Skip to main content

Topic: Hanno Prettner Curare  (Read 22165 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #30
Ide ide  ;) . Balza je dobra tako da mi nepravi glupe probleme samo ljepilo susi sporo. Hocu da plankiram skroz krila pa da smirom predzem na trup i motor. Ona folia sto si mi preporucio je narucena tako da sve imam da zavrsim model. Nikako mi se nesvidza jedan servo na airleonu ali jbg. bice malo teze stelovanje na kraju.
Pozdrav PZ.

kad zavrsis tog dvokrilca mogao bi probati ovoga brzinca sa el motorom. malo vise adrenalina u letenju. Mogu ti poslati crteze kad zavrsim ovaj model da i ti uradis jedan.




Samo naprid Feđa odlično to ide ... ima za taj model dosta nacrta .. ko zna možda jednog dana i sklepam jednog elekro verziju , obzirom da znaš da sam poklonik starijih modela  ;)

malo je zakocilo sa ovim trupom jer nema mjesta za flasu od zraka. Nesto kemijam da stavim servo jedan iznad drugog da se nebi mjesale komande od horizontalca i vertikalca. I kad sve stavim onda nema mjesta za bateriju >:( >:( Jedino mjesto za bateriju je u kabini ali opet zavisi od CG.
Ja cu ti poslati ovaj crtez pa nek stoji kod tebe.
Evo isti curare ko ovaj sto pravim na El motor, ide ko strela.
http://www.youtube.com/watch?v=pi2sst9YZBM
Pozdrav iz DK

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #31
Pozdrav Feđa i tebi , pošalji svakako pa ćemo vidjeti , kad okolnosti dozvole, krene u gradnju .. svakako hvala i ajde kad poletiš stavljaj snimak  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #32
Pozdrav Feđa i tebi , pošalji svakako pa ćemo vidjeti , kad okolnosti dozvole, krene u gradnju .. svakako hvala i ajde kad poletiš stavljaj snimak  :)

Nema problema Zlatane saljem cim zavrsim, javicu ti se jos na pm. Nadam se da ce biti neki snimak, i imas pozdrav iz DK.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #33
bilo je malo natezanja sa krilom i trupom da dovedem napadnu ivicu u +1 stepen. Sad je sve kako treba

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #34
Folia je napokon stigla a i postolje za krilo je zaljepljeno

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #35
Napokon zavrseno je kitovanje i smirglanje. Ojaco sam staklenom vunom sredisnji dio krila sa obe strane. Mjesto laka za zastitu od goriva kuciste sam namazo razrijedzenom epoxi, ujedno ojaca a i stiti drvo od goriva. Sad ide meni najdrazi dio presvlacenje sa foliom. Bice zanimljivo jer ide 5 razliciti boja.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #36
Trup je skoro gotov sa presvlacenjem, fali samo da isjecem slova i onda prelazim na krilo ;)

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #37
Trup je gotov, bilo je gusto sa ovim dekoriranjem ali uspjelo je. Sad na krila i onda sve potrpati u uvaj uski trup >:(

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #38
Jednostavno moram te pohvaliti, majstor od zanata! Meni je Curare osobno model iz snova, još od nekad iz vremena klasičnih akro modela ga sanjam ali tada mu kao dječak nisam dorastao, a sad su pak opet druga vremena tako da je pitanje dali budem taj san ikad dosanjao...  :-X

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #39
Fino je kad te pohvali majstor u ovom zanatu. Puno hvala belovic. Sto se tice Curare-a, na netu ima puno crteza i planova tako kad zavrsis onog predobrog Pilatusa probaj napravit ovaj model. Nisam nikad probao letit curare-a ali licno mislim da je ovaj model za svaki dan i opusteno letenje ;) pozdrav iz DK.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #40
Curare je skoro gotov, ostaje mi jos prednji stajni trap namjestit i programirat komande u TX.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #41
 :D

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #42
[attachimg=1]
:)
Inače, zbog ove teme sam se zaljubio u sportske modele, eto me uskoro u samogradnji s nečim manjim, recimo veličine 40

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #43
Pozdrav Elav. Dogovorio sam se sa Zlatanom da mu posaljem crtez od ovog modela pa mozete iskoristiti zajedno.

Odg: Hanno Prettner Curare

Reply #44
Pozdrav Elav. Dogovorio sam se sa Zlatanom da mu posaljem crtez od ovog modela pa mozete iskoristiti zajedno.
Pozdrav Feđa i kapa do poda .. svaka ćast izgleda odlično a i vjerujem da će biti uživancija dignuti ga , izjuriti  i izvrtiti.. čekamo snimak  i još jedno HVALA na svemu  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar