Skip to main content

Topic: balza + folija (Read 7477 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

balza + folija

Najprije sam ga uradio sa Clark-Y i dobro je letio ali kako ja volim da ganjam termiku to sam odlucio uraditi novo krilo sa zakrivljenim vec vise puta upotrebljavanim profilom,raspon 1.500mm i dubinom 210mm,nos trupa uvijek kod prvoga modela ostavim duljim pa ga nakon prvih letova skratim da bi dobio CG na pravom mjestu,danas drugi izlazak na teren i perfekt,malo sam petljao sa razlikom uglova,malo mi je izgledala isuvise velika od 3 stepena ali sa manje nije islo,napravio sam novi prednji dio i sa vise mjesta jer kod ranijeg sam imao regler i LiPo veoma tijesno jedan uz drugi,hvala bogu to kod 2.4 ne igra ulogu,sada sam zadovoljan,dobio sam planiranje kakvo sam navikao i zelio


Odg: balza + folija

Reply #2
zac pozdrav iz vukovara i evo nešto zanimljivo za jedrenje ako ti se radi:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: balza + folija

Reply #4
ZAC  samo ne zadrzati ovaj profil Clark-Y uzmi ako stvarno mislis da slicno gradis jedan nosivi a mogu ti predloziti vec isprobani .


Odg: balza + folija

Reply #6
jeste najvise upotrebljavan ali za planiranje je jako tanak,imam model sa dva ista krila,profili Clark-Y i zakrivljeni,razlika kao nebo i zemlja


Odg: balza + folija

Reply #8
Ivane pozdrav iz vukovara... taj tvoj profil vrlo je sličan onom koji ja upotrebljavam: AH-79-100A i opet moram reći da je perfektan za sve a pogotovo za jedrenje pa savjetujem Zac-u da ga primjeni u gradnji i dobit će jako dobre letne karakteristike..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: balza + folija

Reply #9
hvala taj profil je za mene i suvise prebrz u letu,on proleti kroz termiku kao raketa

Odg: balza + folija

Reply #10
Ivane moraš ga probat , taj profil ima jako velik dijapazon brzina pa i moji učenici lete na njemu -jako su mu male minimalne brzine i trpi veliki napadni kut pri malim brzinama a da se ne svaljuje.. a maksimalne brzine su isto tako perfektne .I mogu ti reći da sam imao jedrenja duga i po više sati sa samo jednim penjanjem motorom i slijetao sam uglavnom zbog bolova u vratu a ne zbog baterije...i sad baš radim jedno krilo od 170 cm da imam za proljeće za letenje iz "fotelje"...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: balza + folija

Reply #11
zac pozdrav iz vukovara i evo nešto zanimljivo za jedrenje ako ti se radi:
pozdrav pz, nisam ni primjetio spitita, imamo jednog kompletnog u klubu i probo ga letit, prvi put kad sam ga poletio bilo je škakljivo, dosta je bacao po dubini , moje misljenje je da ima pre malu dožinu trupa, zadnja poluga je prekratka tako da je model bio dosta vrckav po dubini, tako da smatram da nije baš za dat djetetu da se uči na njemu, uspijam ga lagano smirit ali dok se nedira ništa sve je ok, čim taknem dubinu problem, smanjeni su mu otkloni na svega 10 % i isto, ja ga nisam gradio pa neznam, dečki koji su ga radili rekli su da je rađen točno po nacrtu, napadni kut i sve ostalo.
išli su na padinu pa su mu napravili kočnice na krilima koje se izvlače ko poklopac odizgo , tako da ima i tu mogučnost, molim vas savjet kako  bi ga mogao smirit i usavršit za let.


Odg: balza + folija

Reply #13
Spirit je odlična jedrilica ali tek kad se urade krila sa nekim boljim profilom .. imam jako dobra iskustva sa gore navedenim profilom i ako imaš volje probaj napraviti krila sa tim profilom i uvidjet češ nevjerojatnu razliku u letnim karakteristikama...a što se tiče osjetljivosti po dubini probaj pomjeriti težište za jedan cm naprijed-trebalo bi tada biti manje osjetljivo...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.