Skip to main content

Topic: Traže se zupčanici! (Read 7080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Traže se zupčanici!

Poštovani!

Prije  godinu  dana  kupio  sam  u  konzumu  "famozni"  helić  Performer 3.5 D.  Najviše  ga  koristim u kući  jer  za  van  imam E-sky - ov  model.  Prije  mjesec  dana  igrom  nesretnog  slučaja  helić  se  zabio u  zavjese  i  direktno  pao  na  laminat:  srećom  velikih  problema  nije  bilo,  jedino  motor  nije  odmah  reagirao  na  komandu  te  je  nakon  pada  radio  još  cca.  pola minute  i  zbog  toga  izlizao  zupčanike. 
Trebao  bih  nove  zupčanike,  po  mogućnosti  ne  od  plastike  nego  od  nekog  lakšeg  metala, npr. aluminija  ili bakra.  Rezervni  dio  ili  mogućnost  popravka  ne  pokriva  garancija  (a  već je  i  istekla),  na  internetu  ne  mogu  pronaći  potrebne  zupčanike  za  moj  model,  pa  bih  molio  nekoga  ako  ipak  zna,  neka  napiše  ili  postavi  link  gdje  se  može  naručiti  (  u  obzir  mogu  doći  samo  hrvatske  tvrtke  )  ili  izraditi  takvi  zupčanici.
Osnovni  podaci  zupčanika:
- promjer:    d=4 cm
- debljina:      2 mm

Unaprijed  hvala  na  pomoći!


Odg: Traže se zupčanici!

Reply #1
Bok,

Ne bih te htio razočarati, ali izrada zupčanika u seriji od jednog komada i to bez pravog nacrta  nego po uzorku ili šturim uputama
koštala bi te vjerovatno više nego je vrijednost helića. :)
To je moje mišljenje, ali možda nisam u pravu , možda netko zna netkog tko bi ti to napravio jeftino.