Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 136581 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #345
Pozdrav vlasnicima Taranisa (a i ostalima).  :)

Vidio sam na slikama u ovoj temi da je ddark ugradio FrSky M9 Hall Sensor Gimbal-e u svoj Taranis Plus.
Ima li (i kakve) razlike u odnosu na gimbale koji se dobiju uz stanicu?
Odgledao sam review-ove na YT i pročiato nekoliko članaka o tome, ali bih rado čuo i mišljenje od nekoga iz RH...
Znam u čemu je razlika (hardverski), ali me zanima razlika u korištenju.
Uglavnom, vrijede li ulaganja dodatnih 40-50 USD u stanicu?

Hvala i pozdrav,
Darko

Odg: FrSky Taranis

Reply #346
Da li vrijedi dodatnih 50$, vjerovatno ne jer za te novce mozes kupiti i neku jeftiniju stanicu  :D .
Što se tiče filinga, definitivno vrijedi a i dugoročno se isplati jer bi trebalo biti nepoderivo (riječ je o tehnologiji koja je prije bila dostupna samo u stanicama od preko 1000$).
Meni se bas i ne isplati trenutno jer staviti HAL senzore da bi letio na simulatoru, cista glupost  :D
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #347
U međuvremenu sam se još malo igrao i popravio grip (traka GT-5000, inače se koristi za pištolje), nema da kliže više kad je stisnem  ;)




Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #348
Živio Darko , ovo mi se sviđa a izgleda 'ubojito' kao Glock-17.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FrSky Taranis

Reply #349
Pozdrav!

Namjeravam si kupiti Taranis X9D Plus stanicu pa me zanima jeli tko skoro slagao racunicu isplati li se kupiti stanicu sa EU skaladista ili iz Kine  radi troskova carinjenja i ostalih troskova.
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #350
Lakse kupiti iz EU i rijesen problem...

Odg: FrSky Taranis

Reply #351
 Koji je zadnji firmware za Taranis x9d plus non EU?  Imam dosta D4R rx-a pa da mi stanica radi sa njima moram gore stavit non EU firmware
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #352
Jeli tko kupovao Taranis  X9D Plus  iz Kine ? Zanima me kolika su davanja za pdv na carini i troskovi carinjenja. :'(
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,


 

Odg: FrSky Taranis

Reply #354
Kupio bi novu TARANIS X9D PLUS  stanicu sa HK jeli se isplati sada uzet TARANIS X9D PLUS Special Edition
ili  bolje ovu staru isprobanu TARANIS X9D PLUS  ? Naletio sa na puno foruma da TARANIS X9D PLUS Special Edition ima dosta problema sa novom odvojivom antenom zbog lose izvedbe SMA konektora. Moze savjet. Sada imam Turnigy 9xr pro sa DJT modulom i Taranis X9D Plus gimbalima
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #355
Pozdrav ekipo!
Jedno pitanjce  :)
Jel moram interni modu na taranisu x9d+ prebaciti sa eu na non-eu firmware ako mislim koristiti svoje d4r II rx-e koje sam kupio sa banggooda ili moram samo stanicu prebaciti na non-eu firmware da mogu koristiti D8 protokol na njoj
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #356
Nije bilo neko vrijeme postova u ovoj temi...
Zanima me je li netko prelazio na OpentTX 2.2.1 na Taranisu?
Ja sam još uvijek na 2.1.9 p pa me zanima ima li smisla prelaziti na noviju verziju?

Odgledao sam nekoliko videa (između ostalog i http://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=eCgTx82aoGI), no rado bih čuo mišljenje nekog "iz prve ruke" sa foruma...
Sve mi super radi, pa ne znam ima li smisla...

Hvala i pozdrav,
Darko

Odg: FrSky Taranis

Reply #357
I mene zanima je li tko instalirao  novi firmware na taranisa x9d plus ja sam jos  na 2.1.9 pa buduci da prelazak na 2.2.0 zahtjeva malo vise posla I strah me da kaj ne pomrdan na stanici. Zanima me jos je li mogu kod instalacije novog firmware-a odma instalirati zadnju verziju buduci je zadnja cini mi se 2.2.2 za x9d plus ili moram ici postepeno od 2.2.0 do zadnjega po redu kako su firmware-i izlazili i da li je moguce instalirati novi firmware na x9d plus bez onog programcica tako da stavim bin file na sd karticu i pokrenem instalaciju
kao na ovom videu samo naravno na x9d plus stanici. 
 
https://www.youtube.com/watch?v=T2nhK4n0_Dk

Unapred hvala na pomoci! :)
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,

Odg: FrSky Taranis

Reply #358
Zvonimir kojeg vise posla? Ako se dobro sjecam samo updejtas min dve traje proces i vozis modele bez dodatnog prckanja, isto tako i s 2.2.0 na 2.2.2

A prije svakog updatea backup modela za svaki slucaj

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Odg: FrSky Taranis

Reply #359
ok ali se bojim da kaj ne sredin pa da nemogu  pokrenuti stanicu uopce. :'( Joshua Bardwell  mi je u opisu ovog vide odgovorio da mogu istalirati odma 2.2.2 samo neznam kako da isprobam da mi back up nije corrupted :(

"I think you can go straight to 2.2.2 but you should back up your models and double check that they are not corrupted."


https://www.youtube.com/watch?v=qboy9crfy58
zmr 250, zagi 1200, zagi 1300
F 22 raptor, FPV zagi 1400
Firstar 2000,