Skip to main content

Topic: RC avioncic - pomoc :( (Read 5401 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC avioncic - pomoc :(

Zdravo svima..

novi sam ovdje, pa mi treba malo pomoci od vas iskusnijih letaca:)

Dobio sam nedavno ovaj mali avioncic:

http://www.alibaba.com/product-gs/262919514/P_38_EPP_Remote_Control_Battle.html

nadam se da link radi,tu je i slika (moj je plav:) ) i svi podaci..
To mi je prvi avion..i..pa ne mogu da ga pokrenem :)
baterija u modelu je NI-MH 7.2V 180mAh ...
Koliko se treba puniti, na uputstvu pise 15 - 20 min..imam jos pitanja pa ako neko ima vremena bicu zahvalan

pozz svima
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #1
Daj ne cmizdri ;)

Pa nije da netko ne želi pomoći već vjerujem da kao i ja ne zna što bi ti napisao.

Imaš jedno pravo pitanje na koje si dao odgovor 15-20 min.


Drugo , ako je to zapravo pitanje , je da ne možeš pokrenuti avion.

Može biti jedno od ovoga:

- prekid u spoju između baterije i ESC-a
- prekid spoja između ESC-a i motora
- neispravan ESC
- kratki spoj
- neispravna baterija (mrtva)
- a možda samo neispravan punjač

Evo meni je ovih 6 stvari palo na pamet, a vjerujem da ekipa bi znala nabrojati i više.

Drugim riječima ovako bez nekih ekstra informacija ti baš i ne možemo pomoći.

Probaj s nekim mjernim uređajem provjeriti bateriju koliko volti ti daje.
Provjeri sve žice da nisu u kratkom spoju negdje, ili da nisu spojene. Sve veze i na samoj bateriji.

zanimljiv je opis aviona:

"Purduct size:455*405*110MM
Battery for Airplane:NI-MH 7.2V 180mAh
Battery for Transmitter: 8x1.5V AA
Full functions: forward; backward; turn left/right; hover
It is made of crash-resistant EPP
With 3 lights, you can see this model at night
Color: Azury / Orange
Frequency: 27.095MHz"



Avion koji lebdi i ima rikverc...hm.... ;)

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #2
Daj ne cmizdri ;)

 ;D hvala na odgovoru


Full functions: forward; backward; turn left/right; hover

Avion koji lebdi i ima rikverc...hm.... ;)

da, ovo u opisu ni meni nije bas jasno, al Kinezi su to..:)

uglavnom..dobre vijesti..pokrenuo sam avion :) ni sam ne znam kako uglavnom radi :D
nisam ga jos poletio, kad bude vremena nadam se u nedjelju i nadam se da to nece biti i prvi i zadnji let..imas nekih savjeta za prvi let?
znam da nije neki kvalitetan al za sad ne mogu kupiti bolji, a i onako nemam dovoljno znanja za nesto skuplje..

pozz
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #3
"Pretpostavljam" da je ovaj u pitanju (veliš plavi) - http://www.amax-toys.com/e/products/RC%20Toy/RC%20Plane/rp-wx8804.html

* Wing span: 480mm;
* Glider weight: 110g;
* Power system: 7.2V 180mAh Ni-Mh battery included;
- requires 8pcs AA batteries for the transimitter (not included);
- charged by the transmitter;
- optional usb cable for charging included;
* Charging time: 15-20 minutes;
* Flying time: about 8-10 minutes;
* Control distance: 150 meters;
* Maximum flying height: 200 meters;
* Frequency available: 27/40mhz;
* Full instruction;


Znači, puniš ga iz stanice (ima valjda negdje poklopac a ispod njega onaj mini kablić), zato to tak kratko traje - 15-20 minutes, al će ti prije ili kasnije posisat batke iz stanice i trebat ćeš ih mjenjat, a nabavljat 8xAA punjivih (i još ako nemaš punjač) - neznam kolko se isplati. Možda je odgovor u optional usb kablu ako si ga dobio pa ćeš moći puniti preko računala. Ugodnu zabavu želim!

lp,
Marko

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #4
"Pretpostavljam" da je ovaj u pitanju (veliš plavi) - http://www.amax-toys.com/e/products/RC%20Toy/RC%20Plane/rp-wx8804.html



Znači, puniš ga iz stanice (ima valjda negdje poklopac a ispod njega onaj mini kablić), zato to tak kratko traje - 15-20 minutes, al će ti prije ili kasnije posisat batke iz stanice i trebat ćeš ih mjenjat, a nabavljat 8xAA punjivih (i još ako nemaš punjač) - neznam kolko se isplati. Možda je odgovor u optional usb kablu ako si ga dobio pa ćeš moći puniti preko računala. Ugodnu zabavu želim!

lp,
Marko


Upravo taj!  nije bilo usb kablo,samo to za punjenje iz stanice u avion..imam punjac za AA baterije pa izdrzace se :)

cuo sam da su ovi mali avioni jako teski za upravljanje, pa me malo strah da ga ne slupam prvi puta:) nadam se da je ova EPP pjena ili kako se vec zove dovoljno izdrzljiva i da se moze lijepiti..

pozz
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #5
Uspio sam izvuč jedan video, tek tolko da vidiš što te očekuje

RC Plane Air Ace P-38 Lightning

Za početak, probaj ga dić sa zemlje (neki veći parking) i napravit par krugova da dobiješ filing i nikako letiti s full gasom, ipak su tu dva motora, sigurno nisu bog zna što, al vidiš po snimci da ima brzinu, s jedne strane zahvaljući i svojim malim dimenzijama, zato oprez . Nikako nemoj letit proručenih 10 min (pogotvo ako letiš full gas, slaba je to baterija), dakle, max 4-5 min i dolje - puni! Jednom kad se spraksiraš, moći ćeš ga bacit i ovako iz ruke. Kod sljetanja oprezno da ne potrgaš propelere. Tik pred sljetanje, oduzmi gas i blago ga podigni, bolje da sjedne na rep nego na nos.

lp,
Marko

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #6
Ako se ne varam, to je model koji nema pomične aerodinamičke površine za upravljanje (visina, smjer), nego se upravlja gasom motora, a smjer se postiže tako da jedan motor radi malo slabije od drugo pa skreće.

Imam jedan takav u hangaru, polijetanje isključivo iz ruke sa punim gasom, sve druge kombinacije završavaju nagalavačke !
Zapravo to i nije 'pravi' model, tek toliko za upoznavanje sa svijetom zrakoplovnog modelarstva.
Damir

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #7
Uspio sam izvuč jedan video, tek tolko da vidiš što te očekuje

RC Plane Air Ace P-38 Lightning


lp,
Marko

Hvala puno Marko za video..da, na uputstvu pise da se polijece ili iz ruke il da mu treba nekih 10 metar "piste" ...
da li mora biti asfalt/beton ili mozda moze sa zemlje ili trave?

slijetanje izgleda poprilicno tesko zbog velike brzine a malih dimenzija..al, nadam se da bude uspjesno :)
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #8
Ako se ne varam, to je model koji nema pomične aerodinamičke površine za upravljanje (visina, smjer), nego se upravlja gasom motora, a smjer se postiže tako da jedan motor radi malo slabije od drugo pa skreće.

Imam jedan takav u hangaru, polijetanje isključivo iz ruke sa punim gasom, sve druge kombinacije završavaju nagalavačke !
Zapravo to i nije 'pravi' model, tek toliko za upoznavanje sa svijetom zrakoplovnog modelarstva.
Damir

Damire, ako mozes mi objasniti sta mislis pod pomicnim aerodinamickim povrsinama? vjerovatno mislis na pomične dijelove na krilu i repu ili zakrlica cini mi se da se zovu? i da, mislim da nema..ovo je vise obicna igracka neko neki model..al od neceg se mora poceti jel..

to za polijetanje se zaista nadam da ce moci i sa "piste" :(

pozz
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #9
vjerovatno mislis na pomične dijelove na krilu i repu ili zakrlica cini mi se da se zovu? i da, mislim da nema..ovo je vise obicna igracka neko neki model..al od neceg se mora poceti jel..
pozz
Točno tako mislim.  Jedan kolega ga je preradio sa kompletno novom elektronikom i napravio pokretne površine i leti ga !
Ukratko, deri ga , pa dokle potraje, dalje češ već nešto i sam smisliti.
Damir

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #10
ok..hvala vam na pomoci

izgleda po svemu da nece biti bas tako ugodno letenje,ako poleti:), kao sto sam se nadao ali dobro..

nadam se da cu moci makar da ga poletim i sleti pa makar trajalo i minutu :) i javim vam kako je proslo :D

koji bi mi avion preporucili za najlakse upravljanje i gdje se uopste mogu kupiti? kod nas u BiH zaista ne znam..
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

Odg: RC avioncic - pomoc :(

Reply #11
evo me..

jucer sam po prvi put letio ovim avionom i mogu vam reci da je bilo puno lakse nego sto sam ocekivao:)

nakon prvih par pokusaja i padova (te manjih ostecenja trupa  ::) ) avion se ipak pokazao boljim nego sto sam ocekivao te sam ga letio i po 4-5 minuta bez spustanja..sto je za mene jako dobro..pogotovo kad vidimo kakve su mu karakteristike :)

ako koga interesuje sljedeci vikned bice i video ovog malog avioncica u poljima i gorama nase zemlje ponosne!  ;D

savjeti dobrodosli :)

pozz svima
Na cijelom svijetu samo si jedan, bez tebe ŽELJO život nije vrijedan!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.