Skip to main content

Topic: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost (Read 18373 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #15
*Dodao bi još nešto- ovo nam kao redovitim online kupcima svakako predstavlja kamenčić u cipeli ali treba sagledati širu sliku. Pre jeftina kineska roba kojoj free shipping supportira kineska država je vrlo nelojalna konkurencija bilo kakvom obliku proizvodnje sličnih proizvoda u svim razvijenim državama svijeta i ubija mnoge pokušaje da "domorodci" tih naprednih država otvaraju firme, firmice i obrte, zapošljavaju te proizvode i prodaju takvu robu tj zarađuju i izvoze. Sa zamiranjem takve proizvodnje prestaje kontinuitet praćenja tehnologije, edukacije i prijenosa majstorskih znanja i iskustva i s vremenom se postane kao država/društvo potpuno ovisan o uvozu. Milijunima takvih naoko sitnih transakcija pravi živi novac izlazi iz "naših" zemalja putem sve bogatije Kine a nikako se nesmije zaboraviti broj njihove populacije i mentalitet pa zbrojite 2i2 i vidjet ćete da se radi o strateškom pitanju "naše" opstojnosti već na skali 50 ili 100 godina a ne u nekoj dalekoj budućnosti..

/ovo sam napisao kao edit svog posta iznad ali stavljam i tu radi preglednosti/

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #16
Ovo mi pari ko da pišeš o Hrvatskoj zadnjih 20 i kusur godina!
Orijentacija i uvoz svega i svačega uz ispriku da se ništa ne isplati proizvoditi. Istina jest da se dosta toga ne isplati, ali je država, njena monetarna, a i fiskalna politika dosta tome doprinijela.
Europa je na Kinu do gledala kao na mjesto gdje će prebaciti jeftinu, prljavu jeftinu proizvodnju i od njih uvoziti jednostavni gotovi proizvod, dok će im izvoziti i prodavati visoku tehnologiju. Međutim to se okrenilo i Europi obilo o glavu tako da moraju posezati za protekcionizmom. U biti protekcionizam nikada nije bio mrtav, samo su nama prodavali te floskule kad se trebalo prodati profitabilne domaće tvrtke, priča o slobodnom tržištu i slobodnom protoku roba, ljudi i usluga.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #17
zaštita proizvođača čega? ovo je zaštita preprodavača koji proizvode u kini... umjesto da zabrane uvoz stvari koji stvarno štete gospodarstvu...

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #18
Ma sve stoji, ali šta ako recimo netko naruči mini bluetooth zvučnik ?
Ja mislim da onda i ZAMP tu treba nešto zaraditi, dakle za audio vizuelne uređaje treba dodati još 15% za ZAMP.
Također, za tradicionalne modelare koji koriste balzu, ili ARF modele od balze,treba dodati 18% poreza za Hrvatske Šume, ipak je to drvo u pitanju, nema veze što nije naše.
Jeftini mobiteli bi mogli dobiti 15% poreza dodatno za HAKOM i korištenje radio frekvencija, u isto spadaju radio odašiljači (stanice) s tim da su one od plastike pa treba dodatnih 17% i za Ured Za Očuvanje Okoliša.
Budući da je to sve roba koja se ne proizvodi u HR, trebalo bi opaliti još dodatnih 10% za Ured Za Zapošljavanje i HZZO.
I na kraju, poseban porez od 10% za političke stranke, nema neki poseban razlog, već samo da oni kojim slučajem ne ostanu zakinuti.  :D

E to bi bila prava zaštita hrvatskih proizvoda i potrošača.


p.s. ako ovo pročita netko iz državnih službi, ne gine nam uvođenje svega gore navedenoga  ??? :-X
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #19
Ovo je napravljeno kako sam uspio negdje pročitati "za oživljavanje i zaštitu internet trgovaca u EU". Pošto su potrošači uspjeli izbaciti jednu kariku u lancu, tj. kupovati direktno ili skoro direktno od proizvođača, sad se tome staje na kraj. Naravno Kina subvencionira potiče svoje proizvošače vjerovatno im subvencionirajući troškove poštarine jer nema logike da je poštarina 0kn. Reći će neki ok. uračunato u cijenu proizvoda. Evo, pokušajte poslati praznu kovertu u Kinu pa vidite koliko košta, ne morate u Kinu, hajte u Njemačku, pošaljite poštom u stan ispod isti ulaz, pa vidite poštarinu. Mislim za ukupno gospodarstvo ovo je pozitivan korak koji se mora napraviti, dok za mene kao potrošača pojedinca, naravno sve što mi izbija kunu iz džepa nije, naravno neće me osiromašiti, a uvijek ima način za uštedu 100%, ne kupuješ. Jer već postoje zaštitne carine za uvoz solarnih panela iz Kine, kvote na uvoz čelika, masu tih mjera kojih je većina značajna  za B2B, tako da nas većinu izravno ne dira, neizravno imamo skuplje prozivode ali i zaštitu radnih mjesta.

Varadero ne izazivaj vraga!

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #20
Ovo sto mi narucujemo preko neta sumnjam da ce itko u rvackoj ili EU proizvoditi.

Da stvarno ljudi imaju koristi od toga sto ce se svaki paket cariniti nebi imao nista protiv, ali ce samo drzava profitirati i dali su si jos jedan razlog vise da se plati uhljebarina.

Samo znaju nove namete izmisljati i nista drugo, neki dan sam narucio iz nase drage kine futrolu za mob, 2 USD, dodje doma direktno u sanducic, ista takva.... potpuno ista u CC1 je 50 kn.

Za tih 50 kn ne krivim trgovinu koja prodaje identicnu futrolu vec razne namete koje je rvacka izmislila jer trgovina mora platiti porez za placu trgovca, poreza na najam, porez na struju/vodu, porez na prijevoz kontejnera s tom mojom futrolom, razne clanarine i udrugarine  po kojekakvim komorama.

Da smanje te namete pa da trgovci mogu spustiti cijene, vjerujem da bi cijena bila skoro upola manja i onda mi se nebi dalo zafrkavati s narucivanjem vec bi otisao u CC1 i kupio futrolu.

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #21
To je razlog zastoTrumpovi puppet masteri ruse trgovinske sporazume tam di smiju. Parola "liberalizacije trzista" je uvjek progurana od velkih igraca koji to izlobirase (citaj podmitise).

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #22
Ja ću kupovat di god uvjeti kupnje budu povoljniji.
 A još vridi ona stara narodna " Di ima ovaca biti će i vune za stiženje"

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #23
Mislim da neće to tako brzo.

 

Odg: Gotovo je sa kupovinom iz Kine , PDV i carina bez obzira na vrijednost

Reply #24
U Svedskoj se spremaju provesti i to vrlo brzo. Takodjer im je manjak ljudi koji ce to raditi, moja pretpostavka velike i na pogled sumnjive  pakete ce i dalje otvarati i traziti racune, a sve male kuvertice neku fiksnu cijenu. Nesto tipa nasih 4.5 kn.
Kod njih ce naravno to posta raditi, ali se jos nisu dogovorili o iznosu jer za paket stvarne vrijednosti 10 kn naplatiti fiksnu cifru poreza od 20 kn nema smisla. Uskoro cemo znati kako ce to svedjani napraviti, a nasi ce onda vjerojatno kopirati.