Skip to main content

Topic: pitanje u vezi slijetanja i elise (Read 2930 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje u vezi slijetanja i elise

pozdrav! dal mi neko može, a sigurno može:) pomoč oko toga kako rješit da prilikom slijetanja elisa ako je u okomitom položaju ne udari u pod.. htio bi čuti mišljenja iskusnijih prije nego uđem u vlastite zahvate, nedaj Bože kobne :'(


Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #2
a veličina elise, snaga motora?
težina modela, pusher ili normalna konfig?

papir podnosi puno toga, ali gumica na prop saveru nažalost ne.  ;)


daj malo više infoa.

Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #3
da, nisam se ubacio u pravu temu, novi sam ovdje! riječ je o zagiju. dali taj prop saver radi na principu da se elisa okrone oko osovine ili da izbaci elisiu? pod prvim mislim isto kao na sigurnosni sistem elise na vanbrodskom motoru.

Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #4
Kolega da ti puno ne pametujem evo ti filmić sa You Tube pa će ti sve biti jasno  ;)
How RC Prop Savers Work

Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #5
Kod prop savera, za razliku od fiksnog coleta/glave, kod udara ode gumica, čime se propeler "odvaja" od motora i time štiti sam motor, osovinu i propeler. Ono što bih ti ja preporučio jest, ukoliko tvoj ESC to podržava, da si uključiš "brake" tako će ti motor stat kad oduzmeš gas, u protivnom propeleru treba jedno vrijeme da se zaustavi. ESC brake + prop saver i nema problema. Kod pushera (zagi, parkjetovi i sl.) ti je dovoljan i samo brake + prop sa fiksim coletom.

lp,
Marko

Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #6
ok! hvala!

 

Odg: pitanje u vezi slijetanja i elise

Reply #7
Kod pushera (zagi, parkjetovi i sl.) ti je dovoljan i samo brake + prop sa fiksim coletom.



Tak je, ja svog zagija letim čak i bez brake-a (ESC nema brake) i nema šanse da ode elisa. Nekad malo zaore po zemlji, ali mala je šansa da će se baš strgat
MAK Zapad

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.