Skip to main content

Topic: Zagi alteration (Read 20279 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi alteration

Reply #15
Mislim da bi tu između krila i srednjeg dijela bio najslabiji, i to bi trebalo riješiti s nekim ukrutama, jer meni je zagi sve preživljavao jedino gdje je pucao na izrezanom dijelu kod motora prema servačima u tom čošku, zato mislim da na ovom spoju bi moglo doći do lomova
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Zagi alteration

Reply #16
najmanji je problem dodati jos jednu trakicu na tom mjestu al posto bi to sve bilo iz jednog dijela (gornjeg i doljnjeg) i spojeno u jedan komad, onda nema prekida na tom mjestu.

Zagi alteration

Reply #17
da se razumijemo, svaki komentar i predlog je i vise nego dobrodosao.

Zagi alteration

Reply #18
Onda je to vrlo zanimljiva koncepcija i ja ju pozdravljam, samo bi trebali možda plavog zamolit da ovo prebaci u novu temu jer ovo nema veze s setup za zagia, ma ja bi ovu koncepciju vozio na prop bez edf

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Zagi alteration

Reply #19
Onda je to vrlo zanimljiva koncepcija i ja ju pozdravljam, samo bi trebali možda plavog zamolit da ovo prebaci u novu temu jer ovo nema veze s setup za zagia, ma ja bi ovu koncepciju vozio na prop bez edf

lp

onda budem malo preradio za to. jer mu je nepotreban onda ovaj "kanal" i sl ;) i ek prebaci bilo bi super.


Zagi alteration

Reply #21
ne mislim ja izmisljat toplu vodu :D samo trazim optimalan setup :D napravit cu na klasican prop i miran :D

Zagi alteration

Reply #22
Optimalan = učinkovit

Lijepo radiš još samo prebacit u ACAD da vidimo što si točno zamislio.
Kao što su i dečki rekli prop ima više prednosti ( uložena energija i dobovena snaga, moment )
Jarun 75 objasnio je zašto je prop manje više ( nije uvijek ) u horizontali pa nema bojazni da zapneš sa istim.
Sa tom površinom krila ti netreba motor za sljetanje ( ako nisi znao .... jadralke, delte i sve što jedri nema uključen
motor kod sljetanja) ne trebaju gas ( motor ) čak ni helići, ali to ti može objasniti škvadra tog zanata.
No da ne pričam priću, svaka letjelica osim cigle ( aerodinamika ) uz određenu brzinu slijeće bez motora samo je razlika
baš u njoj, akrobati ( velika brzina sletanja ) , treneri ( manja brzina sljtanja), jadralke i krila ( vrlo stabilni modeli kod malih sletnih brzina, reklo bi se da ih uloviš u ruku).

Ako želiš ovu temu možemo nasloviti drugačije jer je nadišla naslov i mogla bi biti interesantna kao zasebna tema.

Pozz

Zagi alteration

Reply #23
da mogli bi je odvojiti, neznam nisam siguran, mozda i samo preimenovat.

sto se tice u ACAD, u koji format mislite ? tj dal prosto u 3D (DXF- on sadrzi i podatke o plohama) ili 2D s rebrima i sl.

nije tajna, posluzio sam se s manualom z azagia i odabrao preporucen profil krila tsagi12%
u sredini je taj most zakrivljen samo tak oda se model jako lako moze izraditi.

da li vas zanima Acad model za EDF (neki veci jer je ovaj s potiskom na knap) ili/i  za prop.

sto se sletanja tice, znam da su tada motori vec ugaseni, i izuzetno mi se svidja kako zagi i sl modeli ljepo jedre.

Zagi alteration

Reply #24
da mogli bi je odvojiti, neznam nisam siguran, mozda i samo preimenovat.

sto se tice u ACAD, u koji format mislite ? tj dal prosto u 3D (DXF- on sadrzi i podatke o plohama) ili 2D s rebrima i sl.

nije tajna, posluzio sam se s manualom z azagia i odabrao preporucen profil krila tsagi12%
u sredini je taj most zakrivljen samo tak oda se model jako lako moze izraditi.

da li vas zanima Acad model za EDF (neki veci jer je ovaj s potiskom na knap) ili/i  za prop.

sto se sletanja tice, znam da su tada motori vec ugaseni, i izuzetno mi se svidja kako zagi i sl modeli ljepo jedre.

I same mjere ( dimenzije i kutevi )  kako si zamislio bile bi dovoljne ( rebra imam pa mi za sad ne trebaju  :D ).
Napiši koji želiš naslov teme pa riješimo.

Zagi alteration

Reply #25
neznam , stvarno nemam ideju kako da se zove, moze Zagy alteration ili tako nesto.

Zagi alteration

Reply #26
evo malo jos da punim ovu temu dok ne prebacis :P



slteracija, laksa za izraditi, manji otpori, lakse za sastaviti. etc... (ljevo je od gore, desno od dole, samo da nema nejasnoca)

sad jos napraviti neki za obican motorek i to je to. acad i to dolazi malo kasnije, kad saberem svoje misli :D

Re: Zagi alteration

Reply #27
Koja vam se vise svidja za edf?

Milos @ Galaxy S3

Odg: Zagi alteration

Reply #28
Ja bi neki na prop,
po meni za edf treba jača batka i automatski je model teži i ne može jedrit ko s propom jer mu je setup sigurno lakši

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Zagi alteration

Reply #29
A gdje tu ide setup pošto si centralni dio napravio ovak kak izgleda.
Vjerujem da će biti još primjedbica što se tiće samog centralnog dijela i takvog oblika.