Skip to main content

Topic: apsolutni pocetnik  (Read 8096 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: apsolutni pocetnik

Reply #15
tako je. :)
ali koliko para tolko muzike. ;)

Odg: apsolutni pocetnik

Reply #16
evo par koncept-skica od 3 primjerka

prvi inspiriran f117, zapravo je vise iz glave al sam gledao i proucavao f117icu
docimer mi je pilot pa mi je malo pripomogao i dao savjete neke vezane uz polozaje i nagibe krila i aerodinamike itd..





drugi isti model ko prvi samo sa ostrijim krilima





ovaj je inspiriran jednim modelom aviona od papira sa elementima onog gornjeg







jos imam u glavi jedan model skroz drukciji od ova 2, pa kad se budem onda odlucijo od tih koji cu pravit detaljnije cu u 3du razradit avion sa svime, kakav bi trebo bit u stvarnosti
a dotad cu nekog zagija ispilat  ;)

Odg: apsolutni pocetnik

Reply #17
za modeling -3
za render isto -3
za texturiranje se vidimo na popravnom (citaj di su texture i materijali) ;D  ;D  ;D

salim se malo

prelistaj samogradnju neki dan sam naletio na preko 1500 nacrta za downloadat
sigurno ces naci neki model koji mozes izradit slican ovim tvojim


Odg: apsolutni pocetnik

Reply #18
Ovaj sa špicom mi je super, barem neće odskakivati po zemlji s kamerom na njemu , već će se sam zapiknuti u zemlju.

Po meni sve što si naveo je izvedivo i vjerujem da ne košta 5000kuna, ali kako Diogen kaže, bilo bi zgodno proučiti teme na forumu da dobiješ sliku o tome što za početak treba da složiš uopće jedan avion koji leti i koji ti upravljaš sa zemlje.

A nakon toga (neko vrijeme) razmišljati o F117 (leteća cigla) pogonjen s EDFom upravljan preko laptopa s FPVom i uz to sve u krugu 200metara. Teško! Izvedivo ali po meni za prvi avion teško! Zaista simulatori i slične stvari su super ali realnost je na livadi. Ili gdje god.

Po meni vidi se da si nešto upućen u tematiku ali proući još o brushless motorima lipo baterijama , kamerama, i dućanima i cijenama gdje se to sve nabavlja. kako god za ne tako općenita pitanja, ljudi su ti ovdje predpostavljam na raspolaganju. A i ako negdje se s nekim nađeš, saznati ćeš u sat dva , koliko na ovom forumu u tjedan dva.


*usput koji su to profili krila? izgledaju stvarno čudno. Kao stirodur zbrušen s napadne ivice. Mislim da bi trebao staviti neki profil krila a ne zaobljenu plohu.

Odg: apsolutni pocetnik

Reply #19
slab je render pa se nevidi dobro, al kad budem vise poradio na jednom bolje ce se sve vidjet
inace znam sta sve treba ic u jedan avion od elektronike, al neznam koje tocno jacine itd.. u biti konfiguracija
al listam sve polako i vec imam siru sliku o tome, kasnije cu sve vamo napisat pa da vidim misljenje

Odg: apsolutni pocetnik

Reply #20
inace zivim u vinkovcima a studiram u zagrebu, tak da bi mogo doc jednom negdje di se bude to odrzavalo u zgu da malo pogledam
a sto se tice elektronike, jel se sve nabavlja preko neta ili ima negdje u zgu di se prodaju te stvari?

http://img198.imageshack.us/img198/4448/img3398a.jpg
evo ovo su stvarcice koje vec imam, pa neznam jel tu sta od pomoci

sta se tice letenja, kuzim princip iz kojejkakvih simulatora i igrica sa avionima, samo bi mi trebalo malo prakse , jer drukcije je ipak uzivo sve to
   kolega odakle si točno iz vinkovaca..ja imam probleme kao i ti ali moji su vezani uz brodove.. isto sam iz VK

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.