Skip to main content

Topic: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP) (Read 7085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

izrađujem čamac za prihranu riba... trebo bi kupit stanicu. Treba mi 5 funkcija (napred, nazad, ljevo, desno, izbacivanje hrane). Neznam koliko bi stanica trebala imat kanala (dali je svaki kanal jedna funkcija?), a domet bi trebo bit barem 200m.
 
   Hvala unaprijed!!!  

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #1
trebaju ti 3 kanala minimalno.

nisam stručnjak da bi te savjetovao neke detalje za izradu,
no baci oko i na gotov proizvod koji fura 2 kile mamca,
čisto da vidiš specifikacije ugrubo i kako stojiš s financijama, ako nemaš stanicu, punjač itd......
pa stavi na papir koliko bi te došlo da to sve kupuješ odvojeno i slažeš, u odnosu na gotov setup.

http://www.rcmonstershop.com/index.php?route=product/product&path=26&product_id=70





bait boat Jabo 2B

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #2
Znači svaki kanal 2 funkcije?

Neisplati mi se definitivno kupovat jer materijal imam. Znači trebo bi stanicu od 3 kanala. Jel ima netko uputstva na hvatskom kako se ugrađuje prijemnik u model, da budem malo informiran o tome prije nego što kupim?

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #3
Ma ne treba ti nista tako komplicirano.
Uzmi samo pogonski motor koji ce stalno raditi. Zavezi camac po krmi s 2 najlonske niti pomoću kojih ćeš upravljati kretanjem (ako drzis napetom desnu - camac ce kruziti oko tebe u smjeru kazaljke na satu, i obratno). Moci ces, dakle, kontrolirati udaljenost camca od sebe i smjer u kojem se krece oko tebe. Polarni koordinatni sustav  :)
Ispustanje hrane rijesi po principu pjescanog sata.

P.S.: Zar su ribe zaista toliko teritorijalno nastojene cak i na tako malom prostoru, da nece doplivati do "hranilista" i najesti se ako im hranu das svu na jednom mjestu?

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #4
Tako sam i mislio, ako možeš ovo pojasnit "Ispustanje hrane rijesi po principu pjescanog sata." ?

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #5
Tako sam i mislio, ako možeš ovo pojasnit "Ispustanje hrane rijesi po principu pjescanog sata." ?

Tako da "curi" stalno priblizno istom brzinom, spremnik s rupom na (po mogucnosti konicnom) dnu.

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #6
nema potrebe tako komplicirati, kod mene je najjednstavnije sto je moguce, servo drzi spremnik sa hranom koji je nepet federom, zakrene se servo, i feder povlaci spremnik i kipa hranu, cim stignem ubacim slike!

Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #7
nema potrebe tako komplicirati, kod mene je najjednstavnije sto je moguce, servo drzi spremnik sa hranom koji je nepet federom, zakrene se servo, i feder povlaci spremnik i kipa hranu, cim stignem ubacim slike!

Ali tu opet moras imati stanicu da upravljas servom.
Ili imas umjesto najlonskih niti koje sam spomenuo neke bakrene žice preko kojih upravljas servo motorima za istovar?


Odg: izrađujem čamac za ribolov - preporuka stanice (HELP)

Reply #9
pa jednostavnije je covijeku kupiti stanicu i servoe za 250 kn pa napraviti cestito, nego sa nekim najlonskim nitima i pjescanim satovima toplu vodu izmisljati.

Ovisi kolika mu je satnica.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.