Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 99867 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #30
samo benzinca u to stavit da to bude kako spada  8)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #31
Bok!

evo preview tijela modela u 3D. Da sad ne kompliciram s 0,4cm, zaokružio sam sve mjere (raspon krila i duljina tijela) na 170cm, što i nije neko odstupanje od 1/6 scale. Folija je NACA 64(2)-415 - za nju sam našao polare, čini mi se ok, ali nije problem promijeniti to. Inače 1/3 model (vidi build thread u mojim prethodnim postovima) koristi 4-digit seriju, konkretno 2415, verziju svima nam poznate 2412.

Sljedeći korak je izvlačenje rebara (formera) iz ovog 3D crteža. Mislio sam izvlačiti presjeke svakih 5cm (tako da se mogu rezati iz 5cm table stiropora), a na nekim kritičnim mjestima (npr. kabina) ću još izgenerirati dodatne presjeke.

Nakon toga onaj prljaviji dio posla - izrezati sve formere. Na CNCu bi to bilo brzo i precizno, ali ako tako ne bude išlo, pilu u ruke i gutamo prašinu....

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #32
Tomislave prejeb...  8)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #33
+1  :)
MAK Zapad


Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #35
PILATUS

Veli mi dečko da su prilikom treninga za jedan miting razbili 2 trening modela ( da imaju posebne modele za trening  ;) ) i zatim jos jedan nastupajuci model na samom mitingu  :-X

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #36
ja sam isto za i imam mvvs26
svaka čast :)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #37
Bok!

rebra su izvučena, treba ih doraditi, presložiti, označiti.....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #38
Fali ti repna peraja, sve ostalo izgleda oke..  ;)
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #39
presjeke repa ću izvući posebno, horizontalnim prerezima (ovo sam dobio vertikalnim). Iako, za izrezati rep su dovoljna 2 profila (NACA 0012 u korijenu i na vrhu).
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #40
Dokle se stiglo s nacrtom za PC-9M, zainteresiran sam za izradu modela-makete, doduše ne od 168 cm, ali manji da. Ako ima netko nacrt sa profilima trupa, krila neka ga nekao objevi.
Pozdrav

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #41
Dokle se stiglo s nacrtom za PC-9M, zainteresiran sam za izradu modela-makete, doduše ne od 168 cm, ali manji da. Ako ima netko nacrt sa profilima trupa, krila neka ga nekao objevi.
Pozdrav

 Cini mi se da si ti veliki prijatelj sa Loborec Mladenom ?
ili si bio ?

Poz. Iv

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #42
Dokle se stiglo s nacrtom za PC-9M, zainteresiran sam za izradu modela-makete, doduše ne od 168 cm, ali manji da. Ako ima netko nacrt sa profilima trupa, krila neka ga nekao objevi.
Pozdrav

 Cini mi se da si ti veliki prijatelj sa Loborec Mladenom ?
ili si bio ?

Poz. Iv

A što to točno znači??  Loborec Martin!!!
Nit ga znam nit poznam.

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #43
jako dobra ideja,ja sam zainteresiran.mogu pomoči u izradi modela ,a i u izradi kalupa 8)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #44
nesto se ipak radi i po tom pitanju... :-X Prerada komercijalnog modela u verziju M i bojanje u shemu Krila Oluje  :-*