Skip to main content

Topic: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch (Read 19764 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #15
prekontroliraj magnete da se nisu slucajno pomaknuli ako jesu rastavi motor i poljepi ih super ljepilom

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #16
gledali smo na mitingu u sinju, pa su ovi iskusniji rekli da je faza, mada magnete nisam gledao, pogledat ću to svakako
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #17
Na pomak palice gasa da li motor trza ili ne ?

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #18
da, ono štekće ako razumiješ na što mislim, kao da trokira ili slično, mijenjali smo faze u sinju ali se isto ponašao
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #19
Magneti su sigurno pomaknuti ak nije to onda u shoping po novi :'(

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #20
Pozdrav !
Ja sam prije tjedan dana kupio tu cessnu isto iz pluramaksa i meni se u letu motor odvojio od svoje kako to neki zovu (košuljice) i sad nemam propeler i kako je motor izletio bio je povezan sa esc-om te se nakrenio i razderao plastiku avion je sad ok al nemam propeler i plastika je naprijed unistena,zanima me dali si kontaktirao pluramaks u vezi svog problema te jesu li ti ponudili dijelove ili nekakvu nadoknadu jer meni nisu cak ni poslali listu dijelova koju mi inace posalju u kutiji sa racunom dobro sam procitao upute i nigdje se ne navodi da ja moram nesto dotezat na motoru meni je stigao tvornicki u vrecici i ja sam ga ušarafio.šarafi na motoru nisu izdrzali tijekom leta :(

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #21
Znaci ne sarafi koje sam ja dotegnuo nego oni koji su tvornicki na motoru nalaze se na onom crnom dijelu stoje dva vrlo mala koji su otisli iz neznam kojeg razloga

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #22
aj nabaci koju sliku ako ti se da  ;)

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #23
šarafi su mali na imbus, i oni drže onaj motor, i meni su popuštali ali ja to prekontroliram prije leta, da vidim klapaju li, čak sam jednom letio a bili su popustili ali je samo zvuk motora bio rezonantan, takve sitnice treba pogledati prije leta, jednom mi je bio skršen servo od ruddera koji je vezan za prvi točak koji upravlja avion, oštetio ga pri slijetanju pa mi par puta padala cesna a nisam skužio što je u pitanju, i onda sam promijenio servo i otkačio prvi točak i usmjerio ga da vozi naprijed, i kad polijećem samo gas i u zrak, nije mi bitno motanje avona na zemlji
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #24
Što se tice tog serva ni moj nije htio skretati ali sam ga samo iskljucio i rucno pomaknuo skroz naprijed pa nazad nesto je bilo zapelo i sada radi a sto to se tice tih sarafa ja sam ih provjerio i dotegnuo ali kao sto si mogao primjetjeti imaju kratak navoj pa
kad se otpusti skoro odmah otpadne ali nema veze sad tragam za propelerom i tom plastičnom prednjom maskom pa ako ste možda vidjeli da se negdje može nac molim da mi javite.stavit cu sliku samo da nadjem žicu kojom prenosim slike.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #25
Neznam os uspit nac tu plastiku naprid,jer mi se cini da mozes kupit samo cili trup aviona sa plastikom,takva je meni situacija bila sa njihovom cessnom 747,pa sam trazio plastiku,a nakraju sam napravio malo poboljšan dizajn te plastike naprid i izlio jedo 10-15 komada u garazi ;)

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #26
i ja ne virujem da ćeš nać tu plastiku, ja sam svoju polipio selotejpom iznutra i vanka i sad dobro stoji,možda je samo ofarbam, a što se tiče imbusa, tribaš vidit da li imaju rupice na onoj osovini (da možda oni mali šarafići ne uđu u utore, ja nisam gledao dal i imaju). kako ti nije motao prvi točak? morao je motari, samo to je jedna od mana ove cesne-ako se slijeće recimo na travi lako se desi da udar prvot točka onom žicom za upravljanje slomi servo ko što je meni slomio,zato sam otkačio prvi točak i fiksirao ga, imam ja rezervnih propelera, i mene oparilo kad sam slomio pa nisam imao rezervni niti sam znao koja je veličina pa sam naručio raznih :D, a poslije sam naručio 4-5 odgovarajućih da imam za rezerve, odakle si ti, u pluramaksu mislim da ima 12*6 propova,30-40 kuna, ako si negdje blizu posušja javi se,dam ti jedan  :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #27
Kod mene taj servo zapne i prije nego poletim pa iz aviona izvadim bateriju i okrenem ga skorz na jednu pa na drugu stranu nesto krce i opet radi vjerujem da zubcanici u servu zapinju.Ja sam iz slavonije pa nemogu svratit do vas al uzet cu propeler iz pluramaksa pa cu vidit kak da popravim plastiku

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #28
1.  Evo ovako sto se tice te plastike najbolje je odlit par komada kao sto je kolega Pilot napravio,cak ne treba nista ni ljevati nego jednostavno uzmes glinu sto klinci koriste u skolama za likovni (ima ju za kupit u bilo kojem vecem ducanu koji prodaju skolsku opremu),napravit kalup i uz pomoc staklenih vlakana i smole sve se da napravit....


2.Aj nabaci par slikica da vidim o cemu se konkretno radi da ti mogu udjeliti kvalitetan savjet.


Pozdrav

Ivan

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #29
kolega pilot,je li problem napravit kalup za takve stvari i kako se to odliva, imam pipera od e flite kojemu je skrsena plastika skoz,letim bez nje a volio bih ga zaklopit,narucio sam za njega novi gearbox posto ga je kolega na treningu skrsio
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.