Skip to main content

Topic: Hanno Prettner Curare  (Read 22038 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hanno Prettner Curare

Nakon duzeg trazenja uspio sam naci F3A model iz 70-80. Model je na pola uradzen tako da ima jos dosta toga uradit. Umjesto mehanickog sklapanja tockova stavit cu zracno, od jet edf modela. Motor je webra 61F long stroke motor sa tuned pipe auspuhom. Osim mehanickog sklapanja tockova hocu da sve izgleda kao modeli iz tog vremena. Crtez je toliko pozutio kao da je iz 50-ih ali vide se jos :)
Jedino sto me zabrinjava je da model nema odvojeno kuciste, nego je sve od balze, tako da sigurno ide lak za zastitu od goriva.
Evo par slika odakle sam nastavio praviti.


Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #2
 Trup je aerodinamičan, tanak poput sablje, zato volim retro sportske modele.  A što se tiče pogona, mislim da bolje od te Webre ne može ! Ne dajmo da izumru glow modeli :)

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #3
E pozdrav Elav. U pravu si, trup je toliko tanak da ce biti tijesno instalirat serva bat.reciver plus zracnu flasu ali naguracu nekako ;)
Motor je starijeg datuma ali nikad koristen a i bio je na glasu u ono vrijeme. Sto se tice glow modela, oni NIKAD nece izumrijeti. Ljudi se varaju kad kazu draza im je struja a 90% njih bi volili provozati neki nitrac ;) U mom hangaru mora biti barem jedan nitrac.
Evo par slika od trupa

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #4
Slikat ću ja i svog pa da nadopunim temu,stoji od kraja 80-tih...
Nova krila u izradi (130 cm raspon),a čeka i nabrijani MVVS 6,5 ccm sa rezonantnim spuhom! ;D
LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #5
Slikat ću ja i svog pa da nadopunim temu,stoji od kraja 80-tih...
Nova krila u izradi (130 cm raspon),a čeka i nabrijani MVVS 6,5 ccm sa rezonantnim spuhom! ;D
LP!

SUPER nadam se da mozemo pomoci jedan drugom u gradnji ovi staraca :)


Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #7
Ah,moderna vremena... ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #8
Krila sam poceo presvlaciti balzom sa donje strane. Kvaliteta balze je zadovoljavajuca i fino se savija bez pucanja.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #9
uu dobra race webra,takvu imam i ja ,i moram priznat da nisam bolji nitro motor imao,naravno za te pare :)

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #10
Aj šta mi fali radit neki model od balse. Svaka Vam čast!!! ;-)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #11
Pozdrav mirt. Moram ti priznati da se prvi put susrecem sa webra motorom. Mozesli provjerit na tvom motoru koja je svjecica. Ja imam par rossi svjecica ali nisu se bas pokazali na OS motorima zato neznam hoceli biti problem i na webra motoru. Ako ti nije tesko?

Nino evo ti jos malo slika od mog prijasneg modela i nadam se da ces dobiti inspiraciju da probas sa balzom. http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/airsal-de-havilland-chipmunk/

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #12
Hvala Odense zadnji moj model od balse je bio SU26M i to prije 12 god naravno nitraš. Trenutno dicu uvodim u RC vode pa sam prešao na izolacijske materijale i struju.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #13
bok prijatelju,na mojoj webri je bilo malo svijecica,nisam bas trazio nesto odredjeno,dali po broju,dali je topla ili hladna,jednostavmo,ona koja se zatekla u alatu tu sam stavio,i svijecice nisu rikavale kako su rikavale na drugim motorima,a imao sam ih jako puno.provjerit cu koja je sada na motoru,pa ti javim,lp.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #14
bok prijatelju,na mojoj webri je bilo malo svijecica,nisam bas trazio nesto odredjeno,dali po broju,dali je topla ili hladna,jednostavmo,ona koja se zatekla u alatu tu sam stavio,i svijecice nisu rikavale kako su rikavale na drugim motorima,a imao sam ih jako puno.provjerit cu koja je sada na motoru,pa ti javim,lp.

i ja mislim da nece biti problema sa ovim rossi svjecicama ali et ruzno iskustvo od prije, pa sam morao pitat :)