Skip to main content

Topic: MPX Funracer (Read 4404 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MPX Funracer

Kupio sam negdje prije ljeta Multiplexov Funracer da nemamo baš svi na livadi EFX-a,a i malo mi je ljepši model.
Sastavi se relativno brzo,treba poljepiti horizontalac i par naljepnica te spojiti prijemnik.
Model dođe cca 200 Eur i ide batka 2600-3S što je dosta za 4-5 min leta.
Jedino problematično kod modela je polijetanje jer ima jaki okretni moment radi nešto veće elise (10x7) pa ga treba baciti sa pola gasa i sa ne prevelikim kutom da čim prije nabere brzinu i dobije stabilnost.
Jako je osjetljiv na komande pa sam ja na preporučene otklone još stavio 40% dual rate-a i nešto expoa pa se da precizno voditi.
U zraku je mrak stabilan,čak i pri sporom letu,ali normalno da bolje sluša pri većim brzinama.
Probao sam ga voziti i na 4S,ali nema veće razlike u brzini jer mu je preveliki prop pa se neće razvrtiti.
Evo par slika!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: MPX Funracer

Reply #2
.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: MPX Funracer

Reply #3
Stvarno lijep model, ide kao po tračnicama. Mi prvo pustimo da se motor razvrti i onda ga pustimo, tada motor ne izvrće avion.
Ovo je video polijetanja i na njemu se čuje da se motor razvrtio i onda sam ga samo pustio, odletio kao iz praćke ispalit ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UfnKuHtfgzU
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: MPX Funracer

Reply #4
Super!
Meni vrlo zabavan model i stane u prtljažnik
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian