Skip to main content

Topic: Hobbyking EU i NED - poštarina (Read 36731 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #15
jos jednom ::) uvedena je stroga kontrola prijevoza LiPo baterija koje su proglasene opasnim tovarom, i stoga se automatski kada je u posiljci cak i jedna 1s/1 mah baterija, of kors LiPo, prebacuje na tu skupu varijantu postarine  ;)

i to je to..ne treba scully&mulder za otkrit tu urotu protiv modelara iz hrvatske  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #16
Evo upravo naručio baterije i ne vidim u čemu je problem:
slika  1 govori više od rječi
batke u košarici
[attachimg=1]

slika 2 govori o koraku 3 u kupnji (korak 2 sam izbjegao sa slikama ne mi se vrti adresa po netu)
 [attachimg=2]

slika 3 govori da je sve prošlo ok

[attachimg=3]

slika 4 i slika 5 govori za nevjerne "TOME"

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Nadam se da sam Vam pomogao u realizaciji baterija

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #18
Al platio si shipping 10$, isto koliko je i sa internacionalnog skladišta

Edit: hm da li je to uopće naručeno sa NL skladišta? Zašto nisi odabrao ovaj jeftiniji shipping iz nl umjesto $9.99?

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #19
Jarun je naručio iz Kine, nema veze s NL sladištem. Problem je u tome kaj je prije poštarina (registrirana) do 50kg bila $14,69 a sad je $69,95...

Vezano uz NL skladište, ovdje je tablica poštarine:

Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Croatia do 200g   $2.47
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Croatia do 500g   $5.65
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Croatia do 1kg   $10.89
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Croatia do 1.5kg   $16.15
Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Croatiado 50kg    $69.65

Neznam dal im je netko poslao mail, no sad i baterije idu po težini (probao sam 1800mah i 2200mah 3s - znači nije više ponuđeno samo $69.65).

lp,
Marko

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #20
S kojeg je to skladišta naručeno da ponudi opciju poštarine za 9.99$?

Sa NED, EU ili USA skladišta?
Jer ja sam sve narudžbe radio s EU ili NED skladišta i poštarina je bila 70$ bez obzira dal su LiPo baterije, trup Bixlera ili običan servo uređajčić.
Šta god naručiš LiPo ili ne-LiPo, uvijek je poštarina 70$.

Dal se možda treba naručit s INTERNATIONAL ili USA skladišta da se izbjegne ta retardirana 70$ poštarina?

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #21
Sa international tj HK skladista narucuj

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #22
ja kako god da sam umiksao paket (global, nl ili ger) uvijek je trazio veliku postarinu ako sam u paketu imao lipo. njih maknem, ostane 2kg paket i mala postarina i to je to..

neznam kaj se desava, no recimo meni je sa nl skladista lijepo odradio narudzbu no kada sam isao na check out napise da ne salje u hr i neka odaberem drugo skladiste..ko tu kog hebe nemam pojma  ???
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #24
Dok sve stavim na papir, bolje se isplati sjesti u auto i zapalit autoputom do Schweighofera u Austriji. Manje gorivo dođe nego sva ova davanja i poštarine. Odem s curom do Austrije, po osobi je 1000kn bez carine i raspodijelimo robu na 2 dijela.
Htio bih kupiti i Graupner stanicu ona jedino dođe iznad 1000kn al nju naguram u stražnji branik vozila preko granice, pseto ju neće nanjušiti :P

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #25
Ja sam isto prije dva dana naručio dvije ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 30C iz kine isto kao i kolega jarun i shipping je 9,99$. Znači ako naručujete naručujte sve dijelove iz kineskog skladišta i shipping nebi trebao biti basnoslovan.

EDIT: sad baš gledam po tracking numberu šalju to preko singapore pošte. Koliko dugo će putovati vidjet ćemo.  8)

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #26
ma,pa isto stigne iz kine a u NL,germany i eu sve je skuplje...kinesko skladište je zakon...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #27
Tom, po kojem kriteriju stvari zapnu kod špeditera? Zašto je konkretno ovo tvoje zapelo?

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #28
pa obično se to dogodi kada se ide preko nekog posebnog i ubrzanog(dhl,fedex itd)e onda ovi tu kod nas koji imaju predstavništvo,ispostavu ili čak samo licencu za hendlanje takvih pošiljaka budu pasji skotovi pa ti pošiljku automatski pošalju na carinu nastojeć nabit što veće troškove jer se oni naplaćuju u postotku iz ccjelokupne cijene...fuj
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #29
evo na primjer cjenika kada naručiš preko TNTexpressa,firma kod nas je InTime..

CARINSKO POSREDOVANJE

CJENIK CARINSKOG POSREDOVANJA

VRIJEDI OD 25.10.2011.

VRIJEDNOST ROBE   USLUGA
POSREDOVANJE UVOZ:   
do 50,00 EUR   110.00 KN
do 150,00 EUR   140.00 KN
do 250,00 EUR   200.00 KN
do 500,00 EUR   250.00 KN
do 1.250,00 EUR   300.00 KN
do 1.750,00 EUR   350.00 KN
do 2.500,00 EUR   400.00 KN
do 3.750,00 EUR   450.00 KN
do 5.000,00 EUR   500.00 KN
do 7.500,00 EUR   550.00 KN
od 7.500,01 EUR   0,80%   KN
MAKSIMALNI IZNOS USLUGE   2,000.00 KN

FIZIČKE OSOBE   
do 50,00 EUR   50.00 KN
do 100,00 EUR   75.00 KN
do 200,00 EUR   100.00 KN
od 200,01 EUR   150.00 KN
IZJAVA, MOLBE   100.00 KN
POSREDOVANJE PU/PI/VP/UP   210.00 KN
OBRAZAC ZA ZAVRŠETAK POSTUPKA   260.00 KN
IZMJENA PODATAKA   110.00 KN
PROVOZ   150.00 KN
POSREDOVANJE IZVOZ:   
IN TIME ZBIRNI IZVOZ   250.00 KN
OSTALI IZVOZI   350.00 KN
FIZIČKE OSOBE   230.00 KN
 

U CIJENU USLUGE POSREDOVANJA PRI CARINJENJU JE UKLJUČENO DO TRI (3) NAIMENOVANJA.
SVAKO DODATNO NAIMENOVANJE NAPLAĆUJE SE 15,00 KN.

ZA SVAKI ZAVISNI POSAO NAPLAĆUJU SE UPRAVNE PRISTOJBE U VISINI PROPISANOJ
ZOUP-om(NN 8/96), SKLADIŠNI TROŠKOVI, TRŽNI I SANITARNI INSPEKTORAT, PLAĆENI TROŠKOVI
(ISKUP PAPIRA, TOVARNIH LISTOVA I SL.) TE CARINSKE PRISTOJBE PREMA CZ I CT.

ZA SVAKU DEKLARACIJU GDJE POSTOJI PLAĆANJE CARINSKIH PRISTOJBI (CARINA + PDV), TE ZA PROVOZ,
NAPLAĆUJE SE KORIŠTENJE CARINSKE GARANCIJE U VISINI 1% OD IZNOSA CARINSKIH PRISTOJBI.
ZA SVE OSTALE DEKLARACIJE GDJE SE KORISTI CARINSKA GARANCIJA IN-TIME – a (PU/PI/VP/UP)
NAPLAĆUJE SE KORIŠTENJE CARINSKE GARANCIJE U VISINI 0,3% OD IZNOSA VRIJEDNOSTI ROBE.

NA IZNOS USLUGE I CARINSKE GARANCIJE OBRAČUNAVA SE PDV.

NA POSREDOVANJE U IZVOZU SE NE OBRAČUNAVA PDV.
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.