Skip to main content

Topic: DLG -i (Read 26232 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DLG -i

Reply #30
DLG fešta
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: DLG -i

Reply #31



Za početak se obrisala prašina sa modela i iskontrolirane kontrolne površine, sad samo triba otići letiti...
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: DLG -i

Reply #32
U zrak u zrak uuuu zraaaaaak!

Odg: DLG -i

Reply #33
Upravo je dovršen novi mališan raspona 1000 mm.
Elektronika je stigla i slijedi ugradnja. Pokazni let tek slijedi za koji dan.

Odg: DLG -i

Reply #34
Oooo fino izgleda!

Odg: DLG -i

Reply #35
Bas je cudno to DLGanje. Najveci mi je izazov trenutno skuzit koji dan je dobar. Jedan dan leti mirno, ravno, stabilno i dugo, drugi dan, kao danas ko da propada po par metara. Danas me i zezalo kaj se vjetar okretal i nije imao stabilan smjer pa nije opce gust bilo...

Odg: DLG -i

Reply #36
Nije svaki dan dobar dan za dlg-anje. Mini dlg je zbog svoje male težine izuzetno osjetljiv na vjetrovito vrijeme.
Najgora varijanta je  vjetar koji često mijenja smjer  i turbulencija.
U svakom slučaju bilo bi dobro u početku naći ''iskusnijeg mentora'' koji bi mnoge nejasnoće razriješio.
Meni je jedini ''mentor '' u mojim počecima bio jedino net - najteža moguća varijanta.
Rezultat takvog učenja je bilo jako puno lomova.
Piva ili dvije sa iskusnijim kolegom može čuda napraviti  :D .
Sretno!

Odg: DLG -i

Reply #37
Danas mi je bilo najljepse DLGanje do sada. Bilo je dosta vjetra ali ugodno i suncano. Imao sam 4-5 letova od 2 i pol minute sa cime sam zadovoljan. Nasao sam neki stup gdje je vidno isao gore i cuclao sam visinu iz njega.

Odg: DLG -i

Reply #38
Bas ti zavidim, mene desno rame ubija vec godinu dana a i ne stignem traziti livade za letenje. Zadnji put mi je tribalo dosta dugo dok sam ruku vratio u normalu ( valjda kalcifikati u ramenu).
Poceo sam razmisljati o ideji da svog preradim na struju ( Željko nemoj me sad ubiti  ;) ) ili da ga zamijenim za nesto kao Fun Cub da mogu polijetati sa asfalta.

Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: DLG -i

Reply #39
Samo uživaj Ddark!
Za slučaj kad mi se ne da bacati napravio sam i ja sebi jedan ''motornjak''.
Mogu reći da mi je na taj način ''izbačaj'' neusporedivo višlji  :D .
Jedino će ti gondola biti mala za smještaj elektronike.


Odg: DLG -i

Reply #41
I moja DLG "No Name" jedrilica je spremna za let :) 8) .2 S baterija je puna  :) .Težina 126-127gr ukupno ,Trup 81gr,krilo 46gr :) .Raspon krila 1000mm,dužina 750mm. :)
Stanica HobbyKing  HK-6X stara makina ali radi ko nova ;) .

[attachimg=1]

Odg: DLG -i

Reply #42
Marijo ak si ti sam naredil ovaj jadralec onda sam ja braća Wright i to ne jedan nego oba! kaj još iščeš beca za njega?


Odg: DLG -i

Reply #44
to je neko sa strane upravljal, ti si samo nahitaval  :D :D


Di si kupil tog jadralca? i kaj veliš No Name kada si ga već nazval Marijo:https://www.youtube.com/watch?v=zG2rRGkOc7o