Skip to main content

Topic: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch (Read 19743 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #30
Pa nije tesko,gle ja sam to ovako napravio,trazio sam kutijicu koja bi mi mogla zamjenit "nos" znaci,moralo je imati otprilike iste dimenzije kao i prijašnja plastika,ali posto je kutijica imala ostre okomite rubove,zagrijavao sam ju sam jakim fenom i oblikovao po volji.E sad proces kako se tocno odljeva neznam cijeli jer je otac napravio par komada,a ja sam to sebi jednostavnije napravio,uzeo najdeblju foliju za grafoskop,odrezao komad i sa jakim fenom ga oblikovao po tom kalupu,to je meni najjednostavnije ili kao sto je kolega Hrenovka naveo,pomocu staklenih vlakana i smole ga napravit,jer dosta je tesko napravit nesto sto je lagano a da je cvrsto tako da se ne skrsi pri svakom padu,ja imam dva gearbox-a koja su djelomicno razbijena,novi necu kupovat,nego cemo ja i otac probat napravit nova od aluminija!

lp Pilot

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #31
od čega su ti gearbox-ovi, mislim kojeg modela
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #33
nemamo mi pajdo isti model koliko ja vidim :D, u mene je 1.6m raspon krila a u tebe je manji :D i nije ti ovaj propeler od moje za tvoju cesnu, pogledaj na središnjem kolu gdje se montira na osovinu,trebalo bi pisati koja je veličina propa ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #34
Znam da nemamo isti model,nisam sad kod kuce al sam jedno 90% siguran da je prop 8x6  :)

lp Pilot

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #35
prije da je taj, ovaj je veliki
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #36
Pozz
HBfly siguran sam 99.9% da imamo isti model pa sam te htio pitat jel znas cemu sluzi onaj prekidac na daljinskom gore ljevo

Evo neke slike:
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #37
da to je ta cesna, pojma nemam za što služi taj prekidač, pretpostavljam da je to 6 kanal, pa da se nešto može ugraditi na njega, možda da se na tom prekidaču pali/gasi rasvjeta, probat ću to napravit, naručio sam motor novi pa kad dođe onda ču nastojat to napravit ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #38
Ja isto mislim da bi mogla biti rasvjeta,nego zasto mjenjas motor dali se polomio ili se jednostavno ne okrece pitam zato jer meni treba ona "košuljica" crna
pa ako nabavljas novi motor jel bi htio prodat taj dio od staroga mislim da ga ne bacis ili ces ga popravljat pa ponovno koristit?
Lp

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #39
mijenjam ga jer su mi isusnije kolege u sinju rekli da je otišla jedna faza na motoru, pa trokira, neki su govorili da je pao magnet ali ja mislim da nije, pa sam naručio drugi koji će radit pa ću se zabavit s ovim pokvarenim :D, koji dio ti misliš da ti treba, nisam zavirivao po mototu,u podrumu mi je avion
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #40
motor ima 3 žice, multimetrom provjeri otpore među njima(po dvije jasno) 1-2, 2-3, 3-1,  trebalo bi biti tu negdje,
ako negdje dobiješ neograničeno velik otpor ili totalno drukčiju vrijednost od ostalih mjerenja, ta faza je vrisnula..
u današnje doba HK-a, jeftinije kupit novi nego viklati, ali se može i to ako je sila.

dobro je i probati ga na drugom esc-u, možda je izgorio stock esc,
obično ih stave jako jeftine unutra pa ni to nije rijetka pojava.

glede magneta, skineš zvono motora i pogledaš unutra, ako su svi na broju, to je to.



to zvono je ujedno i to što te tražio koelga ako ti nebuš viklao motor u slučaju da je otišla faza na namotajima...

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #41
aha, to je zvono, ako motor bude vrisno dam ti to ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #42
Tomislav_ZG ti si se zabunio meni treba onaj nosač izgleda ovako:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4566__8mm_shaft_mount_for_Towerpro_24g_motor.html
moj originalni nije puknut niti oštecen nego ne drži motor pa ima u svim smjerovima lufta oko 3-4mm oni mali vijci mi se stalno odvrcu
ja ih dotegnem onda drze i kad poletim nakon 3min bez punog gasa znaci ne dajem puni ni kad poljecem uvjek letim sa 60% gasa i za to malo sto letim se odvrnu
,nije meni problem dotezati te vijke ali nakon 3-4 min bez punog gasa mislm da je to svtarno malo previse a da ne govorim sta svaki put moram skidat da bi ga samo dotegnuo vec sam pokusavao zaljepiti ali nije islo pa sam zatim te vijke "zatočkao" i dzali su 3 leta i opet se otpustili kad se odvrne do te mjere da ima 3-4mm lufta onda se bojim poletit jer mi se desavalo da je motor izletio iz trupa u zraku i unistio propeler i onu prednju masku koju je stvarno tesko za nac.


Pa ako ko zna kako da napravim da se vise nikad ne otegnu.
Ja sam mislio kupiti samo taj nosač jer mislim da je u njemu problem

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #43
Uzmi sljedeci navoj koji dolazi po standardu i jednostavno stavi vece sarafe

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #44
Svakako ću pokušati

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.