Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137160 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #316
Izgleda da ces morat zeezy, nema ti druge:), naljepnice dobijes naravno.

Odg: FrSky Taranis

Reply #317
Najbolje ti je sam složiti novu NiMH bateriju od šest Eneloop baterija. Meni je to najdraže rješenje jer stvarno ne vidim zamjerke NiMH baterijama za stanicu.
Moraš voditi računa o tome da ćeš je morati puniti u dva-tri navrata ako puniš u stanici (jer je elektronika u prvim stanicama predviđena za 800 mAh pa se poslije nekog vremena sama isključi).
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #318
Ja sam ubacio ovu batku samo moras prepravit konektor.

Odg: FrSky Taranis

Reply #319
Koliko ti traje Taranis sa tom batkom?

Odg: FrSky Taranis

Reply #320
gdje u eu ima kupiti x9e ?
i po kojoj cijeni s postarinom ?
hvala

Odg: FrSky Taranis

Reply #321
Dali neko moze da mi odgovori na pitanje. Kako podesiti na displeju da mi pravilno pokazuje vrijednosti za SWR. Znaci da mi pokazuje od najboljeg do najgoreg SWR-a. Taranis plus je LBT 2.1.6
Unaprijed hvala.


Odg: FrSky Taranis

Reply #323
Izgleda da moja stock nimh (i to ona prva 800mAh) ide lagano kraju...alternative? Ima netko nutra ovo http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__84472__Turnigy_nano_tech_1500mAH_LiFe_3S_9_9v_Transmitter_Pack_Taranis_Compatible_.html ?

lp,
Marko

Kalibrirati naponski senzor i puniti izvan stanice sa punjačem za LiPo - LiFe

http://www.youtube.com/watch?v=x6b7NvbPzP8&t=24s

Odg: FrSky Taranis

Reply #324
Kolega Plavi, pokušat ću ti odgovoriti koliko znam. Za svaku frekvenciju postoji odgovarajuca antena sto se tice njene duzine.
Duzina antene je inace duzine: polovinu duzine vala, cetvrtinu duzine itd. Ako koristimo antenu koja je kraca ili duza od
potrebne ili je u blizini antene neki predmet koji smeta onda. Snaga koju predajnik pokusava izraciti se vraca, ustvari ne uspije biti u cijelosti odaslan. Postoji instrument koji se zove SWR-metar koji detektuje dali antena pravilno zraci. Kod jacih predajnika moze
doci do izgaranja izlaznog tranzistora ako SWR nije podesen, ustvari duzina antene. Taranis plus ga ima, za stariji tip Taranisa
neznam. Znaci ja na Taranisu mogu ocitati dali mi je antena OK. Onda mogu biti siguran da ce moj prijemnik primiti signal.

Odg: FrSky Taranis

Reply #325
Kalibrirati naponski senzor i puniti izvan stanice sa punjačem za LiPo - LiFe

Rješeno i od onda (rujan) navedena batka drži, znači jednom punjena, 3. meseca kasnije, još na 9.8V :)

lp,
Marko


Odg: FrSky Taranis

Reply #327
Kolega Plavi, pokušat ću ti odgovoriti koliko znam. Za svaku frekvenciju postoji odgovarajuca antena sto se tice njene duzine.
Duzina antene je inace duzine: polovinu duzine vala, cetvrtinu duzine itd. Ako koristimo antenu koja je kraca ili duza od
potrebne ili je u blizini antene neki predmet koji smeta onda. Snaga koju predajnik pokusava izraciti se vraca, ustvari ne uspije biti u cijelosti odaslan. Postoji instrument koji se zove SWR-metar koji detektuje dali antena pravilno zraci. Kod jacih predajnika moze
doci do izgaranja izlaznog tranzistora ako SWR nije podesen, ustvari duzina antene. Taranis plus ga ima, za stariji tip Taranisa
neznam. Znaci ja na Taranisu mogu ocitati dali mi je antena OK. Onda mogu biti siguran na ce moj prijemnik primiti signal.

Hvala Damire na objašnjenu jer ja nemam SWR na svom taranisu.
Eh sad kako da ga podesiš stanicu ili provjeriš SWR na anteni .............pa vjerojatno sa nekim referentnim "lažnim" trošilom i "pravim" SWR metrom koji pokriva taj spektar frekvencije.Inaće su SWR metri na stanicama šminka i ne pružaju pravu informaciju o količini povratne energije ili ti stojnog vala ( nadam se da se varam ).

Odg: FrSky Taranis

Reply #328
Kolega Plavi. Jesi pokusao uci u telemetriski mod i ukljuciti funkciju da sam pronađe sve dostupne senzore.
Mozda nađe i SWR. Podesio sam da mi vrijednost za SWR pokazuje od 0 do 20. Ionako je to otprilike.