Skip to main content

Topic: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji (Read 43416 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #30
Osim toga možeš i tu staviti oglas tipa:
Kupujem elektroniku za zagija

Vjerojatno ima modelara koji imaju viška dijelova ( servo, motori, baterije, propovi, punjači ............. ).

Biti će brže nego preko eBaya a i ljudi znaju što ti treba.

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #31
Ok, vidjet ću, danas idem u nabavku stiropora itd, pa ćemo vidjeti šta bude od svega toga. Ne žuri mi se nikamo.

Da li je meni kao početniku bolje staviti neki slabiji motor ili? Jer na ovoj stranici rcflybook preko koje sam i skinuo nacrte, piše da za 120cm zagija treba 340w i 2200okretaja motor.

Što ako stavim nešto malo slabiji dok se ne naučim paradirati?

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #32
ako je jaci imas vise  brzine a i mos ga bolje manervirat kako god uzzmi 2200kv jer ce ti bit lose zet slabi pa ne imat potiska

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #33
tomina, javi se na pp. ja sam ivan iz ivanica i nitko nam nije dosadan jer smo svi voljni pomoci. iznimke su oni koji pitaju, dobiju odgovor, a na kraju opet tupe po svojem.

ako imas facebook zatrazi pristup ovoj grupi: http://www.facebook.com/groups/rcigaeromodelari/

tu se svi iz ivanica, a i sire dogovaramo i druzimo.

najcesce letimo na aerodromu na breskoj gredi iako znamo otici i na druga mjesta u okolici.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #34
pozz eewan ja sam u toj grupi,i moram vam rec da sve sto znam sam naucio od vas hvala na tome! :D samo to je gjuro malo pogubio zivce pa me izbriso al jbg :D

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #35
javit ću vam se kad uhvatim vremena, imam stalno nekog posla, pa vježba sviranja itd, tak da na face idem možda jednom tjedno tokom popodneva, a ovo pišem sa posla dok uhvatim vremena. :D

Kupio sam stiropor jučer, 30kg/m3 5cm debljine, neke plavkaste boje, izgleda mi dosta teška ta jedna ploča ovako, ali dok izrežem sve, nadam se da bude pala dosta težina.

Također sam napravio nosač za žicu za rezanje, ali nisam radio sa španerom na suprotnoj strani nego sam zabio kontra letve tako da je čvrsto ko kamen. I probao sam sa nekom žicom, stvar radi perfektno sa onim aku punjačem.

Pa eto, plan je ovaj tjedan uhvatit vremena to izrezati, a dalje ćemo vidjeti kako i zašto i kada. Taman kad se vrijeme smiri bude složen.

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #36
Evo samo da se pohvalim, krila sam izrezao, sve ispalo dosta dobro, osim što mi je na dva mjesta nekak žica otišla previše u krilo kad sam rezao sami profil - zbog onoga što se mora vuči 40% brže na duljoj strani, no to ću pokrpati sa silikonom,ništa strašno.

Ali mi je još prije završne obrade težak 215 grama, jer radim s onim tvrdim zelenim stiroporom (plavi?).

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #37
Ajd neka mi samo netko kaže što je bolje od motora za prop 7x5, ako radim prema ovome projektu:

http://www.rcflybook.com/rc-portal/Odjel-za-po%C4%8Detnike/Kako-napraviti-avion/ZAGI-izrada-2.dio/1/4/28

Tu jedino ne shvačam od svega ostaloga omjer okretaja i snage.
1900kv 280w

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&item=320886964438&nma=true&rt=nc&si=zDtOYb7Rmmbovss8Ujy99YkB3qk%253D&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT&orig_cvip=true&rt=nc

1534kv (prema prijedlogu foruma)

http://www.ebay.com/itm/EMAX-CF2812-11530KV-Outrunner-Brushless-Motor-28-12-/310349965107?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item48424ca733

Za regler i bateriju budem prema preporuci sa foruma, to nije bed, ali me samo taj motor muči da ne bi bilo neće da leti. :)

Znači ko početniku nešto za jedrenje i lagano učenje.



Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #38
nemoj s ebay uzimat -.-,ebay ti nevalja nicem uzmi motor 2200kv motor za prop 7x5

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #39
Ajde molim preporuke, imam ovaj motor.

http://www.ebay.com/itm/230778703792?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Prop je 7x5, a servo su standardni neki 9g.

E sad treba mi ostatak da vidim što ću dalje.

Bateriju gledam ovu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8933&Product_Name=Turnigy_2200mAh_2S_20C_Lipo_Pack

ESC isto ne znam kakav, piše da mora biti 18A, može neki jači, ali vidim da ima više tipova pa ne bih znao koji. Naravno, da nije nešto preskup jer pitanje i kad budem sastavljao avion (kad uhvatim vrijeme) i koliko će se voziti.

I ostaje još transmiter, tu isto molim prijedlog nekog jeftinijijeg za početnika, znači 4 kanal bi trebala biti dosta za zagija.

Eto, molim preporuke iz hobby kinga ako preko njega ide kupovanje isto ko preko e baya.



Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #40
motor je ok al bolje da je 2200kv batku nisam pogledo samo da znass ako nije lipo i 2200kv ne valja,prop je super a esc uzmi s hk od 40a s ljubacstim poklopcom tamo potrazi a transmiter ces dobit s daljincom pozz i pitaj opet ako sta trebas

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #41
motor je ok al bolje da je 2200kv batku nisam pogledo samo da znass ako nije lipo i 2200kv ne valja,prop je super a esc uzmi s hk od 40a s ljubacstim poklopcom tamo potrazi a transmiter ces dobit s daljincom pozz i pitaj opet ako sta trebas

ok, u biti mislio sam na daljinac, oni jeftiniji što ima na hobyu, znam da nisu najbolji ali za početnika.....budu dobri.

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #42
motor je ok al bolje da je 2200kv batku nisam pogledo samo da znass ako nije lipo i 2200kv ne valja,prop je super a esc uzmi s hk od 40a s ljubacstim poklopcom tamo potrazi a transmiter ces dobit s daljincom pozz i pitaj opet ako sta trebas

Nemoj zamjerit, ali malo bezveze lamaćeš :)
MAK Zapad

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #43
:P

Odg: Modelarstvo - letenje sa nogama na zemlji

Reply #44
motor je ok al bolje da je 2200kv batku nisam pogledo samo da znass ako nije lipo i 2200kv ne valja,prop je super a esc uzmi s hk od 40a s ljubacstim poklopcom tamo potrazi a transmiter ces dobit s daljincom pozz i pitaj opet ako sta trebas

omg :o
struja zakon, nitro USTAV

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.