Skip to main content

Topic: Yak 9 (Read 14834 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Yak 9

Reply #1
Živio Ivane , ne sekiraj se ništa ......letenje započinje i završava na ZEMLJI.... ;D
Note: Koliko sam samo ja puta započeo i završio na zemlji.... :D
Živio ,čekam video  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Yak 9

Reply #2
Radim na tome.

Odg: Yak 9

Reply #3

Treci pokusaj polijetanja,uvijek isto,na lijevo krilo i pad.
Gdje grijesim? Jednom mi se cini da fali  zaleta i nema brzine, bojim se da je repat iako sam puno puta provjeravao CG i sve je po manualu.
[size=78%]https://i.ytimg.com/vi/8Jo1U38IL_I/hqdefault.jpg[/size]


Odg: Yak 9

Reply #5
Predlažem da ga istrimas još više u desno na eleronima jer ga okretni moment propelera okrece u lijevo, pa poslije u zraku korigiraj po potrebi

Odg: Yak 9

Reply #6
Da li je motir montiran pod kutom desno dolje? Ako nije, eto problema od prevelikog okretnog momenta.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Yak 9

Reply #7
Kut propelera i struja zraka po kormilu .. ! .. vidim da se boris jos dok je sa kotacima na tlu kad bi oni preuzimali efekt od torzije koji daje propeler .. a i trenutak kad krene u zrak mi se cini da ga vise zafrce efekt kormila nego torzije . rekao bih da se trimanjem to nebu rijesilo .. moje iskustvo ide u smjeru da model okacim na spagu tako da visi horizontalno okacen malo iznad cg-a i dodajem sto vise gasa, a da me model ne pozeli pogoditi u glavu, ne smije postojati nikakav yaw jer u principu polijeces na ful gasu i taj yaw koji ti se pokaze u ovom eksperimentu ce ti raditi problem .. rjesavas ga se horizontalnim kutom motora i offsetom motora .. sretno ..


brzinsko googlanje
http://wiki.flightgear.org/Understanding_Propeller_Torque_and_P-Factor



Odg: Yak 9

Reply #8
Tvornički je podešen firewall 2 stupnja desno dole pa sam mislio da je to ok ali morat ću testirati kao što kaže kolega jer su sva tri polijetanja i pada indenticna.

Odg: Yak 9

Reply #9
Kad je okacen nek sve zavrsava na jednoj spagi da ima slobodnu rotaciju oko yaw osi

Odg: Yak 9

Reply #10
Ok,hvala.

Odg: Yak 9

Reply #11
Ivane
Poslao sam ti mail , pročitaj  :)

Pozdrav

Odg: Yak 9

Reply #12
Ok.

Odg: Yak 9

Reply #13
Po meni nema brzine i kormilo smjera jer i kod rulanja na pisti ti ide desno.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Yak 9

Reply #14
Kormilo smjera i kotac su sigurno bili ok jer sam dosta prije polijetanja taksirao i provjeravao a i ja se bojim da nisam nabrao brzinu.