Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1020336 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Racing quad - Team Hrvatska

Pozz,

navuko sam se na ovaj hobi, i krecem uskoro u nabavku JAZZ DDG framea. A dotad cu se poigrati necim manjim.

Naletio sam na fpv snimke prizemnog leta ovim malcem, i probao bi tak nesto. Za pocetak cu napravit model bez fpv-a posto sam ogranicen financijama :/

Imat cu brdo pitanja, posto mi je sve to nepoznanica, pa se nadam da cu dobit podrsku i savjete.

VITROPLAST- Za pocetak me zanima da li ima zainteresiran netko da podijelimo pola kvadrata vitroplasta iz Morlaka, posto prodaju minimalno 500 x 1050 mm (185kn), a meni netreba tolko. Ili ako netko imamanji komad, npr 30x50 cm, a voljan mi je prodat.  Trebao bih vjerojatno i komadic 10x20 cm od 2 mm debljine za krakove quad-a.


FRAME - skopirao sam skroz Blackout frame, pa bih ga trebao rezati iz tog vitroplasta. Neznam ko se bavi  time (jazavac?), i kolko bi to kostalo? 

MOTORI - Koja bi, po vama, bila dostojna zamjena Tiger MT1306-10 3100kv motorima? A da je, naravno jeftinija (tipa 10-15 dolara)

KONTROLER - ici cu sa KK2. Na originalnom mini-ju nema mjesta za KK2, a ja sam modificirao rupe i napravio ga. Jel to ok za pocetnika?  Tu cu imati vise pitanja kad to krene jer se ne kuzim u podesavanje tog.

ESC - koje uzeti za takav manji motorcek? 10-20A rc timer simonk? Jel to ok? Takodjer cu imati vise pitanja kad krene to..

STANICA - ni to nemam, i planirao sam ici na turnigy 9x ili 9xr.  Ali mozda za pocetak uzmem nesto jos jeftinije polovno, tu na forumu. Ako netko ima, moze ponude na pp. Takodjer me zanima da li na takav mali quad ide obicni prijemnik (ili je prevelik), ili je potrebno montirati nesto manje (ako postoji)



Cilje ovog projektica bi mi bio napraviti manji quad sa manje love jer je originalni blackout jako skup.

Za pocetak evo par screenshot-eva CATIA modela frame-a koji sam sklepao i originalnog...


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2
Kolega tebe sam cekao i jos si u ZG. Htio sam slagati bas ovaj quad ,naravno kopiju, jer orginal je skup.  Ako radis ovaj quad mozemo nekaj skupa skemijati, ja vec imam neke ideje sto i kako

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #3
Kolega tebe sam cekao i jos si u ZG. Htio sam slagati bas ovaj quad ,naravno kopiju, jer orginal je skup.  Ako radis ovaj quad mozemo nekaj skupa skemijati, ja vec imam neke ideje sto i kako

Super, onda cemo nes smisliti po tom pitanju :)
Naso sam jucer neke motore koje cu narucit ovih dana. Stavim kasnije link tu. Ako vec imas neke ideje, podijeli :) Ti si iskusan letac, a ja tek pocinjem, cak ni stanice nemam :) . Svaka sitnica mi je od pomoci. A za frame cemo lako.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #4
Koliko vidim to je malecki frame i netreba tu izmisljat toplu vodu nego se drzat slicnog setupa kao na orginalu. Znaci propovi neki 5", za motore treba neki blizu 3000kV i jedino kaj sam nasao na HK da mi se cini ok su ovi

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19834__29_5x26mm_2800kv_Brushless_Outrunner_Motor.html

a reglere mozda ove, nisam jos njih koristio, ali mislim da su ok

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25363__Turnigy_Multistar_15_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_3S.html

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #5
Ovi gore motori si preveliki. Nema tolko mjesta na krakovima. Moze se napraviti ako rezemo po svome, ali ja cu naci neke manje. Vidio sam da je neki lik koristio turnigy 1704 1900kv na tom frameu. Oni su dosta manji od ovih koje si naveo, ali imaju 1900 kv.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #7
Polako stižu dijelovi :D

Turnigy 9X je na putu, motori i propovi su stigli, kao i svi šarafici i plasticni odstojnici. Vitroplast ceka obradu..  Još nisam uzeo KK2, ESC-ove i baterije. Bit ce i to ovih dana.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #8
Ploce su izrezane. Hvala Majk!

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #9
Nema problema. :)
Mislim da mi je to najmanji quad koji sam ikad rezao.
Baš me zanimam kako će to letit. :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #10
Nema problema. :)
Mislim da mi je to najmanji quad koji sam ikad rezao.
Baš me zanimam kako će to letit. :)

Vjerujem, kad je fakat minijaturni prema tvojim mrcinama :)

I mene zanima kak ce letjeti. Vidjet cemo, kad stigne sva elektronika. Nazalost, nemam trenutno love za fpv opremu, ali nema veze.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #11
Sastavljen. Fali jos dijelova, ali bit ce.

Pomalo dobija oblik originala.


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #12
Vrhunski si to slozio, moram vidjeti kad to poleti, sigurno ce biti prava mala raketa.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #13
Hi George , lijepo si sastavio ''džepni bojni brod''....original zuji fantastično ,nadam se da će i Tvoja kopija biti učinkovita ...Ne smijemo zaboraviti vrhunski uradak majstora Jazavca  :o. Osobno sam zainteresiran za kupnju ovakvog frame-a,nadam se da će u bliskoj  budućnosti to biti moguće... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #14
I ja sam za jedan primjerak, trebam neki fpv komarac da na terenu ga izvadim iz ruksaka I lagani obilazak. Vrhunska stvar