Skip to main content

Topic: Rc motor od flakserice (Read 42646 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #15
I mene je malo strah tereta, ali treba probati, zapravo me više strah vibracija, motor bi trebao imati oko 7kg potiska, a i cigla leti sa dovoljno jakim motorom (valjda ne bude baš cigla  :) )
Tak i tak mi model stoji u garaži već godinu dana, stavio sa mu bio magnuma xl53, ali motor puno troši, a malo mu je preslab.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #16
Samo tako Care  :D :D :D bit će sve OK! 8) 8)
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #17
Evo malo živciranja susjeda po danu prije montiranja na avion, na avionu se nije ništa radilo, pošto me sj..ala neka prehlada, ali nadajmo se da uskoro bude prvi let.
Mcculloch RC Engine 2-nd run
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #18
Već duže razmišljam kako napraviti opto kill switch za gašenje motora preko stanice, pošto baš ne vjerujem samo servou od gasa za gašenje, a i u slučaju gubitka signala ne bi bilo lijepo da nekontrolirano leti pod punim gasom po nebu.
I palo ni je na pamet kako, idem u chipoteku po dijelove, pa ako uspije podijeliti ću dizajn sa vama.
Znam da postoji gotovo rješenje [size=78%]http://www.ebay.com/itm/Rcexl-Opto-Gas-Engine-Kill-Switch-ge-/251158844854?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a7a3bd5b6[/size]
ali volim DiY elektroniku i mehaniku, a i jeftinije je (dijelovi 13,60Kn)  :)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #20
ali ako izgubiš signal nebudeš mogel ni dati signal za kill switch :D

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #21
Ne kill switch automatski gubi napon na releju i gasi paljenje  :D isprobano
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #23
Evo napokon poletio model, samo ima malih problema sa c.g. koje moram riješiti i popraviti stajni trap, pošto je bio malo bad landing :-[ , ali ništa strašnohttp://www.youtube.com/watch?v=O2j8eMgfphI
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #24
cisti primjer da se moze uz malo muke svasta preradit i da sljaka,svaka cast  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote



Odg: Rc motor od flakserice

Reply #27
!svaka cast kolega na trudu! super si to slozo i ja imam neki motor od trimera, mislio i ja tako nesto, nisam bio siguran dali se to moze ali si ti dokazao da moze,  sta me zanima!  znaci moram kupiti paljenje za takav motor, izvaditi ono cudo od ventilatora i magneta, izrezati visak materijala,  i sta trebam napraviti da bi se mogla elisa ucvrstiti? tokariti nastavak za osovinu na koju se moze montirati prop?  kako se slaze to paljenje? na osovini mora biti tocka na koju paljenje dobija signal kada je klip u gornjoj tocki?

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #28

svaka čast za preradu za preradu!

kaj se tiče slijetanja, čini se da je trap odlično "amortizirao" većinu udarca, znači opet isti složiti :)

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #29
bitno da leti jos malo cg i to je to, uglavnom puno volje i truda i isplatilo se!