Skip to main content

Topic: Odusevilo me a nisam ni startao :) (Read 4367 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odusevilo me a nisam ni startao :)

Hvala na pomoci... evo kako surfam po neto nadam se uskoro da cu surfati sa jedrilicom ili ti zagijem :)

Naisao sam na par fantasticnih stranica, i fakad sam ne zaljubljen nego sam odlijepio i jedva cekam da napravim ne kupim vec napravim prvi svoj koji cu kako vi imate obicaj reci brzo skrsiti :))

Uglavnom razlog otvaranja ovog posta je da vas sve pozdravim ukratko se predstavim i dam par linkova :) nevjerovatno sta ljudi rade letovi na duze relacije...

Ali iz Sarajeva, ozenjen 3 djece... najstari malac 9 godina :) RC igracke volio sam uvijek, imam par autica s baterijama koje drze i preko 40tak min... amaterski helicoptercic :) avion nisam nikad imao ali nadam se ako Bog da uskoro :)

Fantasticne naocale za long range :))
http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=13&products_id=218&zenid=c0aa6fb7c7a43ce875dd7c64b7e00137

Klipovi

LR FPV Video Guide - Flight Testing FY-21AP

The Bosphorus

Novi rekord :)
http://fpvlab.com/forums/showthread.php?508-New-long-range-distance-record-%26%238206%3B86.93km



Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #1
bolje uzmi neke naočale koji imaju širi kut, tipa fatshark
fatshark ima 46 stupnjeva kut dok ove imaju samo 34
rezolucija ti tu nije prednost nego mana kad imaš tako mali kut gledanja jer je sve puno manje nego recimo na nekoj manjoj rezoluciji

za usporedbu, stavi full hd na neki mali monitorčić i onda full hd na veliki monitor, jasno je koja će slika biti oku ugodnija

i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #2
ma ovaj Headplay je katastrofa za FPV, mali kut, losa zastita od vanjskog svjetla, onaj njihov Liberator je prava cigla a grije se katastrofa, kablovi sve nesto na dlaku...Fatshark je definitivno najbolji za FPV

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #3
dobro dosao aliman

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #4
hvala drug :)


Nisam jos planirao uzimati naocale... ipak sam naisao na auroru 9 sa helikopterom pa sam uzeo... cekam ovo koji dan da stigne ako Bog da... pa ko malo dijete hahaha lol :)


Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #5
Poz, kupili ja i prijatelj po jedan ovaj:

http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Jedrilica-Hawk-Sky.html



Ali radi se o tom da cim se digne ode u stranu... mislim amateri smo, pocetnici ... ali smo uradili balans i poravnali smo sve glibove ili kako se vec zovu :) stiropol skretnice, ali digli jedan i nije otisao ni 30 metara ode sam u stranu i pade na nos... malo se slomio ali nista strasno... sad imamo strah od pustanja :) ...

Radi se o tom da kad ga drzis i dodas gas zadnji kraj, odnosno rep se sav trese savije i uvija... sta uraditi?

ili je ovo bas pravo smece... poz.

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #6
To i je model za početnike  ;)
Ako model ide na strani treba provjeriti elrone i ruder, male korekcije ( trimovi ) u zraku su uvijek potrebni na prvom letu.
Nađite nekog iskusnijeg da vam to podesi i sve će biti OK.

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #7
nisam snimao, prodao mob prije par dana... pa imam nesta samo za smsa :) ali avioni su SKRSENI :) hahah...

desilo se da jednostavno nece ... odnosno prvi put pa neznamo gdje lijevo a gdje je uopste desno... jeli gore dole a dole gore hahaha nisam ni slutio da je ovako tesko :) i da ce ovako ODLEPRSATI 175 € ... koliko nas je izaslo da prebacimo do sarajeva :)

E sad znaci prvo smo ih malo naceli, pa smo ih napukli, pa pukli, pa smo oblijepili trakom samoljepljivom ... pa je opet nekako letio i malo se "ustelili"  i na kraju su stali motori nece ni lijevo ni desno... sad jeli prazna baterija ili su tako osjetljivi pa se iskrivili nisam siguran...

Uglavnom sad cu slikati samo da izrovim aparat :) ali koma ziva hahah fakad, da nije ovoliko smjesno bilo bi zalosno :)

Idemo dalje... ako moze preporuka da se napravi, jer vjerovatno se za manje para moze napraviti, jer sad ima ovaj obicni daljinski i prijemnik... baterija i ostale djidjamidje... ako moze osnovna sema od stiropola da napravimo nesta ... :)))

HVALA :)

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #8
evo slika :)

Kako moj mali rece, "avion se vratio iz hitne" :)



ovaj daljinski je dosao, mogu li ga dalje koristiti... za neki drugi model? :)




e ovaj motor... ne funkcionise, jednostavno stoji... malo trza lijevo desno ali nece da se okrece, ima li neka caka... ipak potrositi 300+€ :) za mozda 10 minuta "leta" :) aaaaaaaaaaaaaaaaa hahahah :)


Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #9
a u k.... ovo je kao da se vratio iz vijetnama :)

samo nagađam, al nisi na simulatoru nikad ništa vozio jelda?

ako motor trza, provjeri njegov spoj, možda se jedna faza odspojila...
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #10
da otkacila se jedna... eh... provjeravao sam ali ne onaj spoj glavni ... u svakom slucaju haj makar radi :) jeste da je izresetan haha :)




Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #11
Model mozes ljepse malo okrpiti(ja sam koristio onaj pistolj sa vrucom plastikom, a mozes i epoxy dvokomponentni) i kad lijepis gledaj da ti sve povrsine budu ravne, ukljucujuci i rep sa krilima da je u ravnini a ne ovako ko na slici sto stoji pa cemo dalje

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #12
Hocu :) ovo je bilo na bojistu, znaci cim je sletio zbog nedostatka aviona morao je da nastavi let :) jedino pri ruci sam imao ovu traku i vjeruj ovaj je odlican kako je prijatelj svoj oblijepio  8) 


ima da ga srecim ;) vruca plastika, hoce li se istopiti na suncu?... dvokomponentno ljepilo imam ali hoce li lijepiti stiropol... bum probam u svakom slucaju ce da leti uskoro  >:(


Ima li neko iz sarajeva na da cita poruke... zaista bi nam dobro dosla pomoc :) i savjeti ;)

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #13
Ja sam iz Mostara, ponesi kad podjes na more :)))
Mozes slobodno dvokomponentnim, a vruca plastika drzi na suncu, nije problem, bar meni nije nikad popustila, a sto jest jest ima raznih pa mozda neke i popuste

Odg: Odusevilo me a nisam ni startao :)

Reply #14
popravke radite sa epoxy ljepilom, plastika popušta brzo i nije niti blizu čvrsta kao epoxy
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.