Skip to main content

Topic: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!! (Read 38622 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #16
Aaha svaki savjet je dobro dosa...ja bi stavia remenjacu radi padova jer jos san pocetnik pa radi neke sigurnosti

Zagi je dosta otporan na padove, ramenjača mu tu ne pomaže.
Njena svrha je da spriječi savijanje i lom krila u zraku, a zagijeva krila su dovoljno čvrsta i bez nje.

Šta misliš šta se desilo ovom zagiju (bez ramenjače) nakon odbijanja od zemlje - apsolutno ništa. ;)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vuitkI3jlx4#t=18

Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #17
Sad mi je lakse nakon ovog videa hahaha jos cu vidit sta cu napravit,mozda radi svoje sigurnosti stavin nesto u krila ili izmedu krila

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #18
Domagoj ne treba ti nikakva ojacanja samo elektroniku osiguraj,jer sa svakim ojacanjem dobivas na tezini a svi znamo sto lakse to bolje leti,zato slozi zagija bez ojacanja i dođi na piket ako ga uspijes slomiti lako cemo ti izrezati nova krila!!![emoji2][emoji2][emoji2][emoji2]
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #19
Dajte čovjeku da pojača Zagija šta ste ga sad uvjerili da ne trea...ne treba ni na kurcu gumica pa ju je dobro metnut! :D


Uzmi jelove letvice i slozi to kak spada da ne testiras bezveze prvi put sam. Inače aluminijske ramenjače se stavi ali takvog promjera da se ne saviju (jer će se saviti i ostati savijene kao što si već rekao). Toki, pogledaj malo acro i 3D avione i onda opet dođi tu reći kako ne valja aluminijska ramenjača :D


U tvom slučaju je vjerojatno bolje staviti drvo zbog elastičnosti...Zagi bez ramenjače je kifla a ne letjelica!


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #21
Gle letit ce ako nista ne stavis, daleko od toga da nece...ali zasto bi radi ustede nesto sitno grama imao savitljivu letjelicu koja triput lakse pukne?


Pitao bi ove koji ti savjetuju da izbjegnes ramenjacu koliko su njihovi prvi Zagiji trajali i da li su imali ramenjacu...


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #23
Ja bi stavio, a i stavio sam smrekovu 5X5 letvicu na ovaj Zagi koji trenutno sklapam,jer na jednom nisam imao remenjaču i kod pada je puknuo a kod ovih koji su imali remenjaču su izdržali dosta padova i dalje su bili sposobni letjeti bez obzira što su bili malo nagnječeni ali zato ih je ta letvica držala zajedno.Uglavno preporučam  5X5 smreka,jela, čak i lipova letvica su ok  ;) .
EVO TI LINK KAKO SAM JA STAVIO TU REMENJAČU:
http://www.flyfreak.net/zagi/opet-novi-zagi-1200mm-2700kv/


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #25
Ja bi je isto mozda stavio na to misto ali neznan di ce mi motot doc radi CG-a
Stavi je poprečno preko krila. CG ćeš lako napraviti i naći  ako ideš bateriju zadnju postavljat tako da ti ona bude balans.Znači pomičeš ju naprijed -nazad i kad pogodiš balans tu onda montiraj bateriju,nije komplicirano  ;) .Motor ide normalno straga na jedan nosač koji zaljepiš epoxy ljepilom i eventualno dva dugačka vijka za bolju čvrstoču.Naravno prvo napraviš otvor za motor,pogledaj moje slike i biti će ti jasnije.


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #27
Tako se i radi,stavi se remenjača ,napravi se otvor za motor i onda se omota  trakom cijeli ZAGI jer na tome dobiješ veliku čvrstoču i elastičnost.Kasnije napraviš otvore za ESC ,serva  i bateriju.Možeš čak i receiver ukopat u stiropor ako želiš da to estetski lijepo izgleda. ;) :) Stiropor i traka  neometaju  receiveru prijem signala sa stanice ;)


Odg: Valja li eloksirana(aluminijska) sipka za zagi remenjacu!!!

Reply #29
Aaha,a jos da nesto pitan,jeli moze remenjaca bit od sperploce?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk


Nisam nikada probao ali moje mišljenje je NE,preteško je to,a i da izrežeš jednu letvicu 5x5 od šperploče ona će vjerojatno puknuti jer nije cijelo drvo sa svojim prirodnim godovima i elastičnosti nego je ljepljenka a one znaju pucat na tako maloj površini reza,pravo rezano drvo je ipak bolje,jedino da u profil stavš šperploču do 5mm debljine,znači u sredinu to već bolje,ali onda moraš znati točno gdje ti baterija ide jer je zafrknuto izrezat šperploču.I nosač motora si napravi od šperploče to je idealno.Ja nosač radim od starih drvenih kašeta za voće i povrće ;)