoar,
pazi,kada nariktas motor da na zemlji radi punim brojem obrtaja tada mu odvrni iglu gasa za 1/4 ,broj obrtaja ce blago opasti jer motor dobija vise goriva(normalno) ali bas to je za let uredu jer gorivo bjezi nazad ,
uzmi model u ruke i okreni ga motorom prema zemlji,on mora da malo poveca turazu,to je u redu,
tada ga okreni motorom prema gore i ako smanji broj obrtaja jos malo mu otvori iglu gasa,
i nece ti se vise gasiti,
u letu gorivo bjezi nazad za to moras uraditi ovako kako je opisano,
pozdrav,

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.