Skip to main content

Topic: Curare 40 (Read 14972 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Curare 40

Krećem u obnavljanje modela Curare iz 1983.,trup ko nov,fale krila,raspon 120 cm.
Nemam nacrt za tog manjeg nego za 10 ccm verziju,ali se sjećam da je bilo tu negdje pa ću prema trupu napraviti omjer.
Motor je MVVS 0.40 (6,5 ccm) isto iz nekih 80-tih,radio jednom.Inače verzija za penjače,ali je ugrađen fergazer od Super Tigre-a.
Ovih dana naručujem origigi rezonantni auspuh MVVS broj 3249,ali ga ne nalazim u Eu pa ću ga naručiti iz USA,česi nemaju paypall ni amex,samo uplata iz banke sa deviznog...
Servači idu standardnih dimenzija,neki sa HK-a,još ću vidjeti.
Ako ima tko kakav pametan komentar,usvajam! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Curare 40

Reply #1
mrka pila 8)

Odg: Curare 40

Reply #2
Izvrsno izgleda, podsjeća na one pattern flyere za F3A
Baš mi je drago da ima ekipe kaj leti s pravom motorizacijom  :)
MAK Zapad

Odg: Curare 40

Reply #3
Je,to je bio navodno top model za F3A 80-tih godina...
U ono doba mi je bio prebrz,skršio sam krila,a trup spremio u podrum. :-\

Evo još malo slika tog modela,ali ne mojeg.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Curare 40

Reply #4
cudno da je trup prezivio, meni uglavnom on strada, a krila eventualno budu natucena.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Curare 40

Reply #5
cudno da je trup prezivio, meni uglavnom on strada, a krila eventualno budu natucena.

Na trupu ni ogrebotine,ko novi! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Curare 40

Reply #6
Stigla reza.
Odmah sam ga namontirao na pilu,sve zašarafio na dasku i napravio probu.
Upalio iz PRVE na prst,2x otvorio iglu i 3 okreta navlačenja goriva.

RADI PREDOBRO!!! ;D

Krećem raditi nova krila.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Curare 40

Reply #8
jel dobije sta na snazi sa tim rezonantnim auspuhom?

O,da! :)
Imao sam prije neki mali auspuhić...koma!
A sad,vrti,u leru radi ko vurica,a odaziv na gas je trenutačan.
O reskom zvuku da i ne govorim!
Stvarno se isplatilo,a nije ni skupo,cca 45 USD sa poštarinom.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Curare 40

Reply #9
Samo kad se zagrije par puta reza tam di ide povrat u rezervar od boje ili s čim je već presvučena reza ta se rupica hoće zaštopati. Mali borer pa očistiš i skineš boju sa unutrašnjosti stjenke u toj rupici i miran si.

Bar se meni tak dogodilo sa istom ili slicnom rezom. Ko da je plastificirana, takva je neka boja a nanešena je i unutar reze pa zaštopa tu rupicu kad se par puta zagrije i namoći uljem i metanolom.
 
Provjeri si svakako prije leta.
 
 

Odg: Curare 40

Reply #10
Samo kad se zagrije par puta reza tam di ide povrat u rezervar od boje ili s čim je već presvučena reza ta se rupica hoće zaštopati. Mali borer pa očistiš i skineš boju sa unutrašnjosti stjenke u toj rupici i miran si.

Bar se meni tak dogodilo sa istom ili slicnom rezom. Ko da je plastificirana, takva je neka boja a nanešena je i unutar reze pa zaštopa tu rupicu kad se par puta zagrije i namoći uljem i metanolom.
 
Provjeri si svakako prije leta.

Hvala Žac,budem napravio.
Nego,šta je sa svirkom u mc?
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian




Odg: Curare 40

Reply #14
Evo da pošaljem malo slika,obnova Curare-a je pri kraju,mehaničar Ivek si je dao truda i složio ga samo tako.Fali mi trap za ispod krola,moram iskemijati nešto od karbona jer štangice nisu više u igri iz više razloga.Nadam se maidenu drugi tjedan
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian