Skip to main content

Topic: ESC (Read 3248 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC

Evo glupan danas mi pala ideja da probam spojiti esc na nimh bateriju od 12V 1200mah i ništa se nije dogodilo.. Sad me zanima da li sam spržio esc ili mi je stigao pokvaren ili jednostavno neće da radi sa tom baterijom. Esc je sa rctimera od 40A http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=500&productname=
Znači spojio sam samo bateriju na esc. Molim za pomoć  :o

Odg: ESC

Reply #1
mora raditi bez obzira kakva je baterija, a jesi spojio prijemnik i motor?

Odg: ESC

Reply #2
Probao sam sa prijemnikom i isto ništa. Ako sam dobro shvatio esc bi trebao ispustiti nekakav bip. Motor nisam spajao jer je stigao bez konektora a oni su mi u drugom paketu koji stiže


Odg: ESC

Reply #4
 :D :D :D znači ima nade za esc da je živ.. ja sam shvatio da je neki buzzer u escu koji se glasa


Odg: ESC

Reply #6
probat ću onda motor spojit da vidim. Na escu iman tri plave žice i oznake a b c  a na motoru crvenu,crnu i žutu.. kako to spojiti?

Odg: ESC

Reply #7
Kako god želiš spoji, pa vidi na koju ti se stranu okreće, pa ako hoćeš da se vrti suprotno samo zamjeni dvije žice koje želiš!!!

LP

Odg: ESC

Reply #8
Evo spojio sam motor i javlja se motor.. sad gledam po forumu kako spojiti prijemnik i moram priznati da mi nije baš najjasnije. Gledao sam video bindanja prijemnika sa stanicom, radi se o turnigy stanici. Da li mi treba onaj jumper (pitam jer ga ja nemam) koji se stavi na prijemniku u bat a napajanje se spoji u neki kanal konkretno na videu u peti. Čemu onda služe pinovi kraj kojih piše bind na prijemniku i zašto kasnije kad spaja servo spoji esc u 7ili 8 kanal a ne u bat..

Odg: ESC

Reply #9
esc stavis na 3 kanal uz prijemnik si dobio kabal za bindanje,  kabal za bindanje spajas na bind i to je to kako je sad tocno na toj stanici neznam ali mislim da prvo spojis prijemnik, i onda stisnes onaj gumb i drzis iza na stanici, zatim palis stanicu, kada se upali lampica na prijemniko to je to,iskljucis prijemnik,i stanicu, izvadis kabal za bindanje, kabal iz esc- ostavis na 3ch,zatim ponovo palis stanicu, pa onda prijemnik, sopji jedan servo da vidis dali je sve ok!

Odg: ESC

Reply #10
Mišo ti je više-manje sve rekao. Ako si gledao video, onda je valjda jasno da bez bind plug-a nečeš ništ napravit. Kod 8 kanalnog prijemnika je svejedno kam staviš bing plug jer su bind i battery pinovi kratko spojeni na samoj pločici..to što lik u videu spaja ESC na različite kanale nek te ne zbuni, ionak je to testa radi u što se možeš i sam uvjerit (konkretno, lik je spojio ESC na random kanal jer mu je trebalo samo napajanje koje ide preko ESC-a)

lp,
Mark

Odg: ESC

Reply #11
Ok, puno vam hvala svima na brzim odgovorima. Sve jasno i isprobano  ;D


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.